werick werick komentáře u knih

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Pěkný, čtivý román o vztazích, které nejsou vždy úplně ideální. Ikdyž většina románu působí smutně, tak styl psaní a obsah byl pro mne zajímavý a knížka se mi líbila.

25.04.2023 5 z 5

Knihu jsem dočetla, ale musím říct, že nijak zvlášť mě neoslovila. Momentů, které by mě nějak upoutaly nebo oslovily bylo po skromnu. Jediné co mě více zaujalo, byly Josephovi schopnosti, tam bych uvítala rozsáhlejší pasáže, více informací. A ten konec??

09.04.2023 3 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Má první kniha od autorky a musím říct, že pro mne zvláštní styl. Jsem zvyklá číst o těžkých osudech lidí, ale v tomhle případě jsem vlastně nenašla jediné pozitivum v celém příběhu. Historie jedné rodiny, kde z každého pohledu člena rodiny je jen smutek a trápení. V první části jsem si říkala, proč je maminka na Tea tak chladná, co se jí stalo? ....a musím říct, že její životní příběh mne překvapil ze všech nejvíc

09.04.2023 4 z 5

Temné království Temné království Carmen Bin Ladin

Nebylo to špatné čtení, ale nijak zvlášť mě kniha nezaujala. Život po boku Araba a jeho rozvětvéné rodiny trochu jinak než ho známe .. vyzdvihování luxusu už mi přišlo dost, ale na druhou stranu se mi líbilo, jak se Carmen nepoddala arabské kultuře a náboženství a stále si zanechala své svobodné myšlení, které předala i svým dcerám.

28.03.2023 4 z 5

Drž mě, když padám Drž mě, když padám Miroslava Varáčková

Příběh, který se nečte zrovna lehce. Přečetla jsem jedním dechem, ale bylo mi z toho moc smutno. Tohle by se nemělo dít ....

21.03.2023 5 z 5

Kam včely chodí spát Kam včely chodí spát Fiona Valpy

Další knížka, která se moc povedla. I když příběh se odehrává v nelehké době, tak i přesto je to moc pěkné čtení, které čtenáře vtáhne do děje.

21.03.2023 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Na knížku jsem narazila jen díky čtenářské výzvě a i když příběh je smutný a pro mne nepochopitelný, tak za mě skvělá knížka. Určitě si přečtu další knížky od autorky

27.02.2023 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Moje druhá kniha od spisovatelky a opět nezklamala. Skvěle napsaná, čtivá. Už se těším na další :-)

21.02.2023 5 z 5

Chlupatý dáreček Chlupatý dáreček Petra Schier

Mě se knížka líbila, pěkný a jednoduchý příběh, který vzbudí ve čtenáři zvědavost, určitě doporučuji nejen do dětské knihovničky :-)

21.02.2023 5 z 5

Zpovědi trosky po čtyřicítce Zpovědi trosky po čtyřicítce Alexandra Potter

Ze začátku mě kniha příliš nezaujala, ale pak jsem se začetla a těšila se na další čtení. Nejspíše to bylo postavou Cricket, která mi byla velmi sympatická a knize dle mého přidala zajímavost. I když mě povaha hlavní hrdinky občas rozčilovala, tak se mi kniha líbila.

09.02.2023 4 z 5

Málo času na život Málo času na život Camille Pagán

Knížka se mi celkem dobře četla, občas byla i vtipná. Taková oddechovka

09.02.2023 4 z 5

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Silný příběh o šikaně, bolesti a trápení. I když je to smutná kniha, tak se četla velmi dobře...je hrozný, co tak malé děti prožívají, a ještě horší je, že mají strach a nedůvěru vůči rodičům, aby se jim se svým trápení svěřily. Mělo by se na tom zapracovat

27.01.2023 5 z 5

Vesnická holka Vesnická holka Kateřina Holubová

Odpočinková knížka na jedno odpoledne, která neurazí, ale ani nenadchne.

27.01.2023 3 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Moc pěkná knížka, která se velmi dobře četla. Srozumitelné postavy a zajímavá byla i dějová linka, která se v knize promítala. Určitě si přečtu další díly

27.01.2023 5 z 5

Sestry z Versailles Sestry z Versailles Sally Christie

Krásný příběh z pěkného prostředí Versailles. Pro mne odpočinková knihy s trochou snění , bez přehnané romantiky.

Africký příběh lásky Africký příběh lásky Daphne Sheldrick

Tuhle knížku jsem si vybrala díky Čtenářské výzvě a celkem se mi líbila. Nejvíce začátek knihy, kdy rodina přišla do Afriky a teprve se zabydlovali. Druhá část knihy už mi přišla občas zdlouhavá a opakující se, ale i tak ve mne vzbudila zvědavost, že jsem v průběhu čtení na internetu dohledávala fotografie a informace ohledně rodiny Daphne. Dočetla jsem ji s příjemnými pocity a určitě to není má poslední kniha o přírodě a zvířatech v Africe.

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Krásné, úsměvné čtení...četla jsem ji naposledy snad jako devítiletá holka, a po těch letech opět nezklamala. Vše krásně detailně popsané, že si to i čtenář bez fantazie barvitě představí

Já nejsem neviditelná Já nejsem neviditelná Marcus Sedgwick

Musím se přiznat, že se mi knížka příliš nelíbila. V podstatě zajímavé bylo jen to, jak slepá dívka letí do NY hledat svého otce, zápletka nebyla nic moc a filosofické pasáže mě vůbec nebavily číst. Konec vzbudí zvědavost, jak to vlastně dopadne, ale to je tak vše.

30.12.2022 3 z 5

Feminismus je pro každého Feminismus je pro každého Chimamanda Ngozi Adichie

Pár příkladů feminismu...asi bych tuhle knížku sama od sebe nečetla, tomuhle tématu úplně neholduji, ale narazila jsem na ni díky čtenářské výzvě...pro mne zajímavé jen v tom, že ji napsala nigerijská spisovatelka od které jsem už nějaké knížky přečetla, a pohled na feminismus africké ženy mne zajímá.

07.11.2022 4 z 5

Když jsme ještě věřily na mořské víly Když jsme ještě věřily na mořské víly Barbara O'Neal (p)

Moc pěkný příběh, i když hlavní hrdinky neměly lehké dětství. Román je velmi poutavě napsaný, postupné odhalování pravdy a tajemství vybízí čtenáře k nepřerušenému čtení.

07.11.2022 5 z 5