Přísně tajná

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Oblíbeného prodejce ojetých automobilů z Trentonu v New Jersey Jimmy Poletti přistihli, jak ve svém autobazaru prodává mnohem víc než jen auta z druhé ruky. Byl však propuštěn na kauci a v den, kdy se měl dostavit k slyšení, se neobjevil. A právě proto nastupuje na scénu lovkyně odměn Stephanie Plum, aby ho vypátrala a přivedla zpět. Ukáže se, že prakticky všechny stopy vedou do slepé uličky, která je vydlážděná mrtvými těly obětí. Dokonce ani Joe Morelli, nejlepší polda ve městě, není schopen přijít na kloub tomu, kde se podezřelý vrah skrývá. Zoufalá doba si žádá zoufalé činy. Stephanie tedy musí udělat něco, do čeho se jí ale vůbec nechce: ochránit bývalého člena nemocniční ochranky Randyho Briggse. Ten si totiž namastil kapsu coby Polettiho účetní a zná tak všechna špinavá tajemství svého bývalého šéfa. Nyní se však Briggs ocitá na Polettiho seznamu lidí, kterých je třeba se zbavit. Aby toho nebylo málo, stal se Ranger, bezpečnostní expert a někdo, pro koho má Stephanie obrovskou slabost, terčem neúspěšného atentátu. Tentokrát ho kulka minula, ale pokud chce přežít i příští pokus o jeho život, bude se muset spolehnout na pomoc Stephanie a odhalit o něco víc ze své tajuplné minulosti. Výhrůžky smrtí, nájemní vrazi, amatérští zabijáci a Stark Street zamořená smečkou zdivočelých čivav jsou pro Stephanii na pořadu všedního dne. Opravdovou výzvou pro ni však je vypořádat se se seznamem nesplněných snů její babičky Mazur. Plastika prsou a pomsta Morelliho babičce Belle jsou však jen slabým odvarem toho, co je na seznamu na prvním místě – ale to je přísně tajné....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/327816/prisne-tajna-ju5-327816.jpg 4.337
Série:

Stephanie Plumová (21.)

Orig. název:

Top Secret Twenty-One (2014)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Přísně tajná

Přidat komentář
Jaruš7
26.09.2018

No senzace, knížku jsem nebyla schopná odložit.
Tohle mi sedlo, esence všeho co má mít ta Nej.
Drama, svižnost, noblesu, nepolevující smršť akčnosti, něco ze Zoo, postavy sexy, svůdné, bizarní, nápady i neuvěřitelné, vztahy pestré a humor s trefným vtipem.
Citace: "Nemám ti dojít pro tlakoměr?" nabídla se babička. "Mám ho nahoře. Používám ho, když na Discovery sleduju Nazí a vystrašení."
Fakt skvělý, doporučuji.

Tyrkysová
19.05.2018

Janet Evanovich se rozhodně nesnaží o žádný vážný krimi román. Úsměvné pasáže proto celý příběh hezky odlehčují a dělají z knížky ideálního společníka pro nenáročné čtení, u kterého se chcete hlavně pobavit. I přesto, že se jedná o 21. díl série, neměla jsem ani jednou pocit, že se v příběhu nechytám, spíše mě to navnadilo k tomu, abych dala předchozím dílům také šanci.

alzbeta4340
08.03.2018

Bavila jsem se moc, je to prostě legrace. Chviličku to trvalo, než se příběh rozjel, ale pak už to nabralo tu správnou rychlost. Co všechno Stephanie zvládne, je prostě k neuvěření. A příbuzní, ti tomu dodávají tu správnou šťávu.

Honey0105
28.02.2018

Neuvěřitelné překvapení najít v knihkupectví právě slečnu Plumovou! Je pravda, že je to skok několika knih, ale už po pár stránkách jsem zjistila, že mi vlastně vůbec nic neuniklo (takže, co se sakra dělo v těch X knihách předtím?!?! :D).
U některých z knih ze série jsem se určitě bavila více, ale stejně je to stará známá Janet Evanovich. Zápletka sice je na začátku trochu jiná, než na konci, ale co.. Je to prostě naše Stephanie. Jsem velmi ráda, že jsem se znovu mohla začíst do téhle série (už jsem opravdu nedoufala). Doporučuji všem, kteří hledají humornou rádoby detektivku.
A jelikož jsem koukala, že mají vyjít i další knihy ze série, tak se jen modlím, aby tomu tak opravdu bylo. Chci další!

encyklopedie
22.02.2018

.....nová Evanovich - stará Evanovich - klasika....opět a zase -- 100% jinak nejde. Zábava od začátku až do úplného konce....

