Řbitov zviřátek

Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec - lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí....Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího....

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29684/rbitov-zviratek-29684.jpg 4.43103

Pet Sematary (1983)

Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno:, Beta-Dobrovský

kysely2759
předevčírem

Klasická Kingovka. Ma všechno co mám na jeho knihách ráda. Rozhodně stojí za přečtení

sgjoli
15. prosince

Stephen King je ďábelský!!
Tahle kniha možná začíná nenápadně, ale ten konec je fakt jízda. Je to drsné, syrové, nemilosrdné a King jde přes mrtvoly, když se mu to zrovna hodí. Příběh je to velmi silný, temný, mrazivý a výborně propracovaný. Na konci jsem skoro nedýchala. Neuvěřitelný čtenářský zážitek!

Werčíík
14. prosince

No teda ... Právě jsem dočetla tuto knihu a musím přiznat, že poslední část jsem si sama připadala, jako by na mě působila síla Řbitova zviřátek a já jsem nemohla přestat, nemohla jsem se odtrhnout, dokud jsem nepřečetla poslední slovo. To , že už tak od půlky knihy dokážete odhadnout, jak to asi dopadne a co se stane, neznamená, že knihu odložíte. Naopak. Hej hou, tak jdou.

Adellll
14. prosince

Sice jsem už od začátku věděla, jak to dopadne, ale i tak úžasnej zážitek:D

LynnGunn
07. prosince

Husí kůže, fakt. Přísahám!

Vivien-ravenhil
15. listopadu

Má oblíbená Kingovka, ke které se ráda vracím, byť pro mnohé zbytečně zdlouhavá, napínavá od začátku až do konce. Lehce předvídatelný příběh nepoučitelného hrdiny Louise o tom, že není radno zahrávat si se životem a smrtí. Osobitou a především dusnou atmosféru umocňují barvité popisy nevyzpytatelné přírody, nejniternějších psychických pohnutek, i sebemenších okolních detailů. Indiánské legendy se svými postavami jsou samy o sobě již dostatečně děsivé a velmi oceňuji jejich originální zapracování do příběhu. Z Kingova pojetí démona Wedinga (a především toho co dokáže) leze zkrátka mráz po zádech.

petrarka72
15. listopadu

Přečteno poněkolikáté, vždy se stejným potěšením, vždy se stejnou hrůzou.

michalmatousek
11. listopadu

Děsivé. Temné. Morbidní.

Z Kinga mě nejenom mrazilo, ale já málem ukápl slzičku, když Louis s malým Gagem pouštěli draka. Taková dojemná kapitola o lásce mezi otcem a synem. Ale to by nebyl King, aby moje rozněžněné srdce doslova nerozdrápal, když poslední větou této kapitoly na mě vybalil (SPOILER), že Gage umře. Pohrál si se mnou pěkně, všivák jeden královský :)

Líbily se mi odkazy na knihy Cujo (i když nepřímo) nebo Prokletí Salemu.

Epilog jsem tak zhltal, že jsem si ho musel přečíst ještě 3x, až jsem začal na rameni cítit chlad. Naštěstí za mnou nikdo nestál a neřekl mi mrtvolným hlasem: "Miláčku"...

VendulaKarlovna
09. listopadu

Klasický King, napínavé až do úplného konce. Od knížky nebylo možné odtrhnout zrak a když se tak stalo, tak mysl se stále vracela a zvídavost nutila vrátit se ke čtení.

tereza5060
07. listopadu

Atmosféra tak hutná, že by se dala krájet.Vždy obdivuji způsob, jakým King dokáže popisovat situace a ten teror, který jsem cítila od jisté chvíle, kdy mi bylo jasné co náš hlavní hrdina udělá u mě nedokáže vyvolat jentak kdeco. Má jediná kritika je snad jen taková, že kniha je místy zbytečně roztahaná.
Na konci jsem měla husí kůži.

Terez25
07. listopadu

Skvělé! Od knihy se nedá odtrhnout. Děsuplná atmosféra, mrazivé popisy... kniha má prostě všechno. Stephen King je prostě KING!

Verousek
01. listopadu

WOW!!!

wildXchos

Moje první kniha od Kinga. Už chápu, proč to lidi tak čtou. Dokáže mistrovsky popsat děsivé situace tak, že se člověk doopravdy o postavy bojí.

Annie_022

Všem se první třetina zdála velmi zdlouhavá. Ale mě bavila. Ale stejně jako u "TO", mě zklamalo, jak to gradování bylo utahané. Posledních pár stránek bylo fajn, ale slabý čaj první části. Škoda... Nápad, i to jak umí King psát, je super.

Andrée

Máš cos chtěl, a to cos chtěl, se k tobě dříve nebo později vrátí. Hej hou, tak jdou.

Mergirus

Uf...četla jsem tuhle knihu už podruhé. Říkala jsem si, že se nebudu bát. Přes den jsem se opravdu nebála, ale večer se mi přečtená slova vracela a ten strach se dostavil. Jen ten konec...proč? King umí navodit tu správnou atmosféru.

PabloFuentes

Nádherná kniha o tom, co je člověk schopný udělat v zármutku a pro ochranu svých milovaných. Je pravda, že se první třetina lehce táhla, ale zase nenápadně budovala půdu (kamenitou půdu) pro to, co se pak stalo ve zbytku. Nicméně slovo horor bych u ní asi nepoužil.

jaroiva

První třetina se mi strašně táhla, nic moc se nedělo. Pak se to rozjelo.
Hodně zajímavé mi to připadá spíš z filozofického hlediska. Chtěla bych si uchovat svoje blízké živé za každou cenu?
Ne! Děkuji pěkně, budu raději, když zemřelí zůstanou mrtví. Ale ráda na ně vzpomenu.

PeterSmith

...nikdy nechci kočku...

pazdy15

S. King = MISTR !!! Tak poutavé a kvalitní příběhy, napětí a sled událostí končící ... překvapivě, se vždy dočkám jen u S. Kinga ;) Bezvadná zápletka a promyšlený děj , DOPORUČUJI :)

BStone

Hej hou, tak jdem...

jfialova

Dobrá kniha, zajímavý příběh. Co všechno je člověk schopný udělat pro to, aby jeho milovaní nezemřeli a o tom, jestli to za to stojí.

Kat.Ru

První kniha od Kinga, kterou jsem četla a už je to pár let...Do teď ve mě nechala pocity, které jsem při čtení měla. Super kniha.

p.pavlina

Moje první kniha od tohoto autora a určitě není poslední. Opravdu jsem se bála. Skvěle popsané prostředí i děj. Asi je to divné říct u hororu...ale byla to parádní jízda.

negramota

No.., knížky jsem se chopil nejen proto, že je notně vychvalovaná v žebříčcích, nýbrž i kvůli tomu, že mi bratr popisoval, kterak se v noci budil hrůzou. Stručně řečeno: První polovinu se nic neděje, další čtvrtinu ano a v poslední čtvrtce konec jaksi chybí. Opravdu slabota, ze které si nejspíš nezapamatuju nic.

p0stm0derna

Skvělý King. Hororový a strašidelný a přitom ne prvoplánový. Lidské děsy pojednané z lidských hledisek, těch správných i těch chybných.

Janicga88

další výborná kniha.. moc se mi libila.

eliska-n

Pro mě jedna z nejlepších od Stephena Kinga.

ivanaa

úžasná knížka

Martial

Knížka se mi líbila a dost strašila...