zandu zandu komentáře u knih

Tajemství Tajemství Timo Parvela

Poslední díl malilinko slabší než předchozí, ale stále skvělý.
Souhrn celé série:
Velmi vydařené dílko pro děti a nejen pro ně. Já už dávno dítě nejsem :-)
Krásné grafické zpracování, ty kresby jsou prostě úžasné!!! Děj odsípá, chytne a nepustí. A v neposlední řadě musím vyzdvihnout i gramatickou stránku, pokud tam nějaké chyby byly, tak jsem je v zápalu čtení neobjevila. A to se dnes jen tak nevidí, to je spíše vzácnost. (Slovo "bysme" odpouštím, i když mi to trhá v psaném textu oči i uši, ale dnes se běžně používá)
Jediná moje výtka směřuje k tzv. Go go go drinkům, protože se mi moc nelíbí, že v tom děti uvidí, že pít energeťáky je vlastně v pořádku, ačkoli zde je to myšleno jinak.
Takže sečteno a podtrženo - paráda!

07.10.2021 4 z 5

Průkopníci Průkopníci Timo Parvela

Takové knihy musí děti přivést ke čtení. I tento díl byl fajn a jdu na pátý:-)

05.10.2021 4 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Příběh o přátelství, lásce, nenávisti, o pokrytectví a pokoře... Zaujme a nepustí, dokud nedočtete.

21.09.2021 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Já mívám u jeho knih většinou "problém" na začátku, kdy se mi děj vleče, přesto nemám tendence knihu odložit. Poté mě příběh neskutečně vtáhne. A pak - dlouhý závěr a neurčitý konec, kdy si člověk může domýšlet, co bylo vlastně dál... Bylo to dobré, ale asi jsem očekávala víc...

13.09.2021 3 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Krásný příběh... (hvězda dolů za nepřeložené francouzské větičky, ty mi tam maličko vadily)

17.08.2021 4 z 5

Slečny Slečny Anne-Gaëlle Huon

Krásný příběh... Myslím, že to je jedna z knih, ke které se za čas vrátím :-)

11.08.2021 5 z 5

Jedna zatracená pohroma za druhou Jedna zatracená pohroma za druhou Jodi Taylor

Asi jsem čekala více... chvílemi jsem se nemohla odtrhnout, chvílemi jsem se naopak do čtení musela trochu nutit. Ale i tak příjemná oddechovka. Zajímavé téma.

08.08.2021 3 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Dle mého názoru je tento díl nejslabší. Ale i tak je skvělý.
I když to směřovalo k ne-happy endu, přesto se konal... tedy - jak pro koho. Jen jsem doufala v trochu jiný konec (asi jako mnoho ostatních čtenářů)

01.07.2021 4 z 5

Hra o trůny #4 (komiks) Hra o trůny #4 (komiks) Daniel Abraham

Pro mě to je skvost. Všechny čtyři části prvního dílu byly úžasné. A zde jsem na konci u scén s ohněm a draky měla doslova husí kůži.

30.04.2021 5 z 5

Hra o trůny #3 (komiks) Hra o trůny #3 (komiks) Daniel Abraham

Co napsat... Opět paráda.

26.04.2021 5 z 5

Hra o trůny #2 (komiks) Hra o trůny #2 (komiks) Daniel Abraham

I druhá část je prostě skvělá. Moc se mi líbí (a to i u první části) dodatky na konci, co a jak vzniká. Jediné, co bych doporučila, číst až po knihách. Kdybych je nečetla, asi bych se zde moc nechytala. Knihy jsem četla sice před lety, ale i tak v hlavě základ zůstal. A samozřejmě je plánuji prečíst znovu :-)

22.04.2021 5 z 5

Hra o trůny #1 (komiks) Hra o trůny #1 (komiks) Daniel Abraham

Naprosto perfektní

21.04.2021 5 z 5

Syn času Syn času Deborah Harkness

Marcusova minulost mě bavila. Phoebina proměna a zvykání si také. A jsem ráda, že se dozvídám i o tom, co se děje s dvojčaty. Chtěla bych poznat i minulost a osudy ostatnich a velmi doufám, že budou další knihy :-)

05.04.2021 5 z 5

Americký upír 2 Americký upír 2 Scott Snyder

První část mi přišla taková zmatená... I přesto mě příběh vtáhl do děje. Ta druhá část s Hattie mě ale dost navnadila a chtěla bych pokračování...

21.03.2021 4 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Tak mi to nedalo a vrhla jsem se i na poslední díl. A musím říct, že, po druhém slabším díle, opět pěkné, odpočinkové čtení (a zase plné cukrkandlu)
Celá série je prostě a jednoduše romantika jako blázen :-)

03.03.2021 2 z 5

Tak tohle byla neskutečná slaďárna. Samé cukrbliky. První díl byl lepší, tady jsem se nemohla dočkat, až konečně dočtu. Třetí díl si také přečtu, ale musím si dát od tohoto tématu chvilku pauzu...

02.03.2021 3 z 5

Klíče království Klíče království Joe Hill (p)

Prostě PECKA. Trochu mě děsí a zároveň rozesmutňuje, že do konce zbývají už jen pouhé dva díly... Tahle série prostě nemá chybu.

28.02.2021 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Dobré...

21.02.2021 4 z 5

Romeo & Julie (komiks) Romeo & Julie (komiks) Sonia Leong

Jiné. Zajímavé podání klasiky. Ale špatné to tedy vůbec není. Jen je asi dobré znát, alespoň v základu, původní dílo. Musím říct, že se mi to líbilo. Rozhodně neurazí.

15.02.2021 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Od této knihy jsem čekala dobrodružství. A očekávání bylo splněno. Takže za mě dobrý :-)

11.02.2021 4 z 5