z1631984 z1631984 komentáře u knih

Cyrano z Bergeraku Cyrano z Bergeraku Edmond Rostand

Moje nejoblíbenější divadelní hra. V tomto případě v překladu Vrchlického i nedokončená Hrubínova verze. Slavná věta: "Svůj širák odhazuji v dáli a s grácií leží tam.", však Hrubín zcela upravil, já osobně se přikláním pro Vrchlického archaickou verzi.

18.08.2016 5 z 5

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

Naprosto dokonalý humorný příběh o věčné touze člověka po nesmrtelnosti.

24.07.2016 5 z 5

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Labyrint, Hrobka, Zimní přízraky, Citadela - přesně v tomto pořadí jsem četla, děje v některých souvislostech navazují. Fantastické čtení pro milovníky jižní Francie a historie.

06.09.2015 5 z 5

Bouře Bouře William Shakespeare

Neznám žádné špatné Shakespearovo dílo.

29.07.2016 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Klasika. Naposledy čteno asi před 20 lety.

27.03.2016 5 z 5

Padesát odstínů ostudy Padesát odstínů ostudy Andrew Shaffer

Naprosto absurdní ptákovina, ale přečteno za pár hodin. Pobavilo.Místy hodně přitažené za vlasy např. soulož na jedoucím dinousarovi, střílení bazukou na auto pronásledovatelů.....atd. :)

23.06.2016 5 z 5

Moc Moc Lisa Jane Smith

Perfektní zakončení čarodějné trilogie, ve které vyjde najevo, jaký vztah ve skutečnosti Černý John ke Cassie má. Napínavé - přečteno s pauzou - na "jeden zátah." :-)

09.04.2017 5 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Vtipné, nenáročné čtení s prvky erotiky. Možná by zfilmovaná verze slavila větší úspěchy než trilogie 50 odstínů.

17.03.2017 5 z 5

Hubené nohy a všechno ostatní Hubené nohy a všechno ostatní Tom Robbins

Parfém bláznivého tance mě sice bavil mnohem více, ale autorův velmi osobitý humor zaslouží 5 hvězdiček.

10.09.2016 5 z 5

Zabila jsem naše kočky, drahá Zabila jsem naše kočky, drahá Dorota Masłowska

Velmi abstraktně pojatý příběh dvou kamarádek.Asociální introvertní sociopatky a pravděpodobně charismatické, avšak zcela postrádající vkus, její typově protikladné kamarádky. Tento příběh je sám o sobě ne moc zajímavý, ale originální stylistila a "nekonečné kladení slov za slovem" činí tuto knihu v mých očích na plný počet hvězd.

20.08.2016 5 z 5

Zločinci Zločinci Terry Deary

Další ze skvěle napsaných zábavných dějin.

26.07.2016 5 z 5

Ze života hmyzu Ze života hmyzu Karel Čapek

Skvěle napsaná divadelní hra - kritika lidského jednání, které je přiřazené různým hmyzím druhům. Čapkové nezklamou ani za sto let.

08.05.2016 5 z 5

Řecká mytologie pro začátečníky Řecká mytologie pro začátečníky Joe Lee

Nejznámější řecké mýty a pověsti, avšak autorův humor "za každou cenu" celou knížku snižuje.

28.03.2017 3 z 5

Protivná příroda Protivná příroda Nick Arnold

Jedna z nejlepších knih edice Děsivá věda. Velmi vtipné a poučné.

06.03.2017 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Lisa Jane Smith

Naprosto úžasné čtení s mystery tématikou o čarodějnictví. Už se těším na další díly.

28.02.2017 5 z 5

Můj pes je erotoman Můj pes je erotoman Jan Zlatohlávek

Od Jana Zlatohlávka jsem četla naprosto vše a tato kniha mi přišla nejhorší. Že by s věkem docházela inspirace? První dvě knihy byly o hledání "té pravé". V této už je jen stručný "výcuc" z dětství až do přítomnosti.

23.02.2017 3 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Odvar padesáti odstínů šedi

19.02.2017 4 z 5

Hvězdy to řeknou Hvězdy to řeknou Mika Waltari

No.....oddechovka, na kterou asi brzy zapomenu.

13.02.2017 3 z 5

Neodpykané zločiny - Sporné rozsudky, neodhalené vraždy, neobjasněné případy Neodpykané zločiny - Sporné rozsudky, neodhalené vraždy, neobjasněné případy Hans-Dieter Otto

Velmi všeobecné, čekala jsem víc.

01.09.2016 2 z 5

Mizerná medicína Mizerná medicína Nick Arnold

Humorné podání historie medicíny.

21.08.2016 5 z 5