wooloong wooloong komentáře u knih

Pohádkové lístečky č. 4 Pohádkové lístečky č. 4 neznámý - neuveden

Edice pohádek z celého světa, která vycházela dvacet let. Originální formát přeložených desek a v nich po osmi knížečkách, v každé jedna pohádka. Jako děti jsme je milovaly, během let se někam ztratily a já po nich stále pátrám a doufám, že tuto unikátní sérii někdo vydá znovu.

Pohádkové lístečky č. 3 Pohádkové lístečky č. 3 neznámý - neuveden

Pohádkové lístečky č. 2 Pohádkové lístečky č. 2 neznámý - neuveden

Pohádkové lístečky č. 1 Pohádkové lístečky č. 1 neznámý - neuveden

Akta X - Nikomu nevěř Akta X - Nikomu nevěř Jonathan Maberry

Katatonie -*** na začátku dobře rozehraná povídka, která nakonec vyzněla do prázdna, nedočkali jsme se ani žádných konspiračních teorií k tomu, co se v městečku děje, ani vysvětlení role Kryceka, neočekávám vždy polopatické závěry, to u Akt X ani nebývá, ale aspoň NĚCO bych uvitala
Šelma z Little Hillu - **** škoda, oběma bytostem jsem přála hezčí závěr, jinak povedená povídka
Opomenutí - **** zajímavá povídka, logické rozuzlení
Soumrak - *** upírská povídka s nečekaným padouchem
Milovat vetřelce - **** nemám ráda vyprávění v přítomném čase, ale nečekaný závěr a dobrá charakteristika Scullyové mě dostatečně uspokojila
Non gratum anus rodentum - *** dvě dějové linie, z vietnamské války a ze současnosti, dost průhledné, málo originální
Zpátky v El Pasu nebude mít můj život cenu - *** něco podobného jsem už, myslím, četla, a proč ten krém?
Hledání nevysvětlitelného - ** začalo to jako docela pěkná záhada, skončilo to tím nejtuctovějším a nejohranějším způsobem
Král vodní hlubiny - ** z téhle povídky si pamatuji hlavně to, že Scullyová musela nosit v Saúdské Arábii na sobě ten černý pytel, to je pro mě větší horor než nějaká vodní příšera, co žere lidi
Stoky - *** hlavně kvůli závěru beru na milost
Clair de Lune -* už název napovídá, nicméně zápletka je vystavěna právě na tom, že nemáme tušit, a to prostě nefunguje
Všechno je to v očích -*** velice slibně rozjetá hororová povídka, která na konci podivně vyšumí zbytečně překombinovaným závěrem
Dům na Hikorovém vrchu - *** duchařská a detektivní povídka v jednom, nebylo to špatné, jenom to téma je už příliš ohrané
Čas a příliv - **** jedna z povedených povídek na téma paralelních světů
Sochy - **** hezká povídka, zajímavý nápad

11.01.2018 3 z 5

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

Oproti prvním dvěma dílům jako by autorovi došla inspirace. Chyběly především chytré a zábavné způsoby získávání a prodávání ostatků a neustálé milostné avantýry Martina ze Stvolna už docela nudily. Snad jenom Avignon a Arnošt z Pardubic mě zaujali. Konec mi přišel příliš uspěchaný. Mělo to být zakončení celé trilogie a přitom ho autor odbyl na jedné stránce.

24.07.2017 3 z 5

Elektřina kolem nás Elektřina kolem nás Zdeněk Opava

Fenomenální knížka, ve které autor srozumitelně a názorně vysvětluje základy elektrotechniky a elektroniky. Jedna z nejlepších naučných knih, co jsem jako dítě četla.

27.04.2017 5 z 5

Tajné dějiny Evropy 1 Tajné dějiny Evropy 1 Bohumil Vurm

Asi jsem toho na dané téma přečetla už příliš mnoho. Knížka pro mě byla souhrnem některých notoricky známých historických faktů doplněných notoricky známými spekulacemi.

25.02.2017 2 z 5

Despota Despota František Kalenda

Dejme tomu, že děj a zápletka nebyly až tak špatně promyšlené. Bohužel mi ke kvalitnímu čtenářskému zážitku chybělo pár věcí.
- Postavy často jednají dost nelogicky a v rozporu s jejich dříve načrtnutým charakterem.
- Stálo by za to lépe popsat postavy, aby si je mohl čtenář představit. To, že má někdo blond vlasy nebo černé oči nebo je hezký mi opravdu nestačí.
- Totéž se týká popisu míst. Dodneška jsem například doslova unesena popisem hostiny u Nerona v Quo vadis od Sienkiewicze. Jako bych se jí sama zúčastnila. V Despotovi jsem tápala. A přitom právě vykreslení historických kulis by mohlo být zajímavé a poučné. V Mystře i Monemvasii jsem před lety byla, takže by taková procházka středověkým městem pro mě mohla být navíc osobním zážitkem.
- Občas se najednou něco semele, aniž by autor čtenáři náležitě vysvětlil motivace svých postav a děj vyústil do uspokojivě ukončeného a jasného závěru.

