Nelítostný šampionát Mistrovské strategie ve Formuli 1

Nelítostný šampionát Mistrovské strategie ve Formuli 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519915/bmid_nelitostny-sampionat-mistrovske-str-OLr-519915.jpeg 3 7 3

Nelítostný šampionát je kniha o Formuli 1, jaká tu ještě nebyla. Analyzuje svět F1 do hloubky, odhaluje jeho fungování a poutavě přibližuje, jak se v tomto sportu dá dostat na absolutní vrchol. Ross Brawn byl čtyři desetiletí jedním z nejúspěšnějších technických ředitelů a šéfů týmů F1. Vedl stáje Benetton, Ferrari, Honda, Mercedes i vlastní Brawn GP. Z jezdců jako Michael Schumacher, Jenson Button či Lewis Hamilton udělal světové šampiony. Tato fascinující kniha vznikla jako rozhovor Brawna s Adamem Parrem, který byl pět let generálním ředitelem a potom předsedou představenstva týmu Williams. Nadšenci F1 se v ní dozvědí všechno o neúprosné soutěživosti, absolutní touze po vítězství, jakož i o věčných bojích s Berniem Ecclestonem.... celý text

Literatura naučná Sport
Vydáno: , mamaš

Total Competition: Lessons in strategy from Formula One , 2016

Wladimirski
07.03.2024 3 z 5

Kniha psaná formou rozhovoru přináší zajímavé informace z prostředí jezdců, týmů i organizátorů F1, ale není napínavým čtením, kde by člověk hltal stránky jednu za druhou. Vhodná je spíše pro "opravdové" fanoušky, kteří se zajímají více než jen o závody a jejich výsledky. Netušil jsem např., jak problematickou osobností je Bernie Eccelstone a kolik problémů v F1 způsobil (...a taky podlézal Putinovi), a mnoho dalších věcí, ale nejsou na každé stránce. Nicméně za přečtení určitě stojí.

Auto999
20.01.2024 4 z 5

Kniha psaná formou rozhovoru, někde čtivá více, jinde méně. V knize není průřez kariéry Rosse Browna (jen velmi krátký) ale různé zážitky a vzpomínky na různé situace z řízení týmu formule 1. Jiná podobná kniha česky psaná není.

Eisy
07.10.2023 2 z 5

Kniha rozhovorů o strategii, vývoji vozů, lidských vztazích v F1 atd. Ale nic zásadního jsem se nedozvěděl.

automobilový sport Formule 1, závody F1

Autoři knihy