z1631984 z1631984 komentáře u knih

Mezi berounskými branami Mezi berounskými branami František Hampl

Historické příběhy skutečných obyvatel.

08.05.2017 3 z 5

Klub šampiónů Klub šampiónů Ivan Kraus

Nudné.

07.05.2017 odpad!

Rudo Rudo Daniel Majling

Zcela absurdní komiks. Pobavilo.

19.04.2017 4 z 5

Jeeves a svatební zvony Jeeves a svatební zvony Sebastian Faulks

Skvělý humorný román minulého století

19.04.2017 4 z 5

Moc Moc Lisa Jane Smith

Perfektní zakončení čarodějné trilogie, ve které vyjde najevo, jaký vztah ve skutečnosti Černý John ke Cassie má. Napínavé - přečteno s pauzou - na "jeden zátah." :-)

09.04.2017 5 z 5

Faust. Druhý díl tragédie Faust. Druhý díl tragédie Johann Wolfgang Goethe

Druhý díl úžasné, avšak velmi náročné tragedie. Ve Faustově životě se objeví trojská Helena, seznamuje se s mnoha bájnými a alegorickými postavami, které ho provázejí až do jeho smrti. Po smrti zvítězí boj o jeho duši nebe a Mefistofeles okouzlen anděly hořekuje pro ztrátu této mimořádné duše.

08.04.2017 5 z 5

Faust. První díl tragédie Faust. První díl tragédie Johann Wolfgang Goethe

Naprosto geniální a velmi obtížná kniha. Spousta abstraktů v příběhu o Faustovi, toužícímu znát vše vědění světa, který nakonec nalezne lásku a jeho vinou je zatracena.

05.04.2017 5 z 5

Řecká mytologie pro začátečníky Řecká mytologie pro začátečníky Joe Lee

Nejznámější řecké mýty a pověsti, avšak autorův humor "za každou cenu" celou knížku snižuje.

28.03.2017 3 z 5

Co možná nevíte o životě našich předků Co možná nevíte o životě našich předků Stanislava Jarolímková

Velmi zajímavé seznámení s méně známými teoriemi z historie naší země. Stále mám v hlavě představu dvou prevétů postavených nad sebou :-)))

25.03.2017 4 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Vtipné, nenáročné čtení s prvky erotiky. Možná by zfilmovaná verze slavila větší úspěchy než trilogie 50 odstínů.

17.03.2017 5 z 5

Tetovaná růže Tetovaná růže Tennessee Williams (p)

Příběh italské katolické vdovy žijící v USA, která se nemůže vyrovnat s nevěrou svého muže a tak si najde jeho přesnou kopii.

16.03.2017 3 z 5

Otrokyně Otrokyně Lisa Jane Smith

Fantastické pokračování Tajného kruhu. Dojde zde k mnoha objasněním z prvního dílu. Opět otevřený konec, který nabádá k sehnání dalšího dílu.

13.03.2017 5 z 5

Antická mythologie Antická mythologie Tomáš Cimrhanzl

Shrnutí nejdůležitějších postav a příběhů antické mytologie.

12.03.2017 5 z 5

Protivná příroda Protivná příroda Nick Arnold

Jedna z nejlepších knih edice Děsivá věda. Velmi vtipné a poučné.

06.03.2017 5 z 5

Mazané kódy Mazané kódy Diana Kimpton

Další z edice děsivé vědy.

05.03.2017 3 z 5

Horatio Nelson a jeho vítězství Horatio Nelson a jeho vítězství Philip Reeve

Perfektně popsaný život jednoho z největších britských hrdinů. Vtipné, čtivé.

01.03.2017 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Lisa Jane Smith

Naprosto úžasné čtení s mystery tématikou o čarodějnictví. Už se těším na další díly.

28.02.2017 5 z 5

Holubí mambo Holubí mambo C. D. Payne

Velmi zábavný příběh o laboratorních holubech s lidskými vlastnostmi.

26.02.2017 4 z 5

Můj pes je erotoman Můj pes je erotoman Jan Zlatohlávek

Od Jana Zlatohlávka jsem četla naprosto vše a tato kniha mi přišla nejhorší. Že by s věkem docházela inspirace? První dvě knihy byly o hledání "té pravé". V této už je jen stručný "výcuc" z dětství až do přítomnosti.

23.02.2017 3 z 5

Konec světa Konec světa Jitka Lenková

Velmi zajímavé pojednání o faktech a mýtech o konci světa. Ale rok 2012 nevyšel. :-)

23.02.2017 4 z 5