vterinka vterinka komentáře u knih

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Kniha je o smyslu života a proč tu psi jsou. Myšlenka je dobrá, ale dost jsem se s knihou trápila.
Třičtvrtina knihy mě absolutně nebavila. Usínala jsem u ní, čekala jsem, co z toho "vyleze", litovala jsem, že jsem si ji vůbec koupila a co hůř, že mám doma i ostatní díly.
Knihu zachránila akční pasáž předposkedního psího života a závěr.

28.03.2019 4 z 5

Pokračování Dexterových příběhů Pokračování Dexterových příběhů Romana Skálová

Dobré pokračování Dexterových příběhů, u kterých se člověk zasměje a občas si vezme i ponaučení. :-)

10.03.2019 5 z 5

Kočičí terapie: První pomoc Kočičí terapie: První pomoc Charlie Ellis

Hezké citáty doplněné kočičími fotkami. Každý si jistě najde ten svůj citát, se kterým se ztotožní. :-)

26.12.2018 5 z 5

Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Justine A. Lee

Skvělá kniha pro milovníky koček, kteří chtějí znát odpovědi na nejrůznější otázky, ať už laické nebo odborné. Autorka je veterinářka, která knihu podává humorným, chvílemi sarkastickým, stylem.
Rozhodně doporučuji každému majiteli kočky, aby si knihu přečetl. :-)

26.12.2018 5 z 5

Síť snů Síť snů Petra Kubašková

Skvělá kniha. Ze začátku mi sice naháněla hrůzu a byla jsem ráda, že jsem ji nečetla před spaním, ale později už mi strašidelná nepřišla a moc se mi líbila. Nechybělo tomu napětí, akce ani romantika. Také se mi moc líbilo, že bylo znát, že knihu psala česká autorka, protože spousta slov, která se zde vyskytla, se v překladu vůbec neobjevují, takže se krásně odlišila od zahraniční literatury a to jsem ocenila asi nejvíce. :-)
Ráda bych si přečetla více knih od této autorky. :-)

11.06.2018 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Není to kniha, kterou bych si sama zvolila, ale jelikož jsem ji dostala jako dárek, tak jsem si ji přečetla a rozhodně toho nelituji. Je to jedna z nejvtipnějších knih, které jsem kdy četla. Na odreagování úplně super. Kniha je čtivá, hlavní hrdina je sympaťák, nemám co vytknout. Rozhodně doporučuji. :-)

03.02.2018 5 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

První polovina knihy pro mě byla dost nudná a nezáživná. Pak se to začalo zlepšovat a konec byl překvapivý. Ve druhé půlce nechyběla akce a trocha napětí. Zatím tuto sérii nehodnotím moc kladně. Troli nepatří k mým oblíbencům a tahle série mě moc nenadchla, ale když už jsem se do ní pustila, tak ji dočtu. Vracet se k ní ovšem už nebudu.

25.10.2017 4 z 5

Hurvínkova nebesíčka Hurvínkova nebesíčka Denisa Kirschnerová

Nádherná, humorná kniha, která se četla úžasně. Pro všechny milovníky Hurvajze vřele doporučuji! :-)

27.09.2017 5 z 5

Kočičí řeč Kočičí řeč Gerd Ludwig

Perfektní kniha pro všechny milovníky koček! Chvílemi jsem měla pocit, že autor této knihy s námi žije v jedné domácnosti. :D Myslím, že teď rozumím své kočce mnohem lépe. Dozvěděla jsem se spoustu nových a zajímavých informací. Bude to taková moje příručka pro kočky. :-)

16.07.2017 5 z 5

Mrtvá čarodějka přichází Mrtvá čarodějka přichází Kim Harrison

Skvěle napsaná kniha, která mě vtáhla do příběhu od samého počátku. Nechyběla akce, napětí a ani humor. Už dlouho jsem se u knihy nepobavila. :D

24.04.2017 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Čtivá kniha pro otrlejší čtenáře, ve které nechybělo napětí a překvapivé rozuzlení.

