Amazonie

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba – moc převyšující lidskou představivost –, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/314888/amazonie-Evi-314888.jpg 4.3633
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, BB art

Amazonia, 2002

Kniha Amazonie

Bisdog
dnes

Oddychovka dobrodružná , podobná knize Ďáblovo písmo .

polednice1705

První kniha tohoto autora a nevím, zas nějak moc mě nenadchla... ale ani neurazila.
Na mě až moc scifi.... takový AVATAR

Standa780
19.12.2019

Moc se mi kniha líbila

gad
07.11.2019

Kdo se bojí, nesmí do lesa. A do toho amazonského teprve ne. Napínavý příběh o ztrátě, hledání a poznání, o boji o holý život. Nechybí gauner ani "klaďas", tajemno a mystika, láska i nenávist. Mně se to líbilo a určitě zkusím nějakou z dalších Rollinsových knih.

pupopony
30.10.2019

Naivní. Připadal jsem si, že čtu knihu pro děti.

pupopony
30.10.2019

Velmi naivní. Připadalo mi, že čtu knihu pro děti

ZetHolda
26.08.2019

Dobrodružný příběh, dobře se čte, takový oddychový - protože vážně se to brát nedá :) . Konec mi přišel takový uspěchaný. Byla to první knížka od tohoto autora, ale určitě se podívám i po dalších.

1T0S_
19.08.2019

Tak tohle se Rollinsovi vážně povedlo.

Amazonie si nehraje na nějakou stoprocentně realistickou či přesnou knihu, spíše se jedná o takový old-school dobrodružný příběh. Nachází se v ní dost faktických nepřesností či za vlasy přitažených pasáží, to vám ale vůbec nebude vadit. Kniha je akční, má spád a rychle se čte. Autor vás nepřestane zasypávat akcí, záhadami a napětím. Jediné, co bych obsahově vytkl, je konec. To ale nebudu spoilovat.

Postavy jsou fajn. Je jich málo, takže se v nich dá snadno vyznat, a každá z nich má nějaký výrazný rys či úlohu v příběhu. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a není těžké jim fandit, záporák má své jasné pohnutky a jde si tvrdě za svým cílem. Prostě je to tak, jak byste to od pořádného akčního thrilleru čekali.

Amazonie mě příjemně překvapila a je to zatím nejlepší kniha, kterou jsem od autora četl.
5/5 ;)