wistar wistar komentáře u knih

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Výborně napsaná, dojímavá a zábavná knížka. Vhodná pro děti, ale pobaví i dospělé. Možná by mohlo být více barevných obrázků.

17.05.2022 5 z 5

Cloak a Dagger Cloak a Dagger Bill Mantlo

povedený a temný komiks, který vám cloaka a dagger výborně představí. Více v mojí recenzi

23.01.2022 4 z 5

West Coast Avengers West Coast Avengers Roy Thomas

Na vedlejší Avengery jsem se vůbec netěšil, hlavně kvůli tomu, že celé nhm tvořilo retro. Ale překvapilo! První sešity o vzniku skupinky mají na svou dobu podařené dialogy a tempo. Tabula Rasa vypadal na začátku jako zajímavý záporák ( Nechce bojovat s Avengers, jen si nakrást peníze a mít v životě už klid, i jeho schopnost je zajímavá, zato jak k ní přišel je pěkná pitomost) a o to více vás naštve, když ho nahradí nudný Graviton. Další tři sešity už jsou nic moc, příběh je nudný a nezajímavý. Sečteno podtrženo je toto nhm jen fajn a vy postavy sice poznáte opravdu dobře, jen vás to neoslní.

+ u obou příběhů dobrá kresba ( na dobu)
+ první příběh pěkně šlape, ale pořád je to naivní
+ Strach z ultrona
-druhý příběh je nudnější
6/10

23.01.2022 3 z 5

Moon Knight Moon Knight Warren Ellis

No já jsem zklamán. Ale to neznamená, že je to špatný komiks. Jen jsem čekal ucelený příběh a ne jen akční jednohubky. První příběh ze série Werewolf by night ukazuje přesně to, proč nemám rád vlkodlakovu sérii. Nápad je dobrý, ale je to podanné nezáživnými dialogy a zbytečnou retrospektivou. Nové sešity jsou každý o něčem jiném, kresba je pěkná a komiks se čte svižně a má málo dialogů. Má to i originální nápady, ale to, že v každém sešitě se ten nápad musí rozřešit jim ubírá na zajímavosti. Například poslední sešit měl dobrý nápad se záporákem, ale byl moc krátký a tedy méně uvěřitelný.
+kresba a originalní nápady
+tempo příběhu
- je to jednoduché a místy nudné
-vlkodlak nic moc
- z komiksu se toho o Moon Knightovi moc nedozvíte

23.01.2022 4 z 5

Squirrel Girl Squirrel Girl Williamson Murray

Čekal jsem to horší. První příběh myšlen jako vtip je sice strašně naivní a hloupý, ale pokud na to přistoupíte tak najdete pár fajn hlášek a bude se to číst dobře. Další série se vyvíjí na začátku dobře, je to celkem legrační a kresba je fajn( jen ženskou nepoznáte od chlapa) jenže jakmile se objeví galactus tak to jde do kopru hlavně poslední nudný sešit. Nevím pro koho to je, všem nad 10 let se to bude zdát moct infantilní a zase je tu spousta narážek, které děti, co neznají marvel nepochopí. 5/10

22.01.2022 2 z 5

Deathlok: Počátek Deathlok: Počátek Bill Mantlo

Já jsem čekal lepší scénář. Na dialogy jsem se obrnil a to jak jsou příšerné mě nepřekvapilo. Kresba je na svojí dobu pěkná a stejně tak postaapo svět a některé nápady autorů (Deathlok samotný, má ženu a dítě) o to víc vás zklame že se to dál nerozvíjí. Je tu tolik akce, ale není příliš dobrá a je nudná. 2,5/10. Ani ten Gag není vtipný, Marvel Spotlight je snad jen zoufalý pokus zařadit Deathloka do Marvel světa. Kdyby, ale Marvel ohlásil deathlokův film tak bych se těšil jelikož základ je dobrý.