1amu
20.02.2018

Naprostý souhlas skoro se všemi hodnotiteli. Stephany je v této knize o level výše. Babička Mazur též, její "utajená přání" dostanou každého příznivce crazy rodinky z Trentonu. Aby toho nebylo málo, autorka nám představila další bombu. Je jí trpaslík Randy Briggs, který dělá co může, aby se Stephany vyrovnal. Veliká škoda, že nemáme možnost seznámit se se vším, co zatím vyšlo. Janet Evanovich je jako víno "čím starší, tím lepší".

cukrovka
12.02.2018

Knížka u které se čtenář nenudí. Opět výbuch auta, vyhořelý byt, skvělá babička Mazurová a samozřejmě ironie a vtip.

DomenicaRisa
11.01.2018

V polovině knihy jsem se začala bát, že Stefanie zklame a tentokrát nebude žádné auto na odpis... No nakonec se vyplatilo počkat, zase to pojala ve velkém stylu.
Tahle série je báječně odpočinková, babička Mazurová je dokonalá a celkově se u tohohle nelze nudit. Možná mě to dokonce donutí si přečíst zbytek nám utajených knížek v originále.

mikika
29.12.2017

humoristická oddechovka, kde pořád něco vybuchuje - buď auta, nebo vy - smíchy...

soukroma
27.12.2017

Milovala jsem Stephanii "švestkovou", když se dostala k nám v prvních dílech své série, obdivovala jsem drzost, sarkasmus, lehkost a vtip její, jejího okolí i její podivuhodné rodiny. Jenže ... naši vydavatelé nám zatajili celý další mandel dílů a od toho posledního posloupně vydaného dílu u nás uběhlo asi 16 let, a to už je prostě znát - nasednout do 21. vagonu místo 7. v našem naplno rozjetém lidském i krimirománovém časoprostoru je prostě safra znát.
Jakoby se kouzlo vytratilo (když nebylo dlouho kultivováno). Už jsem se zdaleka tolik nesmála, vlastně jen velice výjimečně, změť postav a mrtvol a akcí zahrnující místní i ruskou mafii, polonium, zápalné bomby, rozervané byty, domy i auta..., to už bylo na mě trochu moc, takže natěšené očekávání až nedočkavost přinesla spíše lehké zklamání 66%.

Ivuska.09
23.12.2017

Naprosto úžasná kniha, která sedne širokému spektru čtenářů. Je totiž kombinací detektivky, romantiky a vytříbeného (lehce jízlivého) humoru. Už dlouho mě žádné dialogy tolik nepobavily. Lehké a nenáročné čtení, ale skvělé.

trudoš
15.12.2017

Stephanie, Stephanie, jak jsi mi jen chyběla. Přestože mě v tvé sérii minulo na čtrnáct knih, přijde mi, že se od našeho posledního setkání vůbec nic nezměnilo. Pořád jsi střelená, bezprostřední a zatraceně sexy. Jako bych stále byl u prvního dobrodružství - což je, přiznám se, trochu rozčarování, na druhou stranu mi tahle stagnace vlastně ani nevadí. Když už nic jiného, neztratil jsem se v souvislostech.
Nové bláznivé dobrodružství při honbě za lidmi s propadnuvší kaucí se opět nesoustředí pouze na jednu dějovou linii, ale rozehrává se toho víc, takže prakticky nemine kapitola, aby nedošlo k nějaké honičce, střelbě nebo výbuchu. A erotická scéna s vibrátorem patří k těm nejzábavnějším, jaké jsem měl kdy možnost číst. Velkou výhodou přitom je, že do série můžete klidně naskočit s touto knihou, aniž byste měli pocit, že vám cokoliv uniklo. A věřte, že Stephanie Plumová za to stojí. Ne nadarmo je její stvořitelka Janet Evanovichová jednou z nejúspěšnějších amerických autorek současnosti.