Wojta777 Wojta777 komentáře u knih

Vyhlazovací stroje Vyhlazovací stroje Bryan Hitch

Problém je, že jsem očekával víc. Ale i tak to byla slušná jízda.
Začněme od začátku. Kresba je poutavá a velice barevná. Každá z postav dostane prostor a dokonce se seznámíme s novými členy LS. S dějem to je už trochu složitější. Příběh není vůbec špatný, to neříkám, ale než se člověk do toho vžije a pochopí, tak mu to potrvá půlku komiksu. Celkově dávám komiksu 4 spravedlivé hvězdičky.

25.01.2019 4 z 5

Superman: Rudá hvězda Superman: Rudá hvězda Mark Millar

Nalaďte si ruskou hymnu a můžeme začít.
I když Supermana nijak moc nemusím, tak mi už z počátku připadal nápad geniální. Měl jsem veliká očekávání a víte co? Všechny má očekávání se naplnila. Děj je jednoduše skvělý a hned se do něj potopíte. Paralely a reference byly vskutku všude a já se nestačil divit. Postavy byli charismatické, obzvláště Superman a Lex Luthor. Kresba mi velice vyhovovala. Když bych to zkrátil, tak je to ten nejlepší komiks se Supíkem, který jsem kdy četl. Dávám 5 zcela zasloužených sovětských hvězdiček.

25.01.2019 5 z 5

Časohrátky Časohrátky Joe Hill (p)

Už zbývá jen jeden díl a to finále! Jak já miluji tuto hexalogii. Předposlední díl se hlavně odehrával v minulosti, což nám doplňovalo a zacelovalo příběh. Vše teď do sebe zapadá a už mám všechny potřebné znalosti na přečtení posledního dílu. Tato série má vše, co by každý výborný komiks měl mít a mnohem více. Upřímně se mi do finále moc nechce, jelikož nechci skončit s touto skvělou komiksovou sérií. Zcela zasloužených 5 zamčených hvězdiček.

21.01.2019 5 z 5

Apokalyptická suita Apokalyptická suita Gerard Way

Bylo v celku těžké překousnout začátek, ale jakmile se to stalo, ocitli jste se v ,, sedmém nebi". Komiks vypráví o dysfunkční rodince superhrdinů, kteří jsou podobní marvelovským X-Menům. Každá stránka je božsky nakreslená. Komiks je totálně bizarní, ale tím pádem i velice zajímavý a čtivý. Postavy mi přišli až ke konci více zajímavé, ale přesto byli super. Vřele doporučuji a dávám 4,5 houslových hvězdiček.

20.01.2019 5 z 5

Kapsy Kapsy Jonáš Ledecký

Všechna má očekávání se naplnila. Dokonce i lepší než jsem očekával. Český autor a takové veledílo. Bože. Výborný komiks. Uuuuuf.... dobrý už jsem se uklidnil. Musím pochválit jak Karla Čapka, tak i Jonáš Ledeckého. Dát příběhy z knížky do komiksu zvládl na jedničku s hvězdičkou třikrát podtrženou. Není tu ani jeden příběh u jakého bych se nudil. Vážně už nevím, co k tomu dodat. Český masterpiece, proto dávám 5 (dal bych 6, ale nemůžu :'( ) čapkovských hvězdiček.

17.01.2019 5 z 5

Batman & Robin: Batman znovuzrozený Batman & Robin: Batman znovuzrozený Grant Morrison

Komiks se dobře četl. Výborné postavy, skvělí záporáci a hezká kresba. Děj nebyl nijak skvělý ale neurazil. Proto nedávám plný počet hvězdiček. Byl jsem nadšen, že se zde objevil Jason Todd, ale malinko zklamán, že se zde neobjevil Tim Drake. Komiks je dobrá akční jízda, která mohla mít lepší děj. Proto dávám 3,5 netopýřích hvězdiček.

13.01.2019 4 z 5

Warcraft: Pouta bratrství Warcraft: Pouta bratrství Chris Metzen

Já jsem veliký komiksový fanda WoW, proto jsem měl vysoká očekávání. A to je ten problém. Jak tu už nějací uživatelé píší, tento komiks má silně průměrný děj, na který si už za týden nevzpomenete. Je to velice krátký komiks, který má zapomenutelný děj, nijak skvělou kresbu či ne moc výborné postavy. Ale abych nebyl zde jen pesimista, tak komiks se rychle čte, má dobře vykreslené bitvy a je to pořád součást světa WoW, takže přidávám jednu bonusovou hvězdičku. Celkem teda 3 válečné hvězdičky.

