wiix wiix komentáře u knih

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Helenka je aj v druhom dieli rovnako vtipná a trefná, zrelá mladá žena s typickými pubertálnymi problémym v dobe socializmu. Pekne spracované.

30.09.2015 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Humorné dielo s detskou rozprávačkou avšak smerované dospelým. Miestami príliš detské, miestami však vtipné a trefné. Pozitívne.

29.09.2015 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Nesbøa čítam popravde preto, aby som mala prehľad o súčasnej literatúre a niektoré jeho predchádzajúce diela mi prišli obyčajné až nudné. Zavŕšenie dieloch o Harry Holeovi však prekonali moje očakávania, kniha bola napísaná, zaujímava a príjemne sa čítala.

25.09.2015 4 z 5

Koncert pre hrebeň Koncert pre hrebeň Peter Petiška

Na môj vkus príliš primitívne a nudné básne, ktoré sa snažili pôsobiť vtipne, ale rýmovanie a vetná skladba boli vytvorené akoby pre detské publikum.

23.09.2015 2 z 5

Nevšedné dielo, veľmi vtipné, poučné a také iné, pre deti zaujímavé, ale i mňa dospelú pobavilo.

17.09.2015 4 z 5

Písání Písání John Lennon

Z veľmi zaujatého hľadiska Beatlesáčky oznamujem, že jeho hrátky so slovami milujem. Najmä "dopis" (Pane, proč se nesetkávame s více oblázky a infikacemi o naši olípané skupině...Kašlete nám, rosím, oznámko vanou obálku s páteční adresou...) a tiež "vítejte v jazylkové škole" (Zpívejte navlas, na příklop: Hluboké dýchaní je nesbitné pro tmavý hlas, hluboké dýmaní a vzdechování je velmi dluhožité pro práci v rozvlase a vzdálenejších hoplastech..)! Ak v diele zmýšľal dáky satiriscký či politický podtón, ja som si ho nevšimla. Satira ľudstva a myslenia je prítomná v každej literatúre, v tomto diele je len zvýraznená v každodenných situáciach a vyhláseniach doby.

15.09.2015 5 z 5

Marína Marína Andrej Sládkovič

"Ja sladké túžby, túžby po kráse spievam peknotou nadšený, a v tomto duše mojej ohlase svet môj je celý zavrený; z výsosti Tatier ona mi svieti, ona mi z ohňov nebeských letí, ona mi svety pohýna; ona mi kýva zo sto životov: No centrom, živlom, nebom, jednotou krás mojich moja Marína!" - toto viem odrecitovať aj o polnoci, tak to vo mne utkvelo. Krásne!

14.09.2015

Tajemný cizinec Tajemný cizinec Mark Twain (p)

Absolútne úžasne spracovaný pohľad na ľudstvo ako také a zmýšľanie človeka prostredníctvom satana, ktorého si musí každý obľúbiť, pretože ako jediný má nadhľad a zdravý rozum.

14.09.2015 5 z 5

Grázlik Gabo v hlavnej úlohe Grázlik Gabo v hlavnej úlohe Francesca Simon

Podľa mňa jedna z tých slabších a menej vtipných vecičiek z tejto série, ale deťom sa to páčilo :)

14.09.2015 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Milo ma prekvapila táto hra! Veľmi zaujímavý a hodnotný pohľad na povahu človeka a jeho chtivosť a náhlenie za hmotnými statkami, nie za cnosťami a ľudskosťou.

14.09.2015 4 z 5

Grázlik Gabo a upírska zombia Grázlik Gabo a upírska zombia Francesca Simon

Podľa mňa toto nie je najlepšia kniha pre mládež, ktorá potrebuje výchovu a poučenie ale ako odľahčenie dňa super :)

11.09.2015 4 z 5

Tajomstvo strašidelného zámku Tajomstvo strašidelného zámku Robert Arthur jr.

Napínavá a poučná chlapčenská literatúra nie je síce moja šálka kávy, ale ide o zaujímavé a kvalitné dielo, ktoré je pre danú vekovú kategóriu vhodné a žiadané.

09.09.2015 4 z 5

Bratov svetový zadok Bratov svetový zadok Jeremy Strong

Pre 8-9 ročné deti absolútna komédia, miestami s poučeniami. Odporúčam.

05.09.2015 4 z 5

Fantastický pan Lišák Fantastický pan Lišák Roald Dahl

Poučná a milá vec. Pre dospievajúce deti je svojími príbehmi o tom, ako to v živote chodí a čo je spravodlivé a čo nie, úplne vhodná.

01.09.2015 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Vtipné a trefné! Očakávala som Forresta Gumpa, pri čítaní som myslela na Storočného starčeka a nakoniec to bolo celkom originálne a výnimočné. Príjemné oddychové čítanie o senilnom svojskom pánkovi.

01.09.2015 5 z 5

Vynález zkázy Vynález zkázy Jules Verne

Verne nie je moja šálka kávy, nie som malý chlapec, avšak oceňujem nadčasovosť a kvalitu diela.

20.08.2015 4 z 5

(Ne)zdravá láska (Ne)zdravá láska Tatiana Brezinská Čuperková

Absolútna oddychovka, ktorá pobaví a netreba nad ňou premýšľať :)

19.08.2015 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Čím viac kníh mám od Nesba prečítaných, tým viac sa mi páči a zvykám si na jeho štýl. Dielo je prepracovanejšie a dej zaujímavejší a rovnako pútavý a dobre spracovaný ako jeho predošlé diela. Psychologické pozadie a prelínanie prítomnosti a minulosti vysoko oceňujem.

14.08.2015 4 z 5

Vianočná koleda Vianočná koleda Charles Dickens

Taká vianočná klasika, ktorej poučenie a múdrosti sú využiteľné v každom dni. Plus veľmi pekne literárne spracovaná myšlienka, príjemné čítanie.

04.08.2015 5 z 5

List od Nimrala a jiné příběhy List od Nimrala a jiné příběhy J. R. R. Tolkien

Zaujímavé a netradičné čítanie. Dej bol veľmi citlivo a pútavo spracovaný, v rôznych častiach boli skryté múdrosti a poučenia.

04.08.2015 4 z 5