Cloak a Dagger

od:


KoupitKoupit eknihu

Cloak a Dagger, milenecká dvojice propojená výjimečnými schopnostmi, se pokouší ochránit občany New Yorku před temnotou stravující svět. Začali jako dvě děti prchající z domova, jejichž schopnosti aktivovaly nedobrovolné drogové testy. Tyrone Johnson se stal živoucím ztělesněním záhadné dimenze temnoty, zatímco jeho partnerka Tandy Bowenová začala zářit oslnivě jasným světlem. V roce 1982 představila komiksová legenda Bill Mantlo světu nové, nezaměnitelné ikony. My vám přinášíme jedna z jejich vůbec prvních dobrodružství, v nichž tohle duo plné protikladů vyhlásí válku té největší špíně New York City. Obsahuje: Cloak a Dagger Dcera světla, syn temnoty...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386680/cloak-a-dagger-7YO-386680.jpg 4.116
Série:

Nejmocnější hrdinové Marvelu (52.)

Orig. název:

Cloak & Dagger (2017)

Žánr:
Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Hachette
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
B-artX
30.11.2018

Dost zajímavý komiks. Na to, že příběh je o dvou v rámci Marvelu docela neznámých postavách, jde o vskutku kvalitní story. Hlavní příběh se mi líbil svým temnějším pojetím a retro bylo dost dobré. Kresba byla pěkná, klasické retro. Nejvíce se mi líbilo pojetí titulní dvojice, která měla velmi zajímavý a originální origin a charaktery. Za mě super, jeden z lepších NHM.

Hwaelos
27.10.2018

Je to spíš 3,5 hvězdy. Jde o jeden z lepších dílů NHM. A především jde asi o první kus, kdy mám pocit, že retro je stejně dobrý jako hlavní příběh. Asi je to tím, že je retro oboje (odstup vydání mezi minisérií a cameem ve Spideym je jen rok). Minisérie je kvalitní po příběhové stránce. Zamrzí jen to, že dialogy jsou strašně šroubované, což postavy zneživotňuje. Člověk má prostě pocit, že postavy jsou tu jen věšáky na ohrané repliky. Ale je super, že Cloak a Dagger u nás vůbec vyšli, protože jsou to postavy spíš z okraje univerza Marvelu - a jako takové jsou morálně míň jednoznačné, rozporuplnější a drží se víc při zemi (tzn. daleko od übermenschovských střetů s pestrobarevnými záporáky). To vždycky potěší.

Ivan Kučera
10.10.2018

Výnimočné dielo, ktoré u nás prvý raz vyšlo v 90. rokoch na pokračovanie v rámci Záhadného Spider-mana od Semic-Slovartu. V roku 2018 temný príbeh Cloaka a Dagger oprášila séria Nejmocnejší hrdinové Marvelu a ponúkla mu plnohodnotnú a viac, než len dôstojnú knižku. Okrem bohatých záverečných bonusov, venovaných svetu týchto dvoch (anti?)hrdinov sú v knihe prítomné dva príbehy. Prvý je dosť strašne zostarnutý „Cloak a Dagger!“, v ktorom sa stretli so Spider-Manom. Čo je dosť absurdné spojenie, pretože svet drog a nezmyselného násilia sa proste NEHODÍ do univerza optimistického vtipálka Spajdyho. Našťastie, druhý príbeh „Dcéra svetla, syn temnoty“ je tým, ktorý v našich končinách vychádzal v 90-tych rokoch a zanechal vo mne nezmazateľnú stopu. Je to i na dnešnú dobu temné, brutálne, smutné, pochmúrne, beznádejné, drsné a kruté.

encyklopedie
29.08.2018

...bez dlouhého kecání.... takové komiksy, jak kresbou tak příběhem...mám rád
...takže 100% a hned jsem začal stahovat seriál /2018/ .....

hroubek
18.08.2018

Znovu se mi potvrdilo, že když mám menší očekávání, tak o to více mě daný komiks překvapí. A to se povedlo Cloaku a Dagger. Je to dost povedený komiks, jenž velmi dobře funguje. Má zajímavý přesah a rozhodně se jedná velmi příjemnou jednohubku, kterou mě bavilo číst. Sešit se Spideym nás velmi příjemně seznámí s postavy. Následná minisérie tento dojem dost dobře utvrdí. Místy se mohlo přitvrdit, a nebo lehce ubrat na patosu některý scén. Nicméně mě komiks sedl a bavil mě, a byla to příjemná změna, takže jsem spokojený.