Xylitka Xylitka komentáře u knih

Nemoc - dar transformace Nemoc - dar transformace Petr Hanáček

Úžasná kniha, která ukazuje, jak je důležité ovládnout svoje vlastní myšlení.

02.11.2019 5 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Velice čtivá a zajímavá kniha o jedné z našich nejúspěšnějších modelek. Dost věcí, které jsem se o Pavlíně dozvěděla, mě překvapilo.

17.09.2019 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Velice brutální a krutý příběh, který mě dostal na několik dní do deprese.

16.09.2019 2 z 5

Prevence rakoviny střeva Prevence rakoviny střeva Norman W. Walker

Největší problém této knihy vidím v tom, že její autor, tedy Dr. Norman W. Walker je podle mnoha zdrojů fiktivní postava, kterou si vymysleli v Americe výrobci odšťavňovačů. To také vysvětluje, proč se v různých zdrojích liší věk, kterého se Dr. Norman W. Walker dožil, od 99 let do 120 let.

31.07.2019 odpad!

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Poučná kniha o tom, že naše zdraví se nachází ve střevě. Kniha dobře vysvětluje, jak je propojena imunita s naším trávicím systémem.

31.07.2019 5 z 5

Transplantace střevní mikroflóry mě vyléčila z depresí Transplantace střevní mikroflóry mě vyléčila z depresí Petra Fojtíková

Tato kniha je z hlediska přínosu informací prakticky nepřekonatelná. Léčba depresí je záležitost, která se řeší od dob vzniku oboru psychiatrie a doposud se předpokládalo, že deprese má naprosto neznámou a záhadnou příčinu. Takto kniha ale ukázala, že o naší psychice rozhodují pouze naše střeva. :-)

30.07.2019 5 z 5

Ať žijou mikrouti Ať žijou mikrouti Radkin Honzák

Výborná kniha, nejen, že je vtipná, ale je také zdrojem velice zajímavých informací.

30.07.2019 5 z 5

Rakovina je houba Rakovina je houba Tullio Simoncini

Nechápu, jak může někdo v dnešní době vydat knihu podvodníka Simonciniho, který lidem slibuje léčbu rakoviny pomocí jedlé sody. Taková blbost a on to ještě někdo vydá knižně!!!

17.04.2019 odpad!

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Téma cestováním mě vždycky zaujme. Tento román je navíc velmi dobře napsaný, je nabitý tajemnou atmosférou.

09.03.2019 4 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Mám moc ráda tuhle knihu i její filmové zpracování. Inteligentního humoru není nikdy dost.

01.01.2019 4 z 5

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

Není snadné hodnotit knihu jako celek, protože některé příběhy byly velmi zábavné a jiné mě nudily. Každopáně jako pohodové čtení na odpočinkové chvíle lze doporučit.

03.12.2018 2 z 5

Leností k úspěchu : Jak nic nedělat a přitom vše uskutečnit Leností k úspěchu : Jak nic nedělat a přitom vše uskutečnit Fred Gratzon

Velmi inspirující kniha pro nás, kteří trpíme leností, dokáže motivovat.

01.12.2018 4 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Výborný román na téma, o kterém se moc nemluví. Čtivá forma mi nedovolila se od čtení knihy odtrhnout.

01.12.2018 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Velmi dobrá kniha plná optimismu, ve které pozorný čtenář může najít návod na šťastný život.

30.11.2018 4 z 5

Obratník Raka Obratník Raka Henry Miller

Nedalo se to dočíst, bylo to nudné. Uznávám, je to asi moje chyba, ale prostě to není šálek mého čaje.

30.11.2018 odpad!

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

Tento díl byl pode mě nejvtipněší. Hodně je to založena na zákonu schválnosti a to se mi hodně líbilo, protože v existenci zákonu schválnosti věřím.

24.11.2018 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Typicky oddechová knížečka s lehkým dějem, která dokáže nám čtenářům zlepšit náladu. Myslím, že tohle by právě mělo být cílem literatury, zlepšit čtenářům náladu, takže za mě plný počet hvězdiček.

10.11.2018 5 z 5