WonderNika WonderNika komentáře u knih

Žiarenie Žiarenie Stephen King

Skvost!
Mala som trocha strach pri čítaní, keďže pracujem na recepcii v hoteli, tak som si všetko, čo sa stalo postavám v knihe, predstavila na sebe ಠ﹏ಠ.
Dej sa rozbieha pomaly, ale postupne to začína mať grády a vy sa nedokážete odtrhnúť od čítania. Hltáte jednu kapitolu za druhou a čakáte, čo sa stane ďalej.
Hneď po prečítaní som sa vrhla na film, a oproti knihe je film akýsi nepodarený. Všetko sa zbehne rýchlo a inak a vy neviete prečo sa stalo to či ono.

11.03.2021 5 z 5

Inštitúcia Inštitúcia Stephen King

(SPOILER) Vždy, keď som zobrala túto knihu do ruky, som rozmýšľala nad tým, čo znamená otázka: ,,Ktoré zlo je menšie?", na obálke knihy. Ani v polovičke príbehu som ju nevedela zodpovedať. Hovorila som si: ,,Ako ,,ktoré"? V knihe je predsa jediné zlo - na strane Inštitúcie ktorá unáša a mučí nevinné deti.". Postupne však všetko začalo dávať zmysel, no vysvetlenie ako také prišlo až v poslednej kapitole. Neskutočne pútavý príbeh v ktorom sa autom nebojí vytvoriť inštitúciu, ktorá obetuje tisícky detí pre dobro celého sveta.
Deti z Vegetparku mi pripomenuli tzv. roony z Cally, zo série Temná veža.

24.10.2020 5 z 5

To To Stephen King

Dôkaz, že King vie písať aj telenovely. Hororové telenovely. Úžasne prepracovaný príbeh s množstvom vedľajších príbehov. Pár krát má aj zamrazilo, pár krát som bola prekvapená, jeden raz znechutená (asi všetci viete kedy) a po celý čas som bola v napätí. Jednoducho King

17.06.2023 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Príbeh nájomného vraha Billyho vás vtiahne do deja a nepustí. Milujem, ako vie King vytvoriť postavy s ktorými sa zžijete. Opis ich života, minulosti, myšlienok. Na chvíľu sa stávate ako čitateľ, hlavným hrdinom knihy. King vie aj po toľkých rokoch a knihách stále prekvapiť, aj keď sme zvyknutí na dosť vysoký štandard.

21.08.2023 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Asi len King Vás donúti vcítiť sa do postáv po prvých stranách knihy...aby tie postavy hneď aj zabil nejaký šialenec. Náramne ma bavil tento príbeh. Napätie až do konca, no ako sme u Kinga zvyknutí, koniec bol taký nemastny-neslany a vcelku rýchly.
Napriek tomu 5/5 vďaka úžasnému spracovaniu, ľahkej čitateľnosti a napätiu, ktoré mi nedovolilo knihu z ruky pustiť.

06.12.2020 5 z 5

Tu žila Britt-Marie Tu žila Britt-Marie Fredrik Backman

Skvelý príbeh, ktorý sa číta jedným dychom. Od knihy som sa nemohla odtrhnúť, kým som nenalistovala poslednú stranu. Ako fanúšička Liverpoolu pridávam ešte ďalšie, pomyselné body naviac. :D

30.10.2021 5 z 5

Osudová trojka Osudová trojka Stephen King

Keby mi niekto povedal:,, Opíš túto knihu jediným citoslovcom." Vyšlo by zo mňa ,,FÚHA!". Hneď po prvých stranách príde Roland o prsty a počas celej knihy sa trápi s infekciou a jedom v tele. Za prvými dverami stretne Eddieho, ktorý mi ako postava veľmi nesadol, no ale reku, veď horšie to už asi nebude. Veľmi som sa mýlila. (:D) Za druhými dverami ho čaká sympatické milé žieňa s ,,diablom" v hlave - Dettou, ktorej som sa miestami až bála. Veľmi nepredvídateľná postava. No a tretie dvere ukrývali takpovediac tajomstvo a šibalstvo muža v čiernom. Veľmi pekne prepletené osudy hrdinov pánom Postrkovačom. Ak sa to takto bude stupňovať aj naďalej, je sa na čo tešiť.

