werick werick komentáře u knih

Deník holky z lékárny Deník holky z lékárny Martina Lachnittová

Pro mne příjemná oddechovka, při které se člověk i usměje a dozví se zajímavé věci ohledně jiné profese. Zajímavé historky, že se člověk nestačí divit, co vše práce s lidmi obnáší

17.10.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Všichni mají nějaké tajemství...od knížky jsem v podstatě nic nečekala, a musím říct, že mě celkem bavila...první část knihy byla pro mne zajímavější než ta druhá, ale i tak ve mne vzbudila touhu zjistit, co se vlastně stalo.

01.09.2022 4 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Na knížku jsem se těšila, líbila se mi, ale zároveň mě trošku zklamala. Čekala jsem trochu obsáhlejší a podrobnější informace o trailu, za mě to je trochu letem světem :-) Zas na druhou stranu mě kniha bavila, byla poutavá i vtipná, inspirující :-) Monice fandím, je fajn, že se našla a doufám, že se ji daří dobře a je už v životě spokojená :-)

08.06.2022 4 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

zajímavé čtení, v prvním příběhu mne kniha moc neoslovila, přišlo mi to nezajímavé...trochu nudné a zdlouhavé, bojovala jsem s myšlenkou knihu odložit. U druhého příběhu mě to chytlo a kniha se mi celkem líbila.

11.04.2022 4 z 5

Hledá se vévodkyně Hledá se vévodkyně Annie Burrows

Po dlouhé době jsem četla vyloženě romantickou knihu a byl to fajn relax. Příběh se mi líbil, i když si jsou všechny tyhle knihy podobné.

11.04.2022 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Je to moje první přečtená kniha na tohle téma, pěkně napsaná, poutavá .. děj od kterého se mi těžko odcházelo. Měl by si ji přečíst každý, aby pochopil lidí s touhle nemocí.

22.01.2022 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Kniha se mi moc líbila, i jsem se při čtení nasmála. Pěkně popsané odlišnosti našich kultur, jen ten konec už mi přišel trochu zrychlený

21.04.2021 5 z 5

Přešlé mrazem Přešlé mrazem Marie Formáčková

Pěkně pojaté příběhy žen, které na sebe zajímavě navazují

26.04.2024 5 z 5

Knihožroutka Knihožroutka Ivan D. Hladík

Krátká povídka, která mne příliš nezaujala.

18.03.2024 2 z 5

Na slzy nebyl čas Na slzy nebyl čas Eva Brabcová

Pohodové čtení, zajímavý příběh

02.03.2024 5 z 5

Poučná kniha, kterou bych určitě dala přečíst svým dětem

31.12.2023 5 z 5

Frida Frida Nina F. Grünfeld

Kniha nebyla špatná, ale asi jsem čekala trochu něco jiného. Pro mne je to spíše dokument než román, ale zase na druhou stranu je určitě přínosem zajímavých informací. Rozdělení a prolínaní kapitol, kde je popsaný život Fridy, život jejího syna a následné pátraní po předcích bylo fajn a tím se mi kniha dobře četla.

22.11.2023 4 z 5

Šik po milánsku Šik po milánsku Fabiana Giacomotti

Kniha je opravdu průvodcem po Miláně, doporučuje restaurace, obchody, kavárny a podobně. Pro mě žádným přínosem není, podniky a doporučení jsou trošku v jiné cenové úrovni, ale možná kdybych se někdy rozhodla Milán navštívit, do knihy bych nakoukla.

30.08.2023 3 z 5

První noc bez lásky První noc bez lásky Petra Nachtmanová

Zajímavá kniha ze života v 16 století. Oddechovka, ale pro mě na jedno přečtení.

18.08.2023 3 z 5

Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Olga Minaříková

Knížka mě trochu zklamala, čekala jsem asi něco jiného ..než stále opakující se jak nadělal hromádky, jak všichni pejsci pořád zvrací ..těžko říct, jestli je to realita a nebo trochu nadnesené. Každopádně práce dočasářky je obdivuhodná a klobouk dolů před všemi, kteří se o opuštěná zvířátka starají.

17.05.2023 2 z 5

Watsonovi Watsonovi Jane Austen

Hodně krátký román, ale celkem se mi líbil. Konec je hodně uspěchaný, určitě mohl být rozpracovanější a detailnější.

27.04.2023 4 z 5

Temné království Temné království Carmen Bin Ladin

Nebylo to špatné čtení, ale nijak zvlášť mě kniha nezaujala. Život po boku Araba a jeho rozvětvéné rodiny trochu jinak než ho známe .. vyzdvihování luxusu už mi přišlo dost, ale na druhou stranu se mi líbilo, jak se Carmen nepoddala arabské kultuře a náboženství a stále si zanechala své svobodné myšlení, které předala i svým dcerám.

28.03.2023 4 z 5

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Silný příběh o šikaně, bolesti a trápení. I když je to smutná kniha, tak se četla velmi dobře...je hrozný, co tak malé děti prožívají, a ještě horší je, že mají strach a nedůvěru vůči rodičům, aby se jim se svým trápení svěřily. Mělo by se na tom zapracovat

27.01.2023 5 z 5

Feminismus je pro každého Feminismus je pro každého Chimamanda Ngozi Adichie

Pár příkladů feminismu...asi bych tuhle knížku sama od sebe nečetla, tomuhle tématu úplně neholduji, ale narazila jsem na ni díky čtenářské výzvě...pro mne zajímavé jen v tom, že ji napsala nigerijská spisovatelka od které jsem už nějaké knížky přečetla, a pohled na feminismus africké ženy mne zajímá.

07.11.2022 4 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Trochu bláznivá kniha, která se mi velmi líbila a rozhodně jsem se při čtení nenudila :-) super oddechovka

31.10.2022 5 z 5