yloveiou yloveiou komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Úsměvná kniha,která má něco do sebe:-)

30.11.-0001 4 z 5

Kočka, která znala Shakespeara Kočka, která znala Shakespeara Lilian Jackson Braun

Již si přesně nepamatuji detaily,ale kniha hezká.

30.11.-0001 4 z 5

Kočka, která zhasínala světlo Kočka, která zhasínala světlo Lilian Jackson Braun

Moc pěkný detektivní příběh. Hrzký námět se siamskými kočkami.

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Toto dílo bylo pro mě v dětství těžko stravitelné,ale podruhé jsem si k němu našla cestu a musím říct,že je to jedinečné dílo.

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Celkem těžké na čtení, smutné,ale rozhodně si to nenechte ujít.

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Opravdu skvělá a emocionální kniha, ještě navíc,když si člověk uvědomí,že se to kdysi opravdu dělo.

30.11.-0001 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Jako vždy čtivá kniha bez kvality. Drastická pro děti,na to co se tam děje mi nepřišla nechutná nebo strašlivá-nevím jestli to byl záměr, ale krvavé scény se mnou ani nehly a to je co říct.Při srovnání s Kladivem na čarodějnice jsou v téhle knize drsné scénynapsané divně,nevyvolává to ve mně žádné emoce.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

opět jako předchozí díly,čtivá kniha po odborné stránce mi chybí kvalita.
Film mne ale nadchl zatím nejlepší natočený ze ságy.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Stejně jako u prvního dílu,oddychová kniha-čtivá po odborné stránce bída.
Film byl nejhorší ze zatím těch třech natočených-Nuda

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Občas si ráda přečtu takovou knihu.Podle mne je spíše na odlhečení-snadné a lehké čtení,které shltnete za den.
Podle mě jí hodně uškodila kvalita překladu,chtěla bych si přečíst originál,abych věděla kde je chyba.
Jazykově a po odborné stránce nijak kvalitní.

30.11.-0001 3 z 5

Sebastián mezi lidmi Sebastián mezi lidmi Cécile Aubry (p)

Ještě hezčí než první kniha!

30.11.-0001 4 z 5

Bella a Sebastián: Tajný dokument Bella a Sebastián: Tajný dokument Cécile Aubry (p)

Velmi zvláštně napsané,opravdu s emi kniha líbila až po druhém přečtení,jinak pro děti doporučuji:-)

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

krásná kniha z dětství, není zas tak jednoduchá na čtení, ale krásné ilustrace a příběh.

Vyzvědač Vyzvědač James Fenimore Cooper

Právě čtu a není vůbec špatná,není to sice Cooperův vrchol,ale příjemné čtení:-)

Lučištník Lučištník Bernard Cornwell

Výborná trilogie