14.04.2020 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Keď mám dobrú náladu, tak spontánne nakupujem knihy. Pištoľník bola jednou z tých, pri ktorých som si povedala ,,neskúsiš-nevieš", a urobila som dobre. Knihu som však dočítala až na druhý pokus, no hneď som si objednala pokračovanie. Príbeh ma vtiahol do deja možno v polovici knihy a akonáhle som sa naladila na Rolandovu ,,vlnu", knihu som nemohla pustiť z rúk, kým som ju nezatvorila na poslednej strane. Po prvej časti mám však v hlave milión otázok, ktoré mi zodpovedia iba jednotlivé pokračovania ságy.

04.04.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Asi som nebola v správnej nálade na to, aby som túto knihu ohodnotila plným počtom. Neviem, niečo mi v tom príbehu chýbalo, alebo tam niečoho bolo až príliš? Každopádne, odnášam si z príbehu jedno dôležité posolstvo: aj keď už milovaná osoba nie je medzi nami, nemôžeme prestať myslieť na tých, ktorí tu s nami stále sú. Mŕtvemu už ublížiť nemôžeme, naopak, môžeme ublížiť tým, ktorých máme stále pri sebe.

16.02.2024 3 z 5

Temná veža Temná veža Stephen King

Dlhé dni a príjemne noci pištoľník! Aj keď všetci vieme, aké dni a noci ťa po konci tvojej cesty čakajú.
Cítim, akoby som do príbehu patrila aj ja a s koncom série vo mne ostala akási prázdnota. Sériu som totižto čítala celý rok 2020, pekne pomaly, nechcela som to uponáhľať, všetky ich slasti aj strasti som pociťovala aj ja, dokonca vo mne séria zanechala pocit, že ,,existujú aj iné svety ako tento". Určite sa k príbehu ešte vrátim a prežijem príbeh našich pištoľníkov znova.

23.01.2021 5 z 5

Stratení nájdení Stratení nájdení Stephen King

Môj obľúbený ,,Pišta Kráľ" ma znova prekvapil. ❤️ Prepojenie postáv? Úžasné! Napätie? Neskutočné! Prečítala som to za pár dní? Samozrejme! Teším sa na posledný diel trilógie? A ako!
Byť tak blízko niečomu, čo miluješ, za čím doslova šalieš, a nevedieť o tom? Chudák Morris!

15.12.2020 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

(SPOILER) Yesss! King to proste umí :D
Mám rada jeho poviedky. Čítajú sa jedným dychom. V tejto knihe bola každá iná, no predsa mali niečo spoločné - umieranie, smrť, sklamanie, pocit zúfalstva a .. život. Aj taký je. Najviac ma dostala posledná poviedka - Dobré manželství - kedy sa po 27 rokoch spokojného manželstva plného obyčajného života ale aj šťastia a lásky, odhaľuje obrovské nechutné manželovo tajomstvo plné násilnej smrti.

29.08.2022 5 z 5

Koniec hliadky Koniec hliadky Stephen King

Dočítala som so slzami v očiach! Neskutočná trilógia! Hltala som jednu knihu za druhou, stranu za stranou!
Bill, Holly a Jerome mi budú veľmi chýbať.
...a teraz sa vrhnem na seriálové spracovanie a uvidíme, či to stojí za to. :)
UPDATE
Seriál ma prestal baviť už v pilotnej časti..zdĺhavé nedôležité scény a prekrúcanie hlavných údajov z knihy fakt kazili dojem.

