zandu zandu komentáře u knih

Behemót Behemót Scott Westerfeld

Mně osobně se druhý díl líbil o trošičku méně než ten předchozí. Ale stále super.

11.02.2022 4 z 5

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Tak tohle mě velmi překvapilo! Troška skutečnosti a veliká hromada fantazie.
Bravurní! Na své si zde přijdou nejen děti, ale i dospělí, kteří mají rádi dobrodružné příběhy.
A ty kresby! Krása :-)
A těch pár překlepů odpouštím :-)

05.02.2022 5 z 5

Labyrint: Nezdolné srdce Labyrint: Nezdolné srdce Ryan Ferrier

Krása.
Jen si nejsem jista, zda bych se chytala, kdybych neznala film. (Film jsem shlédla teprve před pár týdny, vlastně díky/kvůli tomuto komiksu a až poté jsem ho četla. Jinak jsem o filmu do teď neměla absolutně tušení.)

02.02.2022 4 z 5

Byli jsme mladí a stateční Byli jsme mladí a stateční Hazel Gaynor

Poutavý, bolestný příběh, trochu jiný než hrůzy vyhlazovacích táborů a řekla bych i podaný velmi mírnou formou, přesto velmi velmi silný.
"Domov netvoří cihly a malta, Minnie. Tvoří ho lidi. Tvůj domov bude tam, kde zrovna budeš. Kdekoli zrovna BUDEME."

01.02.2022 5 z 5

Píseň vodopádu Píseň vodopádu Sofia Caspari

Tento díl mě nebavil tolik jako dva předchozí, ale na druhou stranu jsme se dozvěděli i o osudech některých aktérů z předchozího dílu.
Opět hezké čtení, ale podle mě to bylo už takové zbytečné natahování série.
Co ale musím vyzdvihnout - nádherné obálky. Ty jsou opravdu velmi povedené.

20.01.2022 3 z 5

Jiskření Jiskření Louise Bagshawe (p)

Moc se mi kniha líbila. Četla jsem již několikrát :-)

Lidské tělo Lidské tělo Linda Calabresi

Další oblíbená knížka mé malé dcery. Každou chvíli v ní listuje i sama a mě se pak chodí ptát, co je co. Nejvíc jí fascinuje obrázek kostry a trávicí ústrojí.

Otevři okénko - Učím se počítat Otevři okénko - Učím se počítat Felicity Brooks

Za nás super. Dcera má tuto knížku ráda, často si v ní listuje a počítá už od cca 4 let.

22.10.2021 5 z 5

Pohádky o princeznách Pohádky o princeznách kolektiv autorů

Čteme velmi často, dcera tuhle knížku miluje. A ještě i tu druhou o vílách. Krátké příběhy, krásné obrázky.

16.10.2021 5 z 5

Pohádky o vílách Pohádky o vílách kolektiv autorů

Krátké pohádky, krásné obrázky. Čteme hodně často, dcera tuhle knížku miluje. A i tu druhou, princeznách.

16.10.2021 4 z 5

Virus Virus Timo Parvela

Nejlepší díl hned po prvním. Jsem velmi natěšena na ten poslední.

06.10.2021 5 z 5

Cesta Cesta Timo Parvela

I další díl byl super. A těším se na čtyřku :-)

01.10.2021 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Být o dost mladší, asi by se mi to líbilo hodně. Zaujala mě obálka i anotace,ale čekala jsem víc. Asi do půlky jsem četla poctivě, i když jsem se musela občas do čtení nutit. Pak jsem to vzala letem světem, protože jsem byla zvědavá, jak vše dopadne.
Neurazilo, ale ani nenadchlo. Prostě už jsem mimo cílovou skupinu :-)

24.09.2021 3 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Megan Hess

Jedno slovo - krásná...

15.09.2021 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Paráda. Málem mě tato trilogie úplně minula! Ještě, že jsem se nakonec rozhoupala to zkusit a šla do ní. Jsem naprosto nadšená. Vulgarismy mi zde absolutně nevadí, naopak mi přijde, že sem prostě patří. Bez nich by to asi nebylo to ono. A směle se vrhám na třetí díl :-)

18.06.2021 5 z 5

Smrtící chaos Smrtící chaos Matt Dickinson

Přečteno během pár hodin, ultrakrátké kapitolky ubíhají jedna za druhou. Velmi čtivé. Nenadchne, ale ani neurazí.

22.03.2021 3 z 5

Hra o sen Hra o sen Pavlína Jurková

Ač jsem již dávno za věkem, pro který je kniha určena, moc se mi líbila. Jen ten závěr mi přišel takový dost uspěchaný. Ale je to kniha pro děti, takže to tak musím brát. Ale ten dovětek "o rok později" tam vůbec být nemusel. Povedený příběh.

22.03.2021 4 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

Super... Tímhle tempem zhltnu všechny díly během chvilky... A to jsem si je chtěla trošku šetřit... Ach jo.

23.02.2021 5 z 5

První planeta smrti První planeta smrti Harry Harrison

Dobré. Pro mě úsměvná, čtivá sci-fi jednohubka :-)

06.02.2021 3 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Tento poslední díl už ani nebudu hodnotit hvězdami. Nebavilo mě to. Nepřečetla jsem, jen jsem zběžně prolétla, skoukla konec, abych věděla co a jak. Škoda no...

24.01.2021