Wojta777 Wojta777 komentáře u knih

Můj nejhorší nepřítel Můj nejhorší nepřítel Scott Snyder

Tento komiks se mi enormně líbil. Super prostředí, výborné postavy a ta kresba, ta je fakt úžasná. Celkový děj se mi také líbil a díky tomu jsem tento komiks přečetl za nějaké 2 hoďky. Batman zde byl totálně BADASS a jeho nepřátelé též. Ke konci to bylo o trošičku slabší, ale to mi nevadí, jelikož tento scénáristický a výtvarný skvost je BOŽÍ. Díky tomu tento komiks vřele doporučuji a dávám 5 hvězdiček.

PS: Pokud vás ještě pořád tohle nepřesvědčilo, tak vám řeknu jedno: Batman s motorovkou.

23.09.2018 5 z 5

Sága 5 Sága 5 Brian K. Vaughan

Držte si klobouky, jedeme z kopce. Tohle podle mě by mělo být v anotaci. Z této série se stává regulérní sci-fi Game of Thrones. Postavy tu padají, jak jablka ze stromu. A ještě k tomu je to více akční a boží než minule. Jak to dělají. Kdo si ještě nepřečetl jedničku ať kouká mazat do obchodu si ji koupit či si ji půjčit v knihovně jako já. Dávám SMRTÍCÍCH 5 hvězdiček.

15.09.2018 5 z 5

Batman: Rok nula - Tajné město Batman: Rok nula - Tajné město Scott Snyder

Musím říci, že mě retro díl nebavil. Je to další origin Batmana, takže tak. Po vynikajícím dílu Smrt rodiny, tu je zdlouhavý a nudný příběh o Batmanovi, jak začínal. Dal bych dvě hvězdičky, ale naštěstí to zachraňuje kresba a pár mini příběhů o tom, co si musel Bruce vytrpět. Takže dávám 3 hvězdičky.

15.09.2018 3 z 5

Batman: Smrt rodiny Batman: Smrt rodiny Scott Snyder

Joker jede. No než se k tomu dostanu, tak bych chtěl podotknout, že komiks má pomalejší začátek, takže strhávám půl hvězdičky. Každopádně Joker se v tomhle díle vytrhne ze řetězu. Začíná to s únosem Alfreda a dále to pokračuje i únosem celé Batfamily. V tomto díle vůbec nevíme s čím hnusnějším a brutálnějším Joker přijde. Ale i zde není Batman žádné ořezávátko, takže Joker bude mít s ním pěkné potíže. Celkově tomuto dílu dávám 4,5 hvězdičky.

04.09.2018 5 z 5

Cesta podivných Cesta podivných Jason Aaron

Vůbec netuším, jak mám tento komiks zhodnotit. Doctor Strange je mezi míma nejoblíbenějšíma postavama Marvelu, proto jsem od tohoto komiksu čekal hodně. To je ten problém. Ze začátku to mělo šmrnc, ale jak děj postupoval, tak mě to čím dál tím míň bavilo. Vůbec se mi sem nehodila ta kresba a děj mi připadal nudný a nepřekvapující. Zachraňuje to tu začátek a knihovnice, která tomu dávala humor. Hodnotím 2,5 hvězdičkami.

01.09.2018 3 z 5

Sága 4 Sága 4 Brian K. Vaughan

Já vážně nechápu, jak to ten Brian s Fionou dělají, jelikož s každým dílem narůstá akce, intriky, zvraty a celkově je děj čím dál tím víc lepší. Když pominu, že je to nejlepší komiksová série, kterou jsem kdy četl, tak nás děj posune o nějaký čas dopředu, kdy Marko se stará o čtyřletou Hazel a Alana nyní pracuje jako herečka. Tímto dílem se i rozvine dějová linka prince Robota IV. a jednoho neznámého uklízeče, který už má všeho dost, a proto se kolem něho začne zvětšovat počet postav, kterých on zabil. Tento díl vřele doporučuji (stejně jako minulé) a těším se na další díly. Tímto to ukončím a dávám 5 hvězdiček.

28.08.2018 5 z 5

Sága 3 Sága 3 Brian K. Vaughan

To není možné. Jak může být Sága, každým dílem ještě lepší. To vážně nechápu. Tento díl úplně bravurný. Spousta zvratů, humoru a SMRTÍ. Tento díl je tak nabušený akcí a úžasných momentů. Nemám dál co dodávat, proto dávám 5 (já vím že už je to klišé) hvězdiček.

