Bouře

Příběh o lásce a nenávisti, o mstě a odpuštění, vypráví o ztroskotancích, kteří se na pustém ostrově setkávají se zázraky a divy.

https://www.databazeknih.cz/images_books/69_/696/boure-qXs-696.jpg 4.1131

The Tempest (1623)

Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Atlantis

Mistr119

Velmi dobrá hra, škoda, že není tak zprofanovaná... :-/ :(

ZajDa37
15.11.2016

Nejlepší z Shakespearových romancí. Plná odpuštění, netvorů, ztroskotání, lásky, duchů, kouzel a také nejnaivnější repliky. Ta kniha strašně připomíná Sen noci svatojánské. I když je to taková jeho drsnější verze. Zajímavý námět, hezké spojení duchů, halucinací, vidin, snů a zázraků.

"Ze stejné látky jsme, z níž spřádají se sny."

z1631984
29.07.2016

Neznám žádné špatné Shakespearovo dílo.

Ajrad1981
29.07.2016

Na rozdíl od Shakespearových tragédií mě to nijak extra neoslovilo.

nika.moravec
08.01.2016

Pro někoho méně známé romance od Shakespeare dokáží čtenáře po přečtení slavných tragédií velmi mile překvapit, ať už se jedná právě o tento žánr,kde se mísí prvky komické s tragičtějšími,či magickými, nebo o stále aktuální témata.Shakespeare i zde opět dokázal,že je mistrem jazykové hravosti a překlad prof.Hilského je opravdu brilantní.

sarekaslukova
17.09.2015

Jsem ráda, že jsem našla pro mě málo známou Shakespearovu hru. Dialogy se četly hladce a konečně něco co mělo dobrý konec. Dokonce to bylo místy i vtipné. Zápletka byla nečekaně jednoduchá, ale v jednoduchosti je krása.

kristleko
04.01.2015

Prospero, mág a svržený vévoda milánský, inscenuje velkolepé představení na pustém ostrově, aby napravil křivdy a dosáhl odpuštění a usmíření. V poutavém příběhu Shakespeare vykreslil několik zajímavých postav – dobrý, ale poněkud autoritářský kouzelník Prospero, naivní dívka Miranda a netvor Kaliban. Klasika se vždy hodnotí těžko, na každý pád se Bouře čte moc pěkně a stala se velmi inspirativním dílem pro řadu pozdějších autorů, například Johna Fowlese. A nelze zapomenout na proslulou repliku Mirandy, snad nejnaivnější v dějinách literatury: „Jak mnoho krásných tvorů se tu sešlo! Lidstvo je krásné! Krásný nový svět a krásní lidé na něm!“

adelinka
02.07.2014

Hru som už nejakú čítala, ale od Shakespeara je toto vlastne prvé dielo čo som čítala....(dúfam, že nie posledné). Túto hru som dokonca ani podľa názvu nepoznala. Dej sa odohráva mimo Anglicka na ostrove. Okrem hmotných postáv tu vystupujú aj duchovia, ktorí pomáhajú napraviť krivdy, ktoré sa dopustili na Prosperovi.....

Paganfairy
11.06.2014

Jedno ze Shakespearových děl, které se četlo relativně lehce. Zápletka byla celkem obyčejná, ale obohacovaly ji dobře promyšlené povahy lidí a hlavně typy lidí. Caliban, Ariel, Miranda, ...Z chaotické směsice osobností se s pomocí magie utvořilo dílo, které kritizuje pomstu, otroctví a majetnictví.

NEGR
27.05.2014

Story of forgiveness.

"O wonder! How many goodly creatures are there here!
How beauteous mankind is! O brave new world
That has such people in´t!" (Miranda, Act Five)

I dnes známe slova jako Ariel ("spirit" degradován na prací prášek) nebo Miranda (fiktivní země v Buňuelově Nenápadném půvabu buržoazie).

Belatris
26.07.2013

Pozdní Shakespearovy hry mě oslovují podstatně méně než vrcholné tragédie, ale Bouře je z nich pro mě nejpřístupnější.