Elektřina kolem nás

Obsahuje všechny pojmy související s elektřinou: od atomu, tranzistoru, telefonu po elektrárnu.
2., opravené a doplněné vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102465/elektrina-kolem-nas-102465.jpg 4.716

... kolem nás

Technika a elektro, Pro děti a mládež, Encyklopedie
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Elektřina kolem nás

Petufo

Knížku jsem náhodou našel v knihovně u babičky. Už je stará (kniha, babička také), ale mnoho v ní vám osvětlí fungování i dnešní techniky. Chcete pochopit co je elektřina, kde se bere, jak funguje a proč se vám třeba točí větrák? To tam je. Pěkně po lopatě. Od jader atomů až dojdete k jádru a fúzi. Parádní. Výuka fyziky na ZŠ a SŠ mi nedala tolik jako pár desítek stránek této vynikající knihy - navíc plné názorných ilustrací. Kéž by všechny učebnice byly takové.

Jacck
05.08.2017

Geniální. Tuto knihu mi koupili rodiče když mi bylo snad 10 let. Jednoduchých způsobem vysvětlí podstatu fungování celé moderní technické společnosti - výroba elektřiny, rozvod elektřiny, jak funguje lednička, žehlička, rádio, televize, na co si vzpomenete.

wooloong
27.04.2017

Fenomenální knížka, ve které autor srozumitelně a názorně vysvětluje základy elektrotechniky a elektroniky. Jedna z nejlepších naučných knih, co jsem jako dítě četla.

vitavita
14.04.2012

Zájemci o fyziku, vás to jistě zaujme ...