22.01.2022 1 z 5

Captain Marvel: Život a smrt Captaina Marvela. Část první Captain Marvel: Život a smrt Captaina Marvela. Část první Jim Starlin

Příšerné! Neuvěřitelná nuda, naivita mi nevadí,ale tak příšerné postavy, scénáře a dialogy jsem snad neviděl. 1/10 za ucházející kresbu a že to šlo vydržet

22.01.2022 1 z 5

Captain Britain Captain Britain Chris Claremont

Čekal jsem to. Myslím to že je to průměr. První čísla jsou strašně ukecaná, nelogická a napojení na legendu krále artuše je nepovedené, přesto to není utrpení. Pochválil bych jen zajímavý oblek Captaina. Spiderman a Cap jsou na podobné úrovni. Pitomý scénář s ukecanými dialogy a ucházející kresbou. Souboj Capa a Petera si vycucali z prstu jen aby to bylo cool. Nové příběhy mají fajn kresbu, ale vy vůbec nevíte co se děje a není to ani moc o capovi. 4.5/10

21.01.2022 2 z 5

Wonder Man Wonder Man Roger Stern

Tohle bylo slabý. První komiks je strašně ukecaný, hloupý a nelogický. I tak se, ale budete místy bavit a emoční zakončení celkem funguje. Další tři čísla Avengers mají fajn nápady, které ale nerozvedou kvůli otřesným dialogům. Graviton je až na schopnosti dost nezajímavý. Duo s beastem je taky slabé, kresba je ok, ale příběh je dosti pitomý a místy nudný. 4.5/10

21.01.2022 2 z 5

Ghost Rider (Robbie Reyes) Ghost Rider (Robbie Reyes) Felipe Smith

s Robbiem jsem se potkal v mizerném komiksu Avengers: Souboj ghostriderů a tady tento komiks je o poznání lepší, první komiks je sice moc urychlený ale kresba je super a celkově se budete bavit, druhý příběh má sice celkem originální nápady a kresbu, ale často je nudný a kresba chaotická

08.01.2022 3 z 5

Marvel: Horory Marvel: Horory Roy Thomas

opět super, že to v kompletu vyšlo
žebříček:
1. Man Thing- kratičká hezky kreslená jednohubka, která vám rychle ukáže jak Man Thing vznikl
2. Bratr Vúdů- podle mě docela podceňované, na svojí krátkost je to skoro na úrovni ABC komiksů i když k dokonalosti chybí mnoho
3. Vlkodlak-OK, Drákula-OK, Frankenstein-OK, Můmie-OK, Ghost rider a syn satana- dost divná mytologie a dialogy, zároveň nedokážete plně pochopit příběh pokud jste nečetli předešlé komiksy, ale i tak to je ještě v pohodě
4. Morbius- hloupý Peter s šesti rukama (proč????), nic moc Morbius, příšerné dialogy, zbytečný Lizard, Spidermanův origin, který je o několik let starší je několikanásobně lepší

Velká šance Velká šance Jeffrey Patrick Kinney

oproti minulým dvou dílum slabší, ale pořád příjemný poseroutka

Marvel: Počátky. 60. léta Marvel: Počátky. 60. léta Stan Lee

skvělé je, že tyto příběhy tu vůbec vyšli, ikdyž samotné za moc nestojí
seznam od nejlepšího po nejhorší:
1. Spiderman-na svou dobu dobrý komiks se zajímavou postavou a méně dialogy než v té době bylo běžné
2. Daredevil-také na svou dobu dobrý komiks
3. X-Men celkem vtipný komiks, příběh je ale kravina
4. Iron Man- ještě docela v pohodě
5. Muž z Mraveniště-ucházející jednohubka
6. Avengers 4. strašná blbost s mimozemšťanem i souboj nic moc (wasp se jen tak vypaří a celou dobu nebojuje)
7. zbytek- to jsou strašné nesmysly s dlouhými dialogy
celou dobu jsem si užíval narážky na sověty

Marvel - Adventní kalendář Marvel - Adventní kalendář kolektiv autorů

Spiderman Jak to začalo-nejlepší knížečka za všech, budování Petera a na to, že je to pro děti tak to má co říct i dospělému, jediné mínus je odfláknutý konec s Elektrem, který tam vůbec nemusel být 9/10

Spiderman neklidná noc- Zde už začíná Peter i pro děti nevtipně hláškovat a Strange a hlavní zápletka zbytečná. Ukazuje to, ale nějaká úskalí superhrdinů. 6/10

