vlkove vlkove komentáře u knih

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

Skvělá série.

HODNOCENÍ SÉRIE: 100 %

04.12.2021 5 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

První díl byl nečekaně dobrý, ten druhý už takových kvalit nedosahoval. Slabší dějová linka a méně příjemné charaktery.

HODNOCENÍ SÉRIE: 74 %

04.12.2021 3 z 5

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Bohužel série pro mě měla sestupnou tendenci. První díl byl super, druhý díl slabší a ten třetí hodně pokulhával. Je to škoda, série mohla být opravdu jednou z těch nejlepších.
Celá série knih je dost informativně náročná a svět hodně spletitý, doporučuji proto číst díly co nejdříve po sobě, tak aby pro vás příběh byl souvislý. Já musela vynaložit hodně snahy, abych si příběh po delší době poskládala dohromady.

HODNOCENÍ SÉRIE: 81 %

04.12.2021

Procházky kulturní Prahou - hudební Procházky kulturní Prahou - hudební Otto Dlabola

Publikace se mi moc nelíbila. Nezaujalo mě rozložení knihy, fotografie jsou černobílé, takže to není moc pěkné a text je chabí.

21.11.2021 1 z 5

Kapesní frenologie - Jak poznat charakter člověka na první pohled Kapesní frenologie - Jak poznat charakter člověka na první pohled Cyron Damon

Já nevím. Je to hodně stručné, kresby nejsou moc povedené a zdá se mi, že některé poznatky jsou dnes už překonány.

21.11.2021 2 z 5

Píseň nemilovaného a jiné písně Píseň nemilovaného a jiné písně Guillaume Apollinaire

Krátká sbírka. Docela se mi čtení líbilo, i když musím podotknout, že je to opravdu hůře čitelné vzhledem k archaickému jazyku.

KOMEDIANTI

Jak rozvíří prach kejklíři
Když podél zahrad zamíří
Kol šedých hospod zvesela
Vískou jež nemá kostela

Kde víří prach zříš děti v hrách
Za nimi starší jdou jak v snách
Jabloň se vzdá a zrumění
Když z dálky dají znamení

Tu závaží tu provaz
Sluch z bubínků ti přechází
Opiček šest pak ostošest
Šestáky sbírá z prachu cest

21.11.2021 3 z 5

Podzemí v Čechách, na Moravě, ve Slezsku Podzemí v Čechách, na Moravě, ve Slezsku Václav Cílek

Pěkná přehledná kniha, bohužel už neaktuální. Mnohé jeskyně atd. chybí, informace o prohlídkách jsou dnes už taky nepřesné.
Dobré pro přehled a vhodné jen tak na rychlé nakouknutí třeba když chcete někam vyrazit.

21.11.2021 3 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Dobré dívčí čtení. Líbil se mi motiv pomsty, je to dobré téma, konečně něco jiného po všech těch romantikách.
Co bych knize vytkla je fantasy prvek, to opravdu nebylo nutné.
Od Jenny Han jsem četla první a druhý díl série Léto, to tