Ať žijou mikrouti

Láska možná prochází žaludkem, ale celý náš život řídí útroby… Známý psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog píše poutavě, poučně, originálně i s humorem o střevním mikrobiomu, jemuž se také říká “střevní mozek”. Tento nově objevený hybatel se podílí na našem metabolismu, imunitě i řídících procesech. Mění náš pohled na léčbu cukrovky, deprese i mnoho dalších nemocí. Jak střevní mikrobiom ovlivňuje naše chování? Jaký je vztah mezi složením mikroorganismů v našich střevech a rozvojem civilizačních chorob? Jaká je spojitost mezi mikrobiomem a obezitou? A jaké potraviny konzumovat a kterým se raději vyhnout, aby byli mikrouti spokojení a pracovali pro naše dobro?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/396001/at-zijou-mikrouti-XU1-396001.jpg 3.514
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno:, Zeď

Kniha Ať žijou mikrouti

Veve131

Kniha se mi líbila, pěkně a poutavě popsaný "Mikrouti". Mile mě překvapil doporučením knihy Margit Slimákové. Mám ji přečtenou a je skvělá.

Greenfingers

Radkin Honzák mě opět nezklamal. Jeho "Mikrouti" jsou pohodovým čtením pro zvídavé laiky, mezi které se řadím i já. Ačkoliv o mikrobiomu ve střevech jsem nedávno četl vysoce odbornou knížku od manželů Sonnenbergových (Zdravá střeva), Honzákovo pojednání okořeněné humorem jemu vlastním se mně líbilo mnohem více. Takhle přesně si představuji popularizaci vědy. Doporučuji.

michaela2338

Výzkum mikrobiomu je záležitost posledních deseti let. Častěji se do něj zapojují psychologové a psychiatři. Početné studie zaměřené na náš vnitřní "ekosystém" ukazují, že vhodná strava obohacená o určité prvky může ovlivnit úzkosti, deprese nebo ADHD u dětí. U nás se o tom prozatím moc neví. Je moc dobře, že se najdou první vlaštovky, jako je Radkin Honzák.

knihovniceVS

Na rozdíl od předchozích hodnotících, já dávám plný počet a jsem spokojena. Knihu budu s radostí doporučovat dalším čtenářům. Jako lehce obeznámený laik jsem v knize našla spoustu informací, perliček i humoru. Tipuji, že zapšklé názory jsou důsledkem odpovídající stravy :-D

Metroušek

O mikrobiomu už je naštěstí na trhu dost dobrých populárně naučných knih, tak tuhle můžete klidně pominout...

pohledvenkova

Slovutný psychiatr se zde zábavnou formou pokouší podstrčit netečné veřejnosti taje střevního mikrobiomu. Výsledek bohužel není úplně přesvědčivý. Jak pan Honzák v prologu sám přiznává, většinou to opsal. Autor chrlí suchopárné informace a kniha rychle začíná nudit. Nepomůže ani humor v podobě "motivačních" básní, imaginárních rozhovorů mezi mikroby a nezbytných výpadů vůči minulému režimu a současnému prezidentovi. Švec by se holt měl držet svého kopyta a zjevně to platí i pro špičkového psychiatra. Potěší doporučení vhodných stravovacích návyků, méně už podsouvání knihy mediální životosprávkyně Margit Slimákové.