Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek

Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec - lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí....Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího....

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29684/rbitov-zviratek-29684.jpg 4.43019

Pet Sematary (1983)

Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno:, Beta-Dobrovský

PabloFuentes

Nádherná kniha o tom, co je člověk schopný udělat v zármutku a pro ochranu svých milovaných. Je pravda, že se první třetina lehce táhla, ale zase nenápadně budovala půdu (kamenitou půdu) pro to, co se pak stalo ve zbytku. Nicméně slovo horor bych u ní asi nepoužil.

jaroiva

První třetina se mi strašně táhla, nic moc se nedělo. Pak se to rozjelo.
Hodně zajímavé mi to připadá spíš z filozofického hlediska. Chtěla bych si uchovat svoje blízké živé za každou cenu?
Ne! Děkuji pěkně, budu raději, když zemřelí zůstanou mrtví. Ale ráda na ně vzpomenu.

PeterSmith

...nikdy nechci kočku...

pazdy15

S. King = MISTR !!! Tak poutavé a kvalitní příběhy, napětí a sled událostí končící ... překvapivě, se vždy dočkám jen u S. Kinga ;) Bezvadná zápletka a promyšlený děj , DOPORUČUJI :)

BStone

Hej hou, tak jdem...

jfialova

Dobrá kniha, zajímavý příběh. Co všechno je člověk schopný udělat pro to, aby jeho milovaní nezemřeli a o tom, jestli to za to stojí.

Kat.Ru

První kniha od Kinga, kterou jsem četla a už je to pár let...Do teď ve mě nechala pocity, které jsem při čtení měla. Super kniha.

p.pavlina

Moje první kniha od tohoto autora a určitě není poslední. Opravdu jsem se bála. Skvěle popsané prostředí i děj. Asi je to divné říct u hororu...ale byla to parádní jízda.

negramota

No.., knížky jsem se chopil nejen proto, že je notně vychvalovaná v žebříčcích, nýbrž i kvůli tomu, že mi bratr popisoval, kterak se v noci budil hrůzou. Stručně řečeno: První polovinu se nic neděje, další čtvrtinu ano a v poslední čtvrtce konec jaksi chybí. Opravdu slabota, ze které si nejspíš nezapamatuju nic.

p0stm0derna

Skvělý King. Hororový a strašidelný a přitom ne prvoplánový. Lidské děsy pojednané z lidských hledisek, těch správných i těch chybných.

Janicga88

další výborná kniha.. moc se mi libila.

eliska-n

Pro mě jedna z nejlepších od Stephena Kinga.

ivanaa

úžasná knížka

Martial

Knížka se mi líbila a dost strašila...

Petulla72

Tato kniha patří mezi první mnou čtené knihy a musím říct, že je to jedna z těch díky kterým jsem si Kinga zamilovala. Napětí, nadpřirozeno, nevysvětlitelné myšlenky. To co vám nedá spát. To je přesně ono.

Ajrad1981

Kdysi, hodně dávno, jsem viděla film. Pamatovala jsem si zhruba kostru děje a závěr, který se mi vryl do paměti hodně hluboko. Závěr, který odpovídá epilogu v knize. Závěr, který mi přišel efektnější ve filmu (zbytek porovnávat nemůžu, když si to pořádně nepamatuji).
Vůbec mi nevadilo, že většina knihy je jen takové "povídání". Je to taková dlouhá předehra, než děj začne gradovat. Ani mi nevadilo, že jsem se nebála, to může být i tím, že jsem ze všech těch thrillerů zocelená. Protože to napětí na konci, to teda bylo hustý! Skoro by se dalo krájet. Asi jako mlha u rybníčka Brčálník.

Bookaholik

Byl to muj prvni King. Nebala jsem se a jeste me stvalo, ze se skutecne zacina neco dit az 80 stran ored koncem. Jak bylo zmineno niz, jako povidka by to bylo lepsi.

shatterhand

Klasika! Temné, zoufalé a nepochopitelné... Nebo vlastně ano :-) Jeden z nejlepších kingů!

ivetts

První kniha, kterou jsem od Kinga četla, naprosto výborná.

amalka2850

Jedna z nejlepších knih od mistra Kinga

bakunin

Výborný horor jen o pár postav s výbornou zápletkou.

jaghut

Jsou lidé, kteří s Kingem u této knihy začínají. Já už mám Kingovek zapsaných patnáct, přečtených určitě více a tak jsem knihu četl už jako velmi poučený čtenář. Přesto mne velmi silně zasáhla a považuji jí vedle Temné věže za jednu z nejlepších co jsem od Kinga četl. Málokdo umí tak bravurně zvládat konce, nemohu si pomoct, ještě deset stran před koncem jsem přemýšlel jak z tohohle chce vybruslit. No a vybruslil s několika čtvernými skoky, slušná práce.

lucina6497

Jsem nesmírně šťastná, že nakonec i tato kniha spatřila světlo světa a vyšla.. Řádím ji do mých TOP vedle "TO". Úžasná atmosféra! Četla jsem 2x a určitě se k ní ještě několikrát vrátím.. protože přátelé, tohle je opravdu knížka u které se člověk bojí. Vřele doporučuji.