12.01.2019 3 z 5

Superman: Pro zítřek: Kniha druhá Superman: Pro zítřek: Kniha druhá Brian Azzarello

Musím říct, že druhá část je lepší než první...ale o malinko. Bože, jak mě to nebavilo číst. Hrozný. Alespoň jsme získali odpovědi na nějaké otázky. Ale zase jsme získali nové otázky. Abych řekl upřímně, příběh tohoto komisku vůbec nechápu. A tím bych to i uzavřel. Veliké zklamání, proto hodnotím 1 lepší hvězdičkou.

06.01.2019 1 z 5

Superman: Pro zítřek: Kniha první Superman: Pro zítřek: Kniha první Brian Azzarello

První část mě ani zdaleka nebavila, jak jsem čekal. Je tu příliš filozofie a psychologie. Právě povídání o psychologii s kazatelem je celý příběh. Nebavili mě dialogy. Nebavili mě postavy. Jedinými klady byl konec a kresba. Je pravda, že toto je pouze první část, takže bych nad tím ještě neměl ztrácet naději ve zlepšení. No doufejme, že druhá část vyžehlí, to co udělala první část. Za mě velice slabé, proto dávám 1 nudnou hvězdičku.

06.01.2019 1 z 5

Sága 6 Sága 6 Brian K. Vaughan

Vážně nevím co napsati, co jsem ještě nezmínil. Pořád je to ta výborná série, kde se odehrává toho tolik, že se nestíháte nudit. Možná že tento díl byl malililinko slabší než předchozí, ale pořád je to ten výborný komiks, který si hned zamilujete. Hodnotím 5 rodinnými hvězdičkami.

05.01.2019 5 z 5

Volání do zbraně Volání do zbraně Robert Kirkman

Já to vážně nechápu. Jak může tak dlouhá komiksová série být pořád tak suprově báječná. I tento díl nezaostává, co se týče kvality a množství úmrtí. Tento díl se posune v příběhu dost. Stane se dost velikých zvratů (obvzlášť ten na konci). Dále už nevím, co bych dalšího napsal. Asi jen to, že jestli jste váhali si přečíst tuto nemrtvou sérii, tak neváhejte. Patří k těm nejlepším komiksovým sériím na světě. Hodnotím 5 nemrtvými hvězdičkami.

05.01.2019 5 z 5

Avengers Avengers Stan Lee

Do prvního čísla jsem nevkládal tolik naděje, jelikož jsem viděl a slyšel rozporuplné recenze. A tím víc mě komiks nadchnul. První příběh je takový hloupoučký, což jsem samozřejmě čekal. Vždyť je to první číslo! Extrémně jsem si užíval tento příběh, jelikož držet takový starý příběh a ještě k tomu od Stana Leeho je prostě paráda. Druhý příběh mě ještě více bavil. Ultron byl zde výborným záporákem. Byl brutální, chytrý, nepředvídatelný a skvěle vykreslený. Seznámil jsem se s novými hrdiny jako Firestar a Justice. Každá postava mě bavila. Slintal jsem nad každou stránkou a nemohl jsem se dočkat jak to dopadne. Opravdu výborný komiks, proto dávám 5 mstitelských hvězdiček.

04.01.2019 5 z 5

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

Minulé dva komiksy se zaklínačem jsem miloval, ale jaksi tento díl není tak dobrý. Komiks má výborné postavy, skvělou kresbu a originální děj. A právě v ději je problém. Sice je děj originální, ale chybí mu určitý spád. Prakticky v komiksu se nic nestane. Dle mne by komiks měl mít alespoň ještě dva sešity, aby to prohloubilo děj. Jinak skvěle kreslené rychlé čtení s Geraltem a Ciri. Dávám 3,5 zaklínačských hvězdiček.

03.01.2019 4 z 5

Tajemství počátků Tajemství počátků Jeff Lemire

Komiks pojednává o dysfunkční rodince superhrdinů, která se po velké bitvě záhadné objevila na tajemné farmě. Tento komiks není pro všechny fanoušky superhrdinů. Není zde skoro žádná akce. Komiks se hlavně soustředí na vztahy mezi jednotlivými postavami na této farmě. Postavy rychle přirostou k srdci, a proto když komiks dočtete budete hladovět po druhém díle. Za mě velice povedený komiks a hodnotím 5 dysfunkčními hvězdičkami.