21.12.2020 5 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Nič mi tak nezhorší chuť do čítania ako metafory v každej druhej vete. Je ich v tejto knihe fakt až príliš veľa. Dokonca až toľko, že túto knihu pravdepodobne ani nedočítam.
Príbeh mi príde až neautentický a spomienky akoby skreslené. Perla a Staša pôsobia v niektorých prípadoch ako dospelé ženy, nie malé dievčatká.
Za mňa je to zatiaľ najhoršie písaná kniha s touto tematikou.

18.07.2020 2 z 5

Muž na úteku Muž na úteku Richard Bachman (p)

Zaujímavé "rýchle počteníčko". Nepatrí to k mojím najobľúbenejším Kingovým dielam, ale nevadilo by mi prečítať si príbeh opäť. Dielo neurazí, ale ani nejak extra neohúri.

04.07.2022 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Stephen King ma týmto dielom "zarezal". Neskutočná jazda a do poslednej strany mega zaujímavý príbeh. Milujem jeho opisovanie postáv, prostredia a pocitov (3P). Kniha ma párkrát priviedla do "čítavého tranzu", kedy som sa od nej nemohla odlepiť a hltala stranu za stranou (a na okolie som musela pôsobiť veľmi podivne).
SPOILER ALERT HERE!
Randall je záporák "se vším všudy" a atómovka prekvapila - čudovala som sa, prečo sa Smetiarovi v knihe venuje toľko času, keď spočiatku sa nejavil ako veľmi dôležitá postava pre dej, no záver priniesol odpoveď na moje pochyby.
100/100

04.07.2022 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Už od začiatku mi vadila finančná nesamostatnosť Rosemary a jej hlúpe vnímanie sveta okoo, otrávní a zvedaví starší susedia a taktiež Guy, ktorý mi akýmsi spôsobom od začiatku nebol sympafický, ale vzhľadom na rok v ktorom bol príbeh napísaný je to všetko normálne, no nevedela som sa s tým veľmi stotožniť. Napriek tomu som knihu zhltla veľmi rýchlo, príbeh postupoval zo začiatku skôr pomaly, ale keď už sa to rozbehlo začalo to mať grády. Koniec skvelý a vcelku to vnímam ako taký lepší horor.

31.01.2021

Lunapark Lunapark Stephen King

Táto ,,jednohubka" ma príjemne prekvapila. Rýchly dej plný emócií, ktoré si vie každý z nás predstaviť. Niekedy som mala pocit, že sa autor inšpiroval svojou Zelenou míľou. Ako som si u Kinga zvykla, prostredie je opísané priam perfektne postačujúco na to, aby som si vedela predstaviť samu seba či už v Joylande alebo na pláži so šarkanom v ruke. Teším sa na filmové spracovanie. Ak nejaké bude.

27.01.2021

Vynález krídiel Vynález krídiel Sue Monk Kidd

Inšpiratívni príbeh sestier Grimkeových povzbudzuje k tomu, aby sme neprihliadali na neprávosti, ktoré sa dejú ostatným, ale pomohli k zlepšeniu sveta kúskom dobra v sebe. Kniha sa číta veľmi dobre, zvlášť, keď sa na konci dozviete, že príbeh bol inšpirovaný skutočnými životmi historicky dôležitých žien. Fakt som o tom počas čítania nemala ani poňatia.
4/5 kvôli rýchlemu spádu deja. Pri takomto námete mohol byť príbeh rozsiahlejší.

03.11.2020 4 z 5

Puls Puls Stephen King

(SPOILER) Meeh...od Kinga by som čakala viac, ale zas na druhú stranu, čítalo sa to dobre :)
Niektoré pasáže mi však prišli zbytočné - smrť Alice, ako keby si King len povedal, že už dlho nezomrela nejaká dôležitá postava.
Koniec sa asi neoplatí ani komentovať, pretože to podľa mňa nebolo ani ukončené tak, ako by si zaslúžilo :D
Not great not terrible

20.11.2022 3 z 5