Avengers-žádný origin, rovnou akce s lokim, trapné hláškování. 5/10

Dva Spidermanové- Zbytečný Peter Parker (ale aspoň dostává na frak), zbytečný záporák a trapné hláškování 5/10,

Cesta ke Spravedlnosti- příjemný Captainův origin 7.5/10

Plazí řádění-odfláknutý souboj, ale jinak se to čte příjemně i když Lizard mohl být lepší 6/10

Hon na Černého Pantera-logické spojení Panthera a Petera, odfláknutý Kraven, Spidey neposlouchá Pantherovi rady 6/10

Iron Man- Tonyho od začátku ukazují jako zachránce světa???, jinak se to, ale čte příjemně 8/10

Spiderhulk-blbost, která se, ale nečte tak špatně jak by se mohlo zdát 5.5/10

Mega obleva-kolosální, ale čtivá blbost 5/10

Útok nezvaných hostů- blbost, která má aspoň nějakou pointu 5.5/10

Kousnutí Černé vdovy-5.5/10
Mysteriova pomsta-dost přitažené za vlasy, ale napínavé 5.5/10

Fin Fang Foom- blbost, Nick Fury má draka v laborce, plus je že Thor se musí ponaučit ze své namyšlenosti 5/10

She Hulk-zbytečný Hulk, zbytečná Mercy i Ravage 5/10

Hmyzí síla-6/10

Klawowa pomsta- 7/10

25.12.2021 4 z 5

Zelená krev 2 Zelená krev 2 Masasumi Kakizaki

super pokračování, které opět udrží vaši pozornost, ale platí to co u prvního dílu viz můj komentář u něj

Zelená krev 1 Zelená krev 1 Masasumi Kakizaki

komiks s krásnou kresbou a našlapaným dějem, který neuvěřitelně rychle uteče a celkově má úžasnou atmosféru, přesto děj by mohl být místy pomalejší a příběh není nijak originální

Když blesk udeří dvakrát Když blesk udeří dvakrát Joshua Williamson

komiks s krásnou kresbou a luxusní cenou, ale příběh nejen že je zmatený a hlavního záporáka uhádnete hned, ale místy zdlouhavý (ale některé věci jsou urychlené) a pro nové čtenáře vůbec ne přátelské

13.12.2021 2 z 5

Rychlost temnoty Rychlost temnoty Joshua Williamson

komiks s krásnou kresbou, který se velmi dobře čte, ale děj je jednoduchý a všechno působí urychleně a celkový dojem je spíš lehký nadprůměr, cením poslední sešit za to že ukázal, že padouši mají vlastní problémy a vykradou banku proto aby mohli zaplatit za rukojmí
6.5/10

Legie Legie Peter Watts

příšerná kniha, má sice pár zajímavých nápadů, které ale pocházejí od Cryteku ne od autora, knihu jakoby psal zhulený náctiletý puberťák, lidé co hru nehráli si ani neškrtnou, skákání z děje do děje akční scény autor vůbec nepíše, jediné pozitivum je cool obálka

13.12.2021 1 z 5

Vision Vision Roy Thomas

znova jsem přečetl retro příběh a více se zamyslel a .........

Vision, myšlenka androida se vzpomínkami člověka je super a pracuje se s tím dobře, první retro sešit má síce příšerné dialogy a wasp je totální hysterická čůza, ale je akční jen to vše moc rychle uteče, dva panely s Black widow a Hawkayem byli příšerné zato asi 2 stránky věnované jen Pantherovy byli hezké (nevíte někdo jestli pokračování Pantherova příběhu vyšlo v nějakém ukk), druhý sešit byl vysvětlovací až moc ulítlý a naštvali mě stupidní avengers (začnou bojovat s visionem) zato panel "že i android může plakát je super"
tyto 2 retro sešity jsou to nejlepší co jsem z retra četl a dávám jim 5/10
škoda že nám do tohoto Nhm nedali první číslo mimozemského visiona z čtyřicátých let, nevíte někdo jestli vyšlo v češtině?

21.11.2021 3 z 5