xxbarbarelaxx xxbarbarelaxx komentáře u knih

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Příjemná, milá oddechovka. Musím říci, že já prostě ráda čtu knihy, kde se děj motá kolem knihkupectví a knih. Za sebe bych dodala, že příběh mohl být veden více do hloubky. Celou druhou světovou válku to vlastně jen tak okrajově proletělo. Spíše než historický román bych to zařadila do románů. Konec příběhu byl na mě až moc rychlý.

22.09.2022 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Knížka se četla dobře, celkem příjemné oddechové čtení. Ve finále člověk věděl jak kniha skončí, některé věci byly na můj vkus příliš nerealistické.

07.09.2022 2 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Takový milý oddechový příběh. Od první strany víte jak to dopadne. Na můj vkus tam bylo až moc erotických scén. Na druhou stranu se mi velmi líbila dějová linka s knihkupectvím.

01.09.2022 3 z 5

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Docela dobrý námět na knihu, jen se mi četla hůře, protože zde byly až moc zdlouhavé popisy. Dějová linka s morem byla dobrá, ale celou knihu to bohužel nezachrání. Kniha mě příliš nenadchla. Kdyby měla tak o dvě stě stran méně, bylo by to podstatně lepší. Další autorovu knihu dozajista již číst nebudu.

20.08.2022 2 z 5

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

Moc krásný příběh, z prostředí rodiny a její firmy. Líbilo se mi, jak hlavní hrdinka bojovala proti rozhodnutí svého otce ji provdat.
Budu moc ráda, když se ke mě dostanou další dva díly.

27.07.2022 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Mě se tato kniha líbila, bylo to hezky napsané. Líbilo se mi přátelství mezi Dannie a Bellou. Slza mi na konci ukápla. Kniha byla o opravdových lidských hodnotách.

27.07.2022 5 z 5

Nejprve musím zhodnotit obálku knihy. Ta je graficky velmi povedená, i ořízka listů. Je vidět kvalitně odvedená práce. Dále obsah samotné knihy. Byla to má první kniha od autorky a musím se přiznat, že mě zasáhla do morku kostí. Silný příběh, ze kterého i nyní po několika desítkách let mrazí a má z ní člověk husí kůži.
Doporučuji přečíst, tato tragédie by neměla padnout v zapomnění. Ostatně jako každá hrůza, která byla vykonána za války.

19.07.2022 5 z 5

Šerolichotníkova kletba Šerolichotníkova kletba Paul Stewart

Za mě byl tento díl nejslabší a to z důvodu, že vůbec nepojednával o Snítkovi. K hlavním hrdinům jsem si úplně nevytvořila vztah. Někdy mě jejich chování opravdu štvalo. Ilustrace opět krásné.

15.07.2022 4 z 5

Zkáza létajícího města Zkáza létajícího města Paul Stewart

Zase skvělé pokračování. Příběh krásně vykreslený. V příběhu byla i krásně a do podrobna popsána Parabouře i to co se musí stát se Svatým Fraxem.. Doporučuji. Také opět kniha doplněná o překrásné ilustrace.

06.07.2022 5 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Paul Stewart

Druhý díl byl ještě lepší než ten první. Bylo to pěkně napínavý, děj plynul, rozmanitost hrdinů byla taky skvělá. A zase ty krásný ilustrace! Byly fakt zase dokonalý.

01.07.2022 5 z 5

Cesta za tajemný Hvozd Cesta za tajemný Hvozd Paul Stewart

Právě jsem dočetla tento první díl. Do knihy jsem se pustila na mužovo doporučení a musím říci, že kniha byla moc hezká. Je to sice pro děti a mládež, ale já už nejsem dítě ani mládež a kniha byla skvělá. První díl se mi trošku táhnul, ale to je z důvodu, že to byla zvykací kniha a čtenář si musel vlastně uvědomit, že je to převážně o seznámení se s místem. Líbilo se mi, že autoři krásě vykreslili celé místo a také všechny postavy. Co mě také zaujalo byly obrazy (ilustrace) v knize. Ty jsou krásné. Za mě kniha má plný počet hvězdiček.