26.08.2018 5 z 5

Superman: Utajený počátek Superman: Utajený počátek Geoff Johns

Nikdy jsem neměl dvakrát moc v lásce Supermana, jelikož má miliardu schopností a je skoro nezničitelný. Tak jsem se koukal na tento komiks s menším odporem, ALE tento komiks mě vážně, fakt vážně potěšil a nadchnul. Celou dobu mě bavil, jedl jsem jednu stránku po druhé a když to skončilo, tak jsem chtěl víc. Ještě k tomu ta výborná kresba. BOŽE, ta byla skvělá. Jeden z nejlepších DC komiksů, který jsem kdy četl. Příběh vám nebudu moc popisovat, ale je to na způsob originu Supermana, začátku padoušské kariéry Lexe Luthora a lásky mezi posledním synem Kryptonu a Lois Lane. Tento komiks velice doporučuji a hodnotím 5 SUPER hvězdičky.

24.08.2018 5 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Od této knihy jsem nic moc neočekával. Ale tato kniha mě sevřela do náruče tajemství a fantasy a nepustila. Ze začátku jsem se trochu ztrácel v ději, ale jak tam začala stříkat krev, tak jsem se hned orientoval. Příběh je trochu komplikovaný, ale dosti zajímavý. Postavy mají své problémy, kterých se musí zbavit, takže se do nich vcítite. Takže vřele doporučuji a hodnotím 4,5 hvězdičkami.

21.08.2018 5 z 5

Smrt a život Olivera Queena Smrt a život Olivera Queena Benjamin Percy

WOW. Tento komiks jsem zfoukl za hodinku a něco. Komiks nám tu nedává origin Green Arrowa, ale plnohodnotný, akční a krásně namalováný příběh. Oliver zde radní s Black Canary, bojuje s velkou korporací a následně Olivera zradí. Oliver bez peněz, bez přátel a bez střechou nad hlavou se musí pomstít a zároveň zachránit své přátelé. Vřele doporučuji tento komiks a dávám 5 hvězdiček.

18.08.2018 5 z 5

Ultimates: Národní bezpečnost Ultimates: Národní bezpečnost Mark Millar

Toto byl velice nabitý díl. Opět se střetáváme se nejznámějšími postavami Marvelu jako je: Captain America, Iron Man, Bruce Banner a.k.a. Hulk, Hawkeye, Black Widow a Wasp. Také tu je Hanka Pym, ale ten se tu objevuje jen okrajově. Hlavní roli zde také hraje Nick Fury, který tu zase sjednocuje superhrdiny a přidává do týmu již zmíněného Hawkeyeye a Black Widow + Scarlet Witch a Quicksilver. Opět tu máme velikou hrozbu v podobě mimozemské invaze. Proto se všichni superhrdinové musí sejít a nakopat těm emzáckým parchantům zadky, jak se sluší a patří. Hodnotím 5 hvězdičkami.

17.08.2018 5 z 5

Umřít s úsměvem Umřít s úsměvem James Palmiotti

Musím říct, že jsem čekal, že to bude strašný, jelikož většina lidí to říká, ale vážně mě překvapilo.

První příběh o zombie apokalypse se mi velice líbil, jelikož bylo vtipné vidět, že zombie apokalypsa vznikla z hot dogu z emzáka.

Druhý příběh byl kratší, ale také se mi velice líbil. Takový James Bond s nadupanýma hláškama.

A třetí příběh se mi také líbil, jen konec se mi zdál nedokončený. Ale to, že se z Harley stane punková hvězda, aby pak infiltrovala základnu padouchů a našla důkazy, kvůli smrti jejího oblíbeného pošťáka, se mi velice líbilo.

07.08.2018 5 z 5

Punisher 4 Punisher 4 Garth Ennis

Tento poslední díl téhle série kreslené S. Dillonem, jsem si velice užil. Musím přiznat, že se zde celkem dost kecalo, ale když to celkem shrnu, tak mi to ani moc nevadilo. Musím zde vypíchnout: souboj s Wolverinem, akci v džungli a shledání s Joan (a jejím psem Frankiem).
Následně po znovushledání propukne v domě Joan bitva mezi Punisherem a mafiány, který byl akční a napínavý. Dávám 4,5 hvězdiček.

