Wladimirski Wladimirski komentáře u knih

Červená Kobra Červená Kobra Rob Sinclair

Napětí, akce, zápletky, gradující dějový vývoj, neohrožený hlavní hrdina, adrenalinový závěr, zkrátka zdařilý thriller.

28.02.2021 4 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Třetí díl serie Funebračka, výrazně lepší než díl druhý. Skvělý vypravěčský styl, dynamické kapitolové členění, četlo se velmi lehce. Příběh je poutavý od začátku do konce, plný zvratů i přiměřeného napětí. Blumová alias Mullerová neustále překvapuje. Děj není nijak tajemně komplikovaný, ve kterém by se čtenář ztrácel. Vše je jasné, zřejmé, takže příjemná oddechovka. Pokud bude další díl, určitě skončí v mojí knihovně!

16.05.2020 5 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Na rozdíl od prvního dílu Funebračky - Přítelkyně smrti mi děj přišel ulítnutý, nemělo to hlavu a patu, ačkoli byl závěr jasný. Jazyk autora, dynamičnost a styl vyprávění se mi ale líbí, takže třetí díl Agonie smrti si přečtu také. Jelikož jsem Přítelkini smrti dal 3 hvězdičky, tady musím tedy dát jen dvě.

02.05.2020 2 z 5

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

Na příběhu Ivana je krásně a přesně vykreslen pohled západního světa na lidi a země postkomunistického sektoru. Mám velmi obdobné zkušenosti z mezinárodního byznysu 90tých i dalších let. Bohužel to je realita. Líbil se mi i vkládaný humor a vůbec se to dobře četlo. A jak to dopadlo? No hold to malé rybce, krerou Česko je, dá hodně práce a času vybudovat si místo a respekt mezi těmi velkými!

18.02.2020 5 z 5

Ekonomické bajky pro studované i laiky Ekonomické bajky pro studované i laiky Peter D. Schiff

Bohužel mám dojem / zkušenost, že velké části národa chybí elementární ekonomická vzdělanost. Tuto knihu bych vřele doporučil jako povinnou literaturu.

14.02.2020 5 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy 2019. Jednoduché povídky z policejní praxe, čte se dobře, občas humorné, ale žádná sofistikovaná zápletka, propracovaný děj či hlubší význam v tom není. V rámci srovnání s jinými přečtenými knihami dávám 2 hvězdičky.

19.11.2019 2 z 5

Špína za nehty Špína za nehty Miloš Čermák

Přímý děj a vývoj detektivní zápletky dává knize rychlý spád. Střídání kapitol z pohledů hlavních postav Kláry a Karla je nápadité a kniha se dobře čte. Nemá sice žádnou hlubší myšlenku, ale o tom to není. Čekal jsem zábavné oddychové, přitom však poutavé čtení a přesně taková ta kniha je.

22.09.2019 4 z 5

Kubánská aféra Kubánská aféra Nelson DeMille

Příjemně čtivá kniha, thrillerem bych však označil spíše jen její závěr. Kubu mám rád a tak dobrodružně místopisný charakter knihy se mi líbil. Kromě pěkného závěru tam ale mnoho napětí nebylo, výrazně jej překryly humorné komentáře a průpovídky hlavního hrdiny.

16.06.2019 4 z 5

Najdi ji Najdi ji Lisa Gardner

A tak to teda byla jízda! Napínavé, překvapivé, nepředvídatelné, někdy až mrazivé, ani jedna lichá stránka, přečteno jedním dechem. Kdybych měl k dispozici šestou hvězdičku, určitě bych jí dal!

10.05.2019 5 z 5

Hra Hra Jana Javorská

Ke knize HRA jsem se dostal v rámci čtenářské výzvy 2019 v kategorii kniha, která má méně než 10 komentářů. No, tak jsem ji přečetl, mise splněna a to je asi tak vše, co lze pragmaticky komentovat :-)

26.04.2019 2 z 5

Expert Expert Dick Francis (p)

Po sérii dobrých knížek jeden slabší kousek. V první řadě mne zarazil překlad. Když byl poprvé zmíněn "dopravní box", nemohl jsem přijít na to, oč se jedná. Až z dalšího textu jsem pochopil, že to byl přepravník koní. Termín dřevěné nádoby místo dubové sudy či jednoduše barely, kde zraje whisky, zpáteční jízdenka z Austrálie místo letenka a pod. vzbuzovalo velmi šlendrijánský dojem. Nevím zda autor či překladatel použil pro slovutný koňak Hine Antique (XO) označení brandy, ale přestože koňaky jsou podskupinou brandy, žádný "expert", o kterém tato kniha je, by pro koňak honosící se pečetí královny Alžběty obecný termín brandy nikdy nepoužil.
První třetina knihy je takový pall mall, ze kterého čiší laciná snaha rychle zaujmout čtenáře, ale je to v podstatě nezajímavé. Vlastní zápletka se objeví až kolem strany 80, od které je kniha čtivější, ale celkový dojem se nijak výrazně nevylepší. Na detektivku jen o 250 ti stranách bych očekával větší spád, více rafinovanosti
a akce, vlastně "nabitou" každou dvojstránku. Ukládám hluboko do knihovny.

