WolfIssen WolfIssen komentáře u knih

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Četl jsem prvně před několika lety, když ji pan Zídek (snad to píšu správně) naposledy vydával. Jak již bylo napsáno, čte se dosti špatně a na to, jaké se kolem ní dělají ciráty je to taky vcelku nudné čtení. Z pohledu dnešního čtenáře je kniha hodnotná spíše pro sečtělého historika moderních německých dějin nebo pro člověka, který se touto dobou hlouběji zabývá, než pro vyznavače tehdejšího režimu. Určitě nezakazovat, kniha nebezpečná rozhodně není a každý by měl mít právo si ji přečíst.

27.01.2014 4 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Naprosto strhující příběh čerstvě dospělého elitního snipera-samouka Josefa Allerbergera zachycuje syrovost a brutalitu války na východní frontě, zrůdnosti páchané některými jednotkami Rudé armády, popisy bojových situací, odstřelovačské taktiky, zbraně a některé vybavení a mnohé další. Kniha je psána jak formou deníku, tak vyprávěním s čistými fakty. Nečekejte žádnou politickou (anti)propagandu, tohle vás vtáhne na bojiště a nepustí.

03.11.2022 5 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Strhující akční dobrodružná sci-fi, která mě pořádně chytla až kolem
200. stránky verze e-knihy. Na začátku jsem nejdříve pořádně nevěděl, která bije :-) ale s přibývajícíma stránkama mi začaly jednotlivé dílky mozaiky krásně zapadat do sebe a to se dělo se zrychlujícím se dějovým spádem až do pompézního konce. Není divu, že se jedná o kultovní sci-fi, z jehož stránek jakoby pocházelo i známé pořekadlo: "Všichni jsme na jedné lodi."

22.06.2023 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Myslím, že nemá smysl ještě cokoliv dodávat k tomuto pozoruhodnému a smutnému příběhu o mezích inteligence, osamění a skutečném štěstí v životě, když už bylo přede mnou napsáno více než 530 komentářů.
Snad abych jen zmínil, že podle knihy vznikl roku 2000 ve spolupráci USA a Kanady hodně povedený film Kytička pro Algernona. Hlavní roli Charlieho Gordona v něm bravurně ztvárnil vynikající Matthew Modine.

25.07.2023 5 z 5

Stín modrého býka Stín modrého býka Leonard Medek

Když jsem začal tehdy od samého počátku jejího vycházení kupovat časopis Pevnost, zapamatoval jsem si tuto knihu z upoutávek v několika číslech. Až dnes, po mnoha letech, jsem se ke knize konečně dostal a ničeho nelituji, snad jen toho, že jsem si ji nepřečetl dříve a prozatím ji nevlastním v papírové podobě. Po vcelku bleskurychlém přečtení (knihu zkrátka nebylo možné přestat byť jen na chvíli číst :-D) jsem ihned vlítl na Databázi a po udělení plného počtu hvězd taky přečetl všechny komentáře, abych se v ničem neopakoval. Superlativy se to jen hemží a mně nezbývá než rozdat souhlasící palce a knihu přesunout taky do Doporučených. Naprostá pecka, strhující příběh na pozadí historických reálií 4. století na našem území !!!

18.02.2022 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Několik dní před uvedením stejnojmenného seriálu na motivy této knihy, jsem sáhl po knize, jednak proto, že jsem se na seriál vcelku těšil, jednak proto, abych potom mohl srovnávat a v neposlední řadě také proto, že se jedná o další vysoce oceňovaný a hodnocený postapo bestseller. Ani se nedivím, že jsem byl během čtení naprosto překvapen a spokojený a knihu s uvedením seriálu dočetl. Nezbývá než si přečíst další tituly Turnus a Prach, protože kniha vás prostě nechá ve zvědavosti jak to vše začalo a jak to i pokračovalo.

10.05.2023 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Nejsem znalcem detektivního žánru, ale počítám s tím, že tohle už je prostě klasika a jeden z vrcholů originální a napínavé krimi. Vybavuji si film s Denzelem Washingtonem a Angelinou Jolie, který byl ale oproti knize snad jen čtvrteční.

