Vojtos Vojtos komentáře u knih

Dcera někoho jiného Dcera někoho jiného Amy Gentry

Knížka se mi velmi líbila.. možná jen trochu zmatené vyprávění z pohledu Julie (a nebo podvodnice co se za Julii jen vydává?) 5hvězdiček

08.09.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha se mi opravdu moc líbila, měla sice trochu pomalejší rozjezd, ale nádherná. :)

29.07.2017 5 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné fantastické příběhy Jáma a kyvadlo a jiné fantastické příběhy Edgar Allan Poe

Knížka to byla určitě super, ale Poe na mě píše moc složitě.. Možná se k tomu vrátím až budu starší

16.07.2017 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Mně se knížka opravdu líbila a nejlepší bajky byly podle mě Fontána příznivé sudby, Mágovo chlupaté srdce a Čaroděj a skákající hrnec :D, ale všechny byly moc krásné :)

21.06.2017 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Jako u prvního dílu můžu napsat jen pozitivní hodnocení :)

13.05.2017 5 z 5

Jedna z mých velmi, ale velmi oblíbených knih. Je hrozně napínavá, čtivá a ty fotografie... Je také strašně dojemná, v nějakých chvílích se mi chtělo brečet.

13.05.2017 5 z 5

Dům na rozhraní Dům na rozhraní William Hope Hodgson

Kniha se mi bohužel nečetla moc dobře. Měl jsem od ní vcelku vysoká očekávání, bohužel se nenaplnila. Po přečtení anotace jsem se na knihu neskutečně těšil a začal ji číst hned v ten den, co mi přišla. Uvnitř na mě ale bohužel nečekal takový příběh, jaký jsem měl v představách.

První část knihy se mi docela líbila, děj byl zajímavý, plný akce a napětí. Poté ale přišla druhá část a cestování světy a vesmírem. Připadalo mi, jako by to byla odlišná kniha, k první části se mi to příliš nehodilo a nenavazovalo. V ději jsem se navíc extrémně ztrácel a vlastně jsem jen očima přejížděl písmenka bez pochopení toho, co vůbec čtu. Zkusím se k ní vrátit po pár letech, v tuto chvíli ale musím za mě hodnotit negativně.

Věřím ale, že v době vzniku musela být pro společnost opravdu děsivá.

31.07.2022 2 z 5

Strach Strach Dirk Kurbjuweit

Tahle kniha byla takovým zklamáním.

Po přečtení anotace jsem očekával temné, děsivé a hrůzu nahánějící čtení, při kterém se nebudu cítit v bezpečí ani ve vlastním domě. Moje očekávání ale naplněna bohužel nebyla, a to vůbec.

Byly zde extrémně dlouhé pasáže, ve kterých hlavní postava vzpomínala na dětství a dospívání, ale celé to působilo strašně nudně a bezvýznamně. Nakonec to přeci jen nějaký význam mělo, ale mohlo to být pojato úplně jinak a dle mého názoru tisíckrát lépe.

Na druhou stranu, když přišly konečně části o terorizujícím sousedovi, autor se rozhodl vše vylíčit během několika málo stránek, takže logicky neměl čas vybudovat jakékoli napětí ani zobrazit myšlenky a pocity postav. To, co slibovala anotace tak nikdy nepřišlo.

Hlavní postava byla naprosto k nevydržení, nudná a otravná.

Bohužel mi nesedl ani autorův styl psaní, dost často jsem se ztrácel v dlouhých souvětích. Také jsem často ztrácel pojem o tom, kde v příběhu se vlastně nacházím, vzhledem k tomu, že celá kniha byla jeden dlouhý text nerozdělený do kapitol. Ani nemluvím o chybách a překlepech, kterých se tedy v českém překladu v této knize nachází požehnaně.

Konci chybí nějaký pořádný zvrat či rozuzlení, nebylo zde nic šokujícího ani znepokojivého. Opravdu mě mrzí psát takové hodnocení, ale bohužel o knize nemůžu říct jedinou kladnou věc, dle mého názoru je velmi nepovedená a do čtení jsem se musel přímo nutit. Příběh měl obrovský potenciál, bohužel byl ale zahozen a nenaplněn. Škoda.

16.07.2022 odpad!

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Moc dlouhý začátek

23.12.2017 4 z 5

Sto tajných dvířek Sto tajných dvířek Nathan David Wilson

Knížka byla boží, ale pár slabších okamžiků tu bylo

22.11.2017 4 z 5

Serafina a černý plášť Serafina a černý plášť Robert Beatty

Naprosto, krásná knížka. Děj mě vtáhl už od první kapitoly. Doufám, že budu mít příležitost si přečíst i druhý díl. :)

24.10.2017 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Skvělá knížka, moc se mi líbila.. těším se na druhý díl :)

18.10.2017 5 z 5

Včelí královna Včelí královna Laura Ruby

Krásná knížka! Spojení únosu a fantasy je skvělé. Byla velmi čtivá a dalo se do ní dostat hned při první stránce. Úžasná!

10.10.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Bohužel hrůza...

30.08.2017 odpad!

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Moc se mi líbila a ten konec mě opravdu rozbrečel. :´)

21.07.2017 5 z 5

Za horou smrti Za horou smrti Hilde Hagerup