yzmael yzmael komentáře u knih

porovnanie kniha/film...85 percent...páčili sa mi obe konečne odhaľujeme niečo aj z minulosti

22.02.2011 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

je nudnejšia kvôli neustálemu stanovaniu a skrývaniu, ale druhá polovica to kompenzuje dôstojný záver série (+ nečakané úmrtia)
po prvom prečítaní sa mi záver nepáčil, ale pustil som sa do posledných dvoch knižiek o rok neskor a môj názor sa zmenil, je to lepšie ale stále si myslím, že to mohlo byť lepšie
každopádne na sériu s takým počtom častí je treba uznať, že príbeh bol precízne premyslený a nemôžem dať celej sérii menej než plne hodnotenie....

22.02.2011 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

ako pri tretej časti..kniha/film 85 percent....tu sme už v tom až po uši ;)))
začína sa veľkolepé divadlo, od 4 časti sa s tým už nedá prestať...

22.02.2011 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

voči tejto sérii som bol skepticky, kniha pre deti, myslel som si
trošku nudnejšia prvá polovica knihy, ale začať sa to nejako muselo...stačilo to k tomu aby som sa pustil do druhej časti

22.02.2011 3 z 5

so 4. časťou jednoznačne najlepšie knihy....veľa sme s Dumbledorom a veľa sa dozvedáme o Tomovi...a konečne začína láska Ronna a Hermiony ;))))
...ale film ma sklamal...

22.02.2011 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

spolu s knihou č. 6 ide o najlepšie časti série..práve preto bol pre mňa film obrovským sklamaním

22.02.2011 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

lepšia ako jednotka, Rowlingova sa vyvíjala, koniec potešil, film ma sklamal

22.02.2011 3 z 5

Poker. Teorie a praxe Poker. Teorie a praxe David Sklansky

český preklad je strašný, nejde len o preklad terminológie ale celých viet pri ponechaní anglických vetných väzieb

10.01.2013 3 z 5