Liga vyděšených

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektivní román, v němž Nero Wolfe řeší případ výhrůžných dopisů a následně i několika vražd bývalých studentů Harvardu. Kdysi parta studentů zavinila vážné zranění kamaráda, které ho poznamenalo na celý život. Třebaže se mu ostatní neustále snaží pomáhat, zmrzačený chlapec se neustále zaobírá myšlenkou na pomstu, i když se mezitím stal známým spisovatelem a našel v životě odpovídající uplatnění. Jednoho dne zemře jeden ze spolužáků a vzápětí další a podezření padá přirozeně na spisovatele. Nero Wolfe za přiměřený honorář najde pravého viníka a osvobodí od strachu zbylou skupinu bývalých nerozvážných studentů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5381/big_liga-vydesenych-Oej-5381.jpg 4.248
Série:

Nero Wolfe 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The League of Frightened Men, 1935


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Liga vyděšených

pepa4081
10.05.2020

Trochu víc zúčastněných, výborná zápletka, skvělé a nečekané rozuzlení. Dora pižlající krk, omámení Archieho, únos Nero Wolfa – nádhera. Jeden z mých nejoblíbenějších Stoutových příběhů.
Vrcholně uspokojivé.

matej7245
10.10.2019

(Spoiler?) V poradí druhá kniha s Wolfem a Archiem. Študentská zábava skončila drámou a jej aktéri v snahe odčiniť svoju nerozvážnosť a hriech minulosti založili akúsi Ligu pykajúcich. Akonáhle po smrti niektorých členov prichádzajú ostatným podivné odkazy narážajúce na študentské časy, mení sa na Ligu vydesených a prichádza za Nerom Wolfom. Aj keď je námet trochu netradičný, Nero Wolfe si s ním dokáže poradiť, hoc sa mu v pracovni fajčí, pije i huláka. Samotná Liga má celkom dosť členov, autor si dal záležať, aby sa čitateľ nestratil. Že s vyšším počtom predstaviteľov (resp. s počtom spomenuvších postáv) Stout problém nemá, som si len utvrdil v príbehu (Priveľa kuchárov) vydanom o tri roky neskôr.


Caafa
11.04.2019

Nevím, jestli je to překladem, ale je to zmatený, nereálný příběh plný nesmyslných dialogů.

denib
22.04.2017

Páni, tohle byl tedy zapeklitý případ a před koncem i dost napínavý. Nero Wolfe zase jednou dokázal, že při vyšetřování je nejdůležitější bystrý mozek. Sláva klasickým starým detektivkám :-) V celé knize navíc opět nechybí Archieho vtipné hlášky. Takže míň než 5 hvězd dát nemůžu, spíš bych potřebovala nějakou navíc :-)

wooloong
25.10.2016

Četla se mi trochu lépe než předchozí dvě (Osudné šampaňské a Němý řečník). Buď už si začínám na autorův styl psaní zvykat nebo je napsaná čtivěji. Dočetla jsem ji do zdárného konce asi za pět dní, přesto mě neupoutala natolik, abych v četbě detektivek Rexe Stouta pokračovala. Dám si od nich oddech a uvidím, jestli se mi po Nerovi a Archiemu začne časem stýskat. Oceňuji smysl pro humor, na konci dobře odhalenou a vysvětlenou zápletku, ale něco tomu prostě chybí. Napětí a čtivost, která chytne a nepustí až do samotného konce.

Kveta59
21.06.2014

Bohužel jsem knihu odložila asi v půlce. Přes týden nemám moc času číst a o víkendu zjistím, že se v postavách přestávám orientovat. Je jich tam hodně a mám problém se v nich vyznat. Ani dobré hlášky Archieho mě nedonutily ve čtení pokračovat. Asi nejsem ten správný čtenář Rexe Stouta.

honajz
11.03.2014

SPOILERY! Na rozdíl od debutu sevřenější příběh a trocha tajemství ohledně mizení a smrtí několika bývalých členů Harvardu, kteří sami mají temné tajemství. Je zde spousta skvělých a někdy i cynických hlášek, děj docela odsýpá. Problém však vidím jak ve zbytečném množství postav (i když klobouk dolů, že si v nich Stout udržel přehled, a to i pokud se detailů týče), tak v tom, že vlastně zpočátku k žádnému zločinu nedošlo. Čím se víc blíží kniha konci, tím víc mi přijde nastavovaná, Jak samotná vražda doktora Burtona, tak Archieho návštěva u Chapinovy manželky. Nehledě na to, že se v knize ale vůbec nijak neřeší vražda taxikáře, který tam byl s Archiem také! Neměla by za to snad Chapinova manželka taky sedět? Konec pro mne byl prostě zklamáním, kdy člověk čeká velké finále, a nakonec je z toho jen prasklá bublina.

marlowe
13.01.2014

Druhá Stoutova kniha z Wolfovské série - napsána byla v roce 1935.
Základní problém vidím už ve výběru tématu: ten příběh je od samého počátku nevěrohodný – a nic na tom nezmění ani duchaplné hlášky Archieho Goodwina.