Luca287

Moje první kniha od Kinga...vůbec to nebylo špatné... taková psychárna...

Pajan28

Od začátku mě kniha úplně pohltila. Nebylo to pro mě tolik strašidelné, ale líbil se mi příběh a ta myšlenka. KING nejvíc.

Foxie

Zcela oprávněně je to jedna z nejslavnějších Kingovo knížek. Nevím, zda bych ji sám za sebe hodnotil jako nejděsivější. Rozhodně má spád a do dění v Lodlow vás snadno vcucne, ale víc nahnáno jsem měl asi z Osvícení.
Celou dobu u tohohle příběhu tak nějak podvědomě víte, kam vše směřuje a víte, co se stane, ale stejně musíte číst dál a dál, abyste si to potvrdili. A celou dobu se snažíte Louisovi telepaticky říct, aby to nedělal, protože je to fakt špatný nápad. Dítka nemusí být vždycky roztomilá a varování duchů nemusí být nutně špatná.

I don't want to be buried in a Pet Sematary, I don't want to live my life again,

Hory

King je prostě vždy vsázka na jistotu. Klidný rozjezd a zdánlivě idylický příběh není nic jiného, než předzvěstí o to silnějšího a hororovějšího konce. I když zhruba od půlky knihy tušíte, co musí na konci přijít, stále držíte hrdinům palce a říkáte si, co kdyby. A konec stejně nakonec není zas až takový, jakého se bojíte :)

Maratka

Moje pocity ze čtení knížky docela přesně vystihují komentáře uživatelů Sireen a Blafoun.
Byla to první věc, kterou jsem od autora četla. Nechala jsem se zlákat 'šílenstvím' okolo nové filmové verze To, mám ráda horory a říkala jsem si, že od autora, který je považován za hororového mistra, by bylo dobré něco přečíst. Řbitov jsem vybrala podle dobrého hodnocení i předestřeného tématu, čekala jsem napínavý příběh s promyšlenou zápletkou. Místo toho jsem četla knihu, která se od nadějného začátku slibujícího zajímavý děj přehoupla do nepříliš záživného dlouhého vypravování, přičemž to, jaké budou další osudy postav, bylo (alespoň zhruba) jasné hodně dlouho před koncem. Ten byl naopak oproti předchozímu ději hodně zrychlený a tak nějak useknutý. V knize dle mého byly určitě zajímavé pasáže a nápady, čekala jsem ale, že je autor nějak více rozpracuje, dotáhne, že přijde ta velká hrůza, o níž tu řada čtenářů píše. A to se nestalo (spousta a spousta stránek a zatrnulo ve mně možná tak jednou). Dokážu si představit, že by příběh mohl lépe vyznít např. jako kratší povídka. Ale kdo ví... Třeba mě nějaká jiná Kingova věc, pokud po ní někdy sáhnu, zaujme více.

sarekaslukova

Tak opět jsem dala Kingovi šanci, po dlouhý době. A tentokrát musím uznat že jsem byla překvapená, od začátku, který nebyl nijak zvlášť akční jsem nějak od půlky otáčela stránku za stránkou a na konci kapitoly jsem si uvědomila jak mi vázne dech. Opravdu jsem byla napjatá jak struna, taky musím uznat že jsem brečela jak želva kvůli Gagovi a o to víc jsem čekala jak to dopadne. Škoda jen že ten konec se mi moc nelíbil, protože jsem ho takový nechtěla, ale jinak moc dobrý příběh.

Aerine

Brrrr... Nemůžete číst, nemůžete nečíst dál. Podvědomě víte, k čemu všechny ty drobné náznaky budou směřovat. I když jsem četla Řbitov zviřátek minimálně potřetí, stále jsem nabádala Louise, ať to nedělá, ať tam nechodí, že přece sám musí cítit to plíživé zlo... Četla jsem mnoho knih od Kinga, ale tato zůstává v mém pomyslném žebříčku na top pozici, a to proto, že dokáže udržet napětí po celou dobu a dokonce ho stupňovat až k šílenství ještě i na poslední stránce. Ani po dočtení nemáte klid, protože budete muset přemýšlet, co se bude dít dál. Co bude s Louisem a ... ?