25.03.2017 5 z 5

Série je chytlavě napsaná. Co se týče prvního dílu, ten mě nijak nepřekvapil, protože jsem čekala, jak asi bude probíhat a jak skončí. Druhý díl byl o něco překvapivější, ale nejpřekvapivější byl třetí díl. Tam rozhodně nebyla nouze o pořádné drama a napětí. Série pro mě skončila nad očekávání dobře. Dlouho jsem se sérii vyhýbala, ale nakonec jsem si řekla, že by stála za přečtení a rozhodně toho nelituji! :-)

16.03.2017 5 z 5

Nejlepší americké krimipovídky Nejlepší americké krimipovídky Jeffery Deaver

Na tuto knihu jsem se velice těšila, protože už jsem jednou četla knihu s povídkami, která mě nadchla. Toto očekávané nadšení se však u této knihy nedostavilo. Je zde pouze pár povídek, které mě opravdu nadchly a potěšily, pár, které byly na mě zbytečně zdlouhavé a téměř o ničem a pár, u kterých jsem si řekla, jak je možné, že se do této publikace dostaly. Zvláště jsem si to říkala u povídky Rosalee, která byla jednou o koze, pak o voze. Směs náhodně poskládaných odstavců, které pro mě byly zmatené a vcelku mi nedávaly smysl. Jsem asi na oddechovější čtení než na takové složitosti. Ovšem knihu celkově hodnotím 4 hvězdičkami, protože některé povídky stály opravdu zato a nečetlo se mi to až tak tragicky jako jiné knihy, které jsem četla.

11.03.2017 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Úžasné povídky ze Celaeniny minulosti a i když jsem všechny, kromě poslední již četla ve slovenštině, tak jsem si je s radostí přečetla znova. Tato série mě naprosto uchvátila a už se nemůžu dočkat, až vyjde 5. díl! :-)

05.03.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Nádherné pokračování, skvělý vývoj děje! Autorka nezklamala. :-) Závidím těm, kteří se k této sérii dostanou, až budou vydány všechny díly a nebudou muset čekat. :-)

27.12.2016 5 z 5

Štěstí - Nejkrásnější citáty Štěstí - Nejkrásnější citáty Antoine de Saint-Exupéry

Na knížku jsem narazila úplnou náhodou u pokladny v knihkupectví. Když jsem ji otevřela a přečetla si pár citátů, tak jsem neváhala ani chvilinku a knížečku si koupila. :-) Nádherné citáty. :-)

21.09.2016 5 z 5

Srdce netvora Srdce netvora Andrew Davidson

Tuto knihu jsem začala číst před cca rokem a půl, ale ani ne po 30 stranách jsem ji musela odložit. Nedokázala jsem ji číst dál. Teď jsem se k ní vrátila a konečně dočetla. Začátek pro mě byl napsaný naprosto příšerně, proto ta dlouhá pauza, ale když jsem se do ní opět pustila, tak už se mi četla dobře a byla zajímavá. Nevím sice, co si o ní mám myslet, ale nakonec na ní nepohlížím tak negativně. Jsem z ní zmatená. Nijak mě nenaplnila, nemám z ní takový pocit, jako když dočtu nějaký zajímavý příběh, který jsem opravdu prožívala. Jednu hvězdičku jsem ubrala za ten začátek. Nevěřila jsem, že tu knihu budu schopná někdy dočíst. 4 hvězdičky za zbytek příběhu a za ty mikropříběhy.

05.06.2016 4 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Naprosto úžasná čtivá kniha, která nepostrádá akci, napětí, zvraty ani překvapení. Těším se na další díl. :-)

25.03.2016 5 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Nádherný příběh. Ještě nikdy jsem nečetla knihu o mořských koních. Velmi zajímavý nápad, skvěle napsáno. Rozhodně doporučuji. :-)

16.02.2016 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Tato kniha mě chytla za srdce. Přečetla jsem ji jedním dechem a běhal mi mráz po zádech. Určitě si ji někdy přečtu znova. :-)

12.08.2014 5 z 5