19.05.2022 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Krimi příběhy téměř nečtu, ale tento mě absolutně pohltil a knihu jsem přečetl prakticky za několik hodin. Doporučil mi ji před lety kamarád a dobře udělal.

25.03.2022 5 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Tak tohle je absolutní špička fantasy hororu. Neskutečně mě to bavilo, od velkolepého příběhu se nedalo vůbec odtrhnout a jednou se mi stalo, že jsem se vzbudil, přečetl pár stran a šel zase spát. Vynikající postavy, atmosféra, originální děj a takto bych mohl jmenovat a chválit donekonečna každou kapitolu, ba i stránku tohoto skvělého díla. Ihned jsem se pustil do druhého dílu a jsem rád, že jich je ještě tolik.

10.11.2023 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Jsem moc rád, že jako další post-apo román k počtení jsem vybral sérii SPAD. Po velmi rychlém přečtení se těším na další knihu v této Kotletově sérii: Poločas Rozpadu.

12.08.2021 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Stal jsem se velkým fanouškem série a sleduji i seriál, který mě po pár dílech dosti zklamal... Tohle ale není problém skvělého počinu Turnus, jehož děj je ještě více šokující, mnohdy smutný, ponurý a depresivní, avšak mnohé vysvětluje a perfektně navazuje na Silo. Bavili mě všechny dějové linky a už se moc těším, příjde-li v roce 2550 Den E .

06.06.2023 5 z 5

Synagoga satanova Synagoga satanova Andrew Carrington Hitchcock

Dlouho jsem si lámal hlavu nad tím, co ke knize napsat, aby to nevyznělo tak, že bych byl snad rád ukamenován internetovými bitkaři a moralistickými pseudointelektuály.
Je velice zajímavá skutečnost, že o autorovi nejsou na internetu žádné informace a pravděpodobně je to jeho jediná kniha. Je v ní obsažena tak šokující pravda, že se autor musel schovat, tudíž začít nový život pod novou identitou? I to je možné (a já se k tomu přikláním), ale rozhodně se nejedná o antisemitskou literaturu. Sám jsem na ni byl zvědav. Co se týče její koupě, na internetu to není problém.

11.08.2022 5 z 5

Nedokončené příběhy Nedokončené příběhy J. R. R. Tolkien

Jak už mnozí poznamenali v komentářích, Tolkien a Středozemě není jen Hobit a Pán prstenů, ale především příběhy Prvního a Druhého věku. Dle mého názoru, nebýt výborného filmového zpracování Hobita a Pána prstenů od Petera Jacksona, spousta lidí by o tyto knihy ani nezavadila. Proto mi příjde pravděpodobný fakt, že vlivem prozatimního nezfilmování (a myslím si, že i nereálného) příběhů Prvního, Druhého a z velké části i Třetího věku tito lidé, když už se do četby na krátkou dobu pustí, mají tyto knihy jako rozvláčné, nudné a obsáhlé knihy historie čehosi, kde neexistuje Aragorn, Frodo, Eowyn apod. Tímto komentářem mám na mysli jak zmiňovaný titul Nedokončené příběhy, tak Silmarilion a Húrinovi děti. Stejně tak pro "skalní fanoušky" zfilmované verze dopadne i Pád Gondolinu a Beren a Lúthien. Jsem moc rád, že jsem velkým obdivovatelem Tolkienových děl a mohu tak nahlížet do historií a příběhů úžasných světů.

19.11.2019 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Nemám s čím srovnávat, je to první postapo román, co jsem četl, mám nainstalovanou i hru, ale ještě jsem se k ní pořádně nedostal. Příběh, ve kterém by se dala podzemní atmosféra beznaděje krájet, mě bavil a třeba si následně přečtu i obě pokračování. Á propós - Až uvidíte výbuch atomové bomby, dobře se dívejte, protože to bude poslední věc, kterou uvidíte, a navíc, proč se už dnes zajímat o to, jak přežít takovou katastrofu, když už stejně není pro co dále žít. Tato kniha život po jaderné válce autenticky popisuje, asi proto se mi tolik líbila.