21.10.2018 2 z 5

Nelítostný šampionát Mistrovské strategie ve Formuli 1 Nelítostný šampionát Mistrovské strategie ve Formuli 1 Ross Brawn

Kniha psaná formou rozhovoru přináší zajímavé informace z prostředí jezdců, týmů i organizátorů F1, ale není napínavým čtením, kde by člověk hltal stránky jednu za druhou. Vhodná je spíše pro "opravdové" fanoušky, kteří se zajímají více než jen o závody a jejich výsledky. Netušil jsem např., jak problematickou osobností je Bernie Eccelstone a kolik problémů v F1 způsobil (...a taky podlézal Putinovi), a mnoho dalších věcí, ale nejsou na každé stránce. Nicméně za přečtení určitě stojí.

07.03.2024 3 z 5

Vypravěč: Vlastní životopis Vypravěč: Vlastní životopis Frederick Forsyth

První třetina knihy byla poměrně suchým čtením, až navozovala pocit lehkého zklamání ve vztahu k očekávání vzbuzeném anotací. Potom se ale vyprávění rozeběhlo a oči letěly nad stránkami. Velice pestrý životní příběh provázený notnou dávkou štěstí, dobrodružný, až neuvěřitelný. Za ten "rozjezd" hvězdičku neubírám a jdu pátrat do knihkupectví po dostupných románech FF!

13.02.2024 5 z 5

Přežít a závodit: Jeden rok šéfa stáje F1 Přežít a závodit: Jeden rok šéfa stáje F1 Guenther Steiner

Kniha mne "chytila" na první stránce a už nepustila. Autentická sonda do zákulisí motorsportu a především pak F1, prostřednictvím "malé" stáje a svérázného Guenthera Steinera. Guenther je samozřejmě daleko výraznější jako osoba, než výsledky, které za ním v F1 stojí, podtrženo aktuální informací o jeho "nedobrovolném" odchodu ze stáje HAAS po neúspěšné sezoně 2023. Kniha přináší mnoho zajímavých informací, napětí i humoru. Nečekejte výraznější "technické" informace, čtení je spíše o vztazích a prostředí ve světě F1. Škoda té spousty tiskových "překlepů" českého vydání, ale za ně Guentherovi hvězdičku ubírat nebudu. Ať se mu daří v další profesní misi!

22.01.2024 5 z 5

Římská říše Římská říše kolektiv autorů

Jednoduchá, útlá, přemírně ilustrovaná encyklopedie, kterou lze přečíst jako knihu. Obsahuje základní fakta o vzniku, vývoji a zániku Římské říše, avšak nijak zvlášť podrobně či poutavě. Nosné je téma samotné, než jeho zpracování.

30.12.2023 3 z 5

Ledoví piráti Ledoví piráti Dirk Husemann

Taková jednoduchá, dobrodružná pohádka. Nejvíce mne zaujal doslov, který osvětlil historické podklady. Příběh mohl působit daleko realističtěji a věrohodněji, téma k tomu bylo.

29.12.2023 3 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

Pěkně ubíhající detektivní jednohubka. Přímý děj bez lichých odboček a popisků, závěr předvídatelný.

11.03.2023 3 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Moje třetí kniha od TG, tentokrát mne však tolik nenadchla. Nedostal jsem se do děje tak, aby to vzbudilo nějaké větší zaujetí. Nesedlo mi přeskakování z postavy na postavu, kterých tam bylo poměrně dost, většinou však plochých, nevýrazných, nezajímavých, prostě tam jen hrály nějakou roli. Závěr mnohé osvětlil, ale celkový dojem nezachránil.

28.01.2023 3 z 5

Přísně tajná Přísně tajná Janet Evanovich

Vcelku prostý detektivně-thrillerový příběh, bez náboje, který by mne vtáhl do děje či vzbudil nějaké emoce. Občas humorné.

20.01.2023 2 z 5

Mafie pláče Mafie pláče Renée Wevelsiepová

Primitivní, naivní, ubohý text a dialogy, bezduché, o ničem. Dokážu ještě pochopit, že autorovi zatemní soudnost jeho ambice psát a napsat, ale kde vzal nakladatel odvahu to vydat, to mi tedy uniká...

10.01.2023 odpad!