P.S: RIP Joaniny kachničky

23.07.2018 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Robert Kirkman

Po velice zdrcujícím konci minulého dílu, tu máme klidný díl, který se zabývá truchlením, jelikož na konci zemřelo spoustu důležitých postav. Díky tomuto pomalejšímu tempu musím snížit hodnocení o jednu hvězdičku. Takže za mě 4 hvězdičky.

23.07.2018 4 z 5

Thor Thor Jack Kirby

Jeden z mých nejoblíbenějších NHMek. Toto NHM obsahuje dva příběhy. Jeden z je Thor a kamenní lidé ze Saturnu. Velice krátký příběh, který pojednává o doktoru Blakeovi, který najde hůl, která se je ve skutečnosti Mjolnir a s ním musí odvrátit invazi kamenných lidí ze Saturnu. Druhý příběh pojednává o Ragnaröku. Tento příběh je (doslova) BOŽÍ. Obsahuje šest sešitů, které jsou výborně nakreslené a božsky napsané. Thor zde přijde o hromadu přátel, členů rodiny a svých poddaných. Konec je nečekaný a je udělaný, aby jste se nad tím zamysleli. Přečtený za hodinu a dávám 5 (božských) hvězdiček.

15.07.2018 5 z 5

Opuštěný Opuštěný Oliver Bowden (p)

Detailně nám popisuje život Haythama Kenwaye a jeho syna Connora. Dost mě to nudilo. Dávám 3 hvězdičky.

14.07.2018 3 z 5

Kick-Ass: Nářez Kick-Ass: Nářez Mark Millar

Úžasný komiks s úžasným dějem a vážně super drsnýma postavam. Komiks obsahuje velké množství narážek na MARVEL a DC. Hlavní postava byla jako já. Taky četla komiksy, koukala na filmy o superhrdinech a seriály. Každý někdy chtěl být superhrdinou a tento komiks vám to vyžene z hlavy. Spousta násilí a božích hlásek. Všechno o čem každý geek sní. Vážně super komiks a proto dávám zasloužených 5 hvězdiček.

14.07.2018 5 z 5

Bažináč Bažináč Alan Moore

Začátek mě moc nebavil a kresba byla místy chaotická. Ale později Alan Moore z toho udělal zábavnou jízdu, kdy Bažináč se chová jako úplný frajer. Jeho origin je originální, což se mi líbilo a ještě k tomu má skvělé schopnosti. V komiksu se nachází dva záporáci a k tomu jedna neutrální postava, která je celkově zajímavá, jelikož to je napůl člověk a napůl démon. Nutno podotknout, že tento komiks je černobílý. Tomuto komiksu dávám 4 hvězdičky.

14.07.2018 4 z 5

Ultimates: Nadčlověk Ultimates: Nadčlověk Mark Millar

Nutné podotknout, že tento komiks nečtu jako UKK, ale jako normální komiks.
Teď až mužem začít.

Tento komiks je hezké osvěžení hrdinů, které už tak dlouho známe a milujeme, ale je zde velké ALE, že některé hlavní postavy se chovají totálně nelogicky a zazdívají vše co jsme na nich měli rádi.
!!!SPOILER!!!

Kupříkladu tu máme Hanka Pyma, který svou ženu a spolubojovnici Wasp zmlátí, postříká sprejem proti hmyzu a poté ji nechá sežrat svým mravencům. Nebo tu máme Hulka, který ničí vše (to všichni známe) a mluví
o tom, jak je nadržený a k tomu používá vulgární slova.

Ale co se týče příběhu, tak ten je dobrý. Velké plus za Nicka Furyho, který konečně vypadá jako Samuel L. Jackson

09.07.2018 4 z 5

Soud s Jean Greyovou Soud s Jean Greyovou Brian Michael Bendis

Příběh je jednoduchý. Jean Grey unese mimozemská rasa a je na X-Menech a Strážcích galaxie, aby ji zachránili. Tajemné shledání je hezké osvěžení a ukazije nám krátký flashback do minulosti jedné postavy. Kresba je detailní a barevná, což je dobré. Tento crossover mezi Strážci galaxie a All-New X-Men je vcelku pěkně udělaný a krátký. Proto hodnotím 4,5 hvězdičky.

09.07.2018 5 z 5