09.09.2019 4 z 5

Mé velitelské operace Mé velitelské operace Otto Skorzeny

Jsem mile překvapen a velmi rád, že jsem měl tu čest přečíst si a založit si do sbírky tuto vyjímečnou knihu od pozoruhodného člověka. Otto Skorzeny je ztělesněním nejen pravé vojenské odvahy, ale i inteligence a vynalézavosti. Ačkoli je kniha výborně a nezaujatě napsaná, nedoporučil bych ji člověku, který zná 2. světovou válku pouze tzv. " z vlaku ". Spousta jmen, událostí a výrazů by mu tak připadala cizí. Na druhou stranu je kniha nejen obrovským přínosem do válečné literatury, ale i lidem, kteří mají už dost zaujaté protiněmecké literatury, např. od spisovatele Guida Knoppa, jehož knihy nejsou pro opravdové badatele v oblasti 2. světové války a Třetí říše vůbec. Není proto ani třeba dodávat, že v knize je spousta informací, které mainstreamová literatura o 2. světové válce a klasické školní učebnice nejen postrádají, ale dle mého názoru do nich nebyly úmyslně vloženy.

04.08.2016 5 z 5

Okultní kořeny nacismu Okultní kořeny nacismu Nicholas Goodrick-Clarke

Kniha určená těm, kteří se zajímají o ideologické počátky Třetí říše. Autor vyčerpávajícím a detailním způsobem popisuje obrození okultismu a příbuzných oborů konce 19. a počátku 20. století v Rakousku a Německu.

16.01.2011 5 z 5

Pád Gondolinu Pád Gondolinu J. R. R. Tolkien

Co více ještě napsat ke knize, která je dalším klenotem fantasy literatury. Snad jen to, že ikdyž jde o jeden ze stěžejních a velice obsáhlých příběhů prvního věku, mnoho tzv. "fanoušků" Tolkienových děl jej vůbec nezná, a při pohledu na obálku (vydání Argo) si myslí , že se dívají na gondorské město Minas Tirith. Pravověrní fandové jsou poctěni a ohromeni každým dalším dílem či střípkem v rozsáhlé mytologii a historii světů obou mistrů Tolkienových.

29.03.2023 5 z 5

Tažení v Rusku 1941-1945 Tažení v Rusku 1941-1945 Léon Degrelle

Není zase tak mnoho knih, napsaných bojovníky z této "strany barikády". Proto každá z nich má velký přínos především popisem událostí z pohledu poražených a odsouzených. Několikrát jsem žasnul především nad tím, co lidské tělo v extrémních podmínkách, navíc ve válečné vřavě, dokáže. Bojovali za věc, které neochvějně věřili, a i to jim dodávalo na odvaze a odolnosti. Popisy krajiny a bojů jsou v knize hodně detailní a nechybí také několik unikátních fotografií. Není třeba v komentářích na knihu a autora nadávat a hanit jej.

10.08.2022 4 z 5

Holocaust pod lupou Holocaust pod lupou Germar Rudolf

Myslím, že všichni 3 uživatelé, kteří okomentovali knihu přede mnou, vystihli popis důkladně. Knihu jsem dal do doporučených, protože ji doporučuji především všem těm, kteří skálopevně brojí za největší lež 20. století. Zapomeňte na vše, co vám o "holokaustu" napovídali ve škole, kolemjdoucí, známí, rodina , přátelé a především televize a stovky knih, tak skvěle prodávaných, protože jsou plné vymyšleného bestiálního utrpení druhých, o kterém se přece tak dobře čte, s mrazem, který přejíždí po zádech a se zježenými vlasy hrůzou... Detailně psaná kniha, detailněji to snad už ani nešlo a to nemám na mysli pouze logické a nevyvratitelné důkazy jako takové, ale i vyčerpávající vědecké teze a vysvětlení.

31.01.2022 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Příběh z postapokalyptického světa jaderného holokaustu dále nabírá na obrátkách a jelikož mě velice příjemně překvapil otevřeným koncem, bleskurychle (než bys řekl "jaderný holokaust") jsem sáhl po následujícím díle Rázová vlna :-)
...jednou budeme všichni Měnitelé...

25.08.2021 5 z 5