Vianočná koleda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Táto skrátená verzia presláveného Dickensovho románu rozpráva príbeh o lakomom, sebeckom pánovi Scroogeovi a o premene jeho zatvrdnutého srdca. V celom príbehu je prítomný duch Vianoc s hodnotami, ktoré reprezentujú: láska k blížnemu, porozumenie, spolupatričnosť, obetavosť a pomoc druhým. Knihu dopĺňajú nádherné ilustrácie, fotografie, maľby a stovky faktov o vianočných zvykoch a ideáloch v minulosti i súčasnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70254/big_vianocna-koleda-f2T-70254.jpg 4.61776
Žánr:
Literatura světová, Novely, Povídky

Vydáno: , Perfekt
Originální název:

A Christmas Carol, 1843


více info...
Nahrávám...

Komentáře (396)

Kniha Vianočná koleda

kopeceli
24. května

Já jsem kdysi zkusila jiné Dickensovo dílo a byla na něj příliš mladá. Pak jsem už tohoto autora nečetla. A teď se díky knize Takové maličkosti dostávám k Vánoční koledě. Výborná kniha! Čtivá, povznášející na duchu. Vůbec nevadí, že nejsou Vánoce... Zamyslet se nad sebou a zlepšit svůj život může člověk každý den.

kamka1103
06. května

I když je JARO, poslechla jsem si tento duchařský vánoční příběh s chutí. Myslím, že takle posloucháná, s hlasem Eduarda Cupáka, byla výborná. Jako nadávek byla ještě povídka se strašidly ZVONY. Mám ráda audioknihy a doufám, že i ty se do plnění výzev počítají


DK197
11. dubna

KNIHA: Možná originální, leč za mě poněkud jednoduchý příběh. Asi jsem měla vysoká očekávání. Skvělá volba pro povinnou školní četbu. A určitě stojí zato pustit si nějaké vizuální zpracování.

vlkcz
11. dubna

Spíš 3,5*. Na můj vkus poněkud nedotažené. Příliš z toho kouká snaha o pohádku, ale přitom jde "jen" o mravoučný příběh s pohádkovými motivy. Omezený rozsah pak nedává příliš prostoru k navození atmosféry a i dějově na mě kniha působí spíš jen jako příprava na román.
Bohužel jde v mém případě o lehké zklamání. Sice dobře napsané, ale přeci jen zklamání. Možná za to mohou moje vysoká očekávání, ale v tomto případě jsem se s klasikou ostudně minul.

Dom95
25. února

Jsem rád, že jsem před čtením této novely viděl animovaný film s Jimem Carrym. Člověk se pak velmi lehce dostane do ponurosti Skružova světa. Líbily se mi popisy jak postav, tak prostředí. Dickens opravdu uměl psát a já jeho psaný projev hltal od začátku do konce s dětským zápalem. Není co vytknout!

ŠtěpánMaria
17. února

Kolem Vánoc jsem si znovu přečetl Vánoční koledu, ve vydání nakladatelstvím Petrkov z roku 2020, v novém, velmi dobrém překladu Lucie Šavlíkové a s nádhernými a s textem zcela ladícími ilustracemi Roberta Innocentiho. Je "klasika klasik" vánoční literatury, moralita v tom nejlepším slova smyslu, se všemi přednostmi Dickensova literárního stylu, které ho zařadily mezi nesmrtelné a stále vydávané autory. Ani tentokrát mě četba Vánoční koledy nezklamala, ale naopak velmi potěšila.

Sybelle
15. února

Vánoční koleda je výstižný a dobře napsaný příběh lakomce, který neužívá své bohatství ani pro sebe. O druhé se nestará a mnohdy je bezcitný ve svých soudech. Také pěkně ukazuje propast mezi bohatými a chudými v Londýně v 1. polovině 19. století. A trochu nastiňuje i pracovní podmínky.
Příběh to není dlouhý a v novém vydání je krásně zpracovaný i graficky. Situace, jimiž Vydřigroš prochází se třemi duchy jsou realistické, ale nejsou tak drsné jako v některých filmových zpracováních. Jedna část je dokonce i veselá. Příběh určitě stojí za přečtení, protože má, co říci i dnes.

Avila
03. února

Nádherná a úžasně napsaná kniha která nese své ne až tak skryté poselství....
Přiznám se četla jsem poprvé ale vím že ne naposledy... V mé knihovně už má své stálé místo... Mohu jen DOPORUČIT

1 ...