30.12.2018 5 z 5

Když blesk udeří dvakrát Když blesk udeří dvakrát Joshua Williamson

Odjakživa patří Flash mezi mé nejoblíbenější superhrdiny v komiksech a seriálech. Tento komiks obsahuje dva příběhy. Jeden se skládá pouze z jednoho sešitu. Objevuje se zde Batman a spolu s ním odkrývají tajemství zakrváceného odznaku smajlíka (Strážci-Watchmen). Druhý příběh se skládá se z osmi sešitů. Ten pojednává o energetické bouři, která znovu postihne Central City a dá rychlost jak normálním občanům tak zloduchům. V těchto sešitech uvidíte zrod jednoho z největších záporáků Flashe - Godspeeda. Komiks rychle odcípá a na konci si řeknete: ,, Já chci víc! " Komiks vřele doporučuji a hodnotím 5 bleskovými hvězdičkami.

30.12.2018 5 z 5

Young Avengers Young Avengers Ed Brubaker

Výborné NHMko. Toto NHMko splňuje na jedničku hlavní úlohu těchto komiksů. A to přestavování hrdinů. Tento komiks není žádná velkolepá akce, třeba jako u Winter Soldiera, ale je to spíše vztahová záležitost. První příběh dbá na pohled superhrdinů a normálních lidí na tento tým. Je to velice krátký příběh, skládá se jen z jednoho sešitu, zato končí velikým plottwistem. Druhý příběh, který je podstatně delší, nám ukazuje vztahy mezi jednotlivými členy tohoto týmu a zároveň pouta mezi jejich rodinami. Zároveň komiks rozebírá taková témata jako rasizmus, odkaz či homosexualita. Výborný komiks, proto dávám 5 mladých hvězdiček.

27.12.2018 5 z 5

Winter Soldier Winter Soldier Ed Brubaker

Akční masterpiece. První příběh, kde se objevil Winter Soldier se mi velice líbil. I když zde Winter Soldier neplní funkci hrdiny, tak si ho hned oblíbíte. Jen je škoda, že to byl jen jeden sešit. Druhý příběh je mnohem delší. O to víc dokáže pracovat se vztahy postav a udržet akční jízdu až na poslední stránku. Tento příběh je jasná ,,bondovka". Máte tu tajného agenta spolu se sexy šťabajznou a celosvětovou hrozbu, kterou musí zastavit. Hlavním hrdinou tohoto příběhu není ani Winter Soldier, ale právě tajný agent Ran Shen, což mi vůbec nevadilo, jelikož je tímto příběh dynamičtější. Když bych to shrnul, tak komiks je skvělá akční jízda se super postavami a ještě skvělejší kresbou. Hodnotím 5 zimními hvězdičkami.

23.12.2018 5 z 5

Simpsonovi: Simpsoráma Simpsonovi: Simpsoráma Bill Morrison

Jelikož jsem veliký fanoušek Simpsonů, tak jsem si tento komiks náramně užil. Příběhy jsou vtipné, hezky vykreslené a dějově zajímavé. Nejvíce se mi líbil příběh, kde rodina Simpsonů se přihlásí do testu biosféry. Krásná jednohubka, proto hodnotím všemi 5 žlutými hvězdičkami.

20.12.2018 5 z 5

Tokijský ghúl 6 Tokijský ghúl 6 Sui Išida (p)

Za mě zatím nejlepší díl. Děj se posune o kilometry. Všechno začne být jasnější. Některá tajemství jsou odhalena a z Kanekiho se stává nebojácný ghúlí válečník. Vzrůstá akce, napětí, šokující momenty a počet postav. Vynořuje se skupina záporáků, spolu s členem rodiny jisté postavy. Byl zde origin ,,drápů" a jak se dá proti určitému druhu drápu bojovat. Tento díl se mi vážně líbil a proto dávám 5 tokijských hvězdiček.

12.12.2018 5 z 5

Ďábelská záležitost Ďábelská záležitost Ed Brubaker

První díl se mi velice líbil, a tak jsem si říkal, že dvojka bude stejně skvělá, třeba i lepší. A pravda je taková, že je ... lepší. Dvojka nám dává dvojitou porci všeho, co jsme na jedničce milovali a k tomu rozšíření děje. Více prostoru dostává Jo, u které se dozvíme spoustu nových věcí. Jak jsem říkal v recenzi na první díl, že jsem se z počátku ztrácel, tak zde to nehrozí. Děj je srozumitelný, opět atmosférický a tajemný. Je zde i více akce. Celkově se mi dvojka četla lépe a to už je co říci. Vřele doporučuji a dávám 5 ďábelských hvězdiček.

10.12.2018 5 z 5