07.02.2017 3 z 5

Pod parou Pod parou Terry Pratchett

Naprosto souhlasím s david5746. Něco tomu chybělo, i když tam vlastně všechno bylo. Četla jsem ji nekonečně dlouho, snad deset dní, to se mi u Pratchettovek nestává.

18.01.2017 4 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Pokud by se jednalo o autobiografický zážitek (tak jsem knížku vnímala během čtení) zasloužila by si pět hvězd. No, možná čtyři, ten konec cesty v jeskyni mi přišel poněkud - rozpačitý. Jakožto usvědčený podvrh nemá cenu papíru na podpal v kamnech. V lepším případě. Ještě poznámka k anotaci - mladé lékařce bylo v době, kdy se měla zúčastnit přechodu Austrálie, čerstvých padesát, pokud si to dobře pamatuju.

08.01.2017 odpad!

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Jsem trochu v rozpacích. Žádná postava románu mi nebyla doopravdy sympatická a s žádnou jsem nedokázala soucítit, takže jsem se ani nedokázala do příběhu náležitě ponořit. Nejlepší byl asi začátek, dětství, od puberty jsem občas dost nechápala motivaci hlavních postav a už vůbec jsem nechápala Clare, obzvlášť její poslední rozhodnutí. Přišlo mi vůči Rebecce obklopené pozorností a láskou sobecké a hloupé.

05.11.2016 3 z 5

Liga vyděšených Liga vyděšených Rex Stout

Četla se mi trochu lépe než předchozí dvě (Osudné šampaňské a Němý řečník). Buď už si začínám na autorův styl psaní zvykat nebo je napsaná čtivěji. Dočetla jsem ji do zdárného konce asi za pět dní, přesto mě neupoutala natolik, abych v četbě detektivek Rexe Stouta pokračovala. Dám si od nich oddech a uvidím, jestli se mi po Nerovi a Archiemu začne časem stýskat. Oceňuji smysl pro humor, na konci dobře odhalenou a vysvětlenou zápletku, ale něco tomu prostě chybí. Napětí a čtivost, která chytne a nepustí až do samotného konce.

25.10.2016 3 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Dobře a do podrobností promyšlená zápletka i její řešení. Škoda toho useknutého konce. Dvě tři stránky na konci navíc by podle mě stačily na pět hvězdiček.

21.08.2016 4 z 5

Zločin u kostela Zločin u kostela Mel Starr

Přišlo mi to o něco lepší než předchozí díl, trochu mi tam vadily pasáže, kdy hlavní hrdina někam šel, tam čekal celou noc až do rána, ale nic nového neobjevil. Ty byly zbytečné, daly se odbýt jednou větou a nikam děj neposouvaly.

18.08.2016 4 z 5

Sen v červeném domě III Sen v červeném domě III Süe-čchin Cchao

Nemůžu si pomoct. Celou trilogii jsem před lety zhltla za pár dní. Autentický náhled do historie jedné rodiny a také do historických reálií jedné vzdálené země byl dokonalým čtenářským zážitkem.

26.07.2016 5 z 5

Sen v červeném domě I Sen v červeném domě I Süe-čchin Cchao

Náhled do úplně jiného světa s jinými pravidly a jiným chápáním reality. Navzdory obrovskému množství postav - velká rodina, ve které má každý člen své sluhy a ti mají zase své sluhy a tak dále (a celou tu smečku musí hlava rodiny uživit), navzdory velmi podobným jménům a navzdory nezvyklému stylu vyprávění jsem si ten exotický příběh náležitě užila.

26.07.2016 5 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Moje první knížka ze série. Napínavé, čtivé, oddychové.

01.07.2016 4 z 5

Hlas krve Hlas krve Ivan Adamovič

Pokud je knížka kvalitní, dokážu si vybavit i po dlouhé době nejen děj, ale i pocity, které mě při četbě doprovázely. Prostě ve mně ta knížka dlouho zůstává. Poté, co jsem dočetla tuhle antologii, a chtěla jsem o ní napsat komentář a hodnocení, u mnoha povídek jsem se nedokázala ani rozpomenout, o čem vlastně byly. Mezi ty, co opravdu uvízly, patří - Hřbitovní krysy, Byl to démon, Loterie, Netvor z hlubin, Mrtvý muž, Noční stíny a Zapovězené.

06.11.2015 3 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Působivý příběh napsaný krásným jazykem.

13.08.2015 5 z 5