11.06.2022 5 z 5

Vladař Vladař Christopher John Sansom

Nečetla jsem celou sérii, ale i jako samotný příběh byla kniha skvělá. Doporučuji.

05.06.2022 5 z 5

Víc odvahy Víc odvahy Lenka Vacvalová

Tohle bylo opět zase skvělé. Jako první kniha, tak i tato byla plná motivace. Obdivuji, že se Lenka pouští do takovýchto ultra běhů. Vždy po přečtení a prohlédnutí knih mám chuť vidět celý svět.

12.05.2022 5 z 5

Dny probuzení Dny probuzení Paula Stern (p)

Tato kniha byla krásná, úžasně pohladila po duši. Mám velmi ráda příběhy, kde se objevuje výborná káva! Tato kniha skloubila hrůzy války a štěstí a užívání života a hlavně lásky. Lásky jak k dobré kávě, tak i k lidem.
Zatím asi nejlepší kniha jakou jsem za poslední dobu přečetla.

23.04.2022 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Právě jsem dočetla Druhou šanci. Začnu přebalem, ten je povedený, ale obal knihy, ten je dokonalý.
Text knihy - naprosto mě vytáčelo divné provedení y které trvalo oči. Opravdu velmi rušivý. Asi budu jediná, ale já teda z této knihy nejsem vůbec ale vůbec nadšená. Hodně mi vadilo, že jsem skoro celou knihu nevěděla, jak se příběh bude vyvíjet. Nic mi nedávalo smysl. A vlastně mi nedal smysl ani samotný konec, bohužel.
Kniha mi nepřišla jako poutavě napsaná. Takže já jsem z této knihy vcelku zklamaná.

22.04.2022 1 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Další díl.. a musím říci, že to bylo zase hezké čtení, ale déle mi trvalo, než jsem se začetla.. Asi možná tím, že tento díl byl asi z celé série zatím asi nejslabší.. Ale vůbec to nevadilo, i tak jsem si čtení užívala. Brala bych ještě několik dílů k této příjemné sérii. Vždy fandím hlavním postávám, aby se jim vše dařilo a aby vše vyšlo tak, jak si přejí.
U této knihy mi i slzička ukápla..

29.03.2022 5 z 5

QualityLand QualityLand Marc-Uwe Kling

Tahle knížka mi přišla jako výhra a musím říci, že sama od sebe bych si ji nekoupila. Celý ten příběh mě nějak extra neuchvátil.. přišla mi jako slabá, dej byl takový nijaký.

06.03.2022 2 z 5

Knihkupkyně Knihkupkyně Cynthia Swanson

Toto bylo velmi zajímavé čtení, přemýšlela jsem který svět byl vlastně pravda a který byl "vymyšlený". Byl to příběh velmi čtivý. Jsem ráda, že jsem po této knize sáhla a mohla se tak ponořit do tohoto světa.
Zajímavý je už jen samotný nápad na sepsání této knihy. S touto zápletkou jsem se ještě nikdy nesetkala.
Knihu hodnotím jako skvělou

27.02.2022 5 z 5

Maria Montessoriová Maria Montessoriová Laura Baldini (p)

Musím říci, že tuto knihu jsem začala číst bez nějakého očekávání a musím říci, že kniha se četla moc dobře. Příběh jako celek se mi líbil. Jen škoda, že autorka více nezapracovala na zakončení příběhu.

21.02.2022 5 z 5

Limea Limea Lin Rina

Této knize musím dát pět hvězd. Knihu jsem četla jedním dechem a to proto, že jsem ji nesrovnávala s Kronikami prachu. Je jasné, že tyto knihy se srovnat nedají. Proto by člověk měl ke čtení tak i přistupovat.
Líbil se mi svět, ve kterém Limea žila, jen ho mohla autorka ještě více vykreslit a možná i více popsat. Líbilo se mi, jak naložili s cizinci.
Já tedy knihu doporučuji.

19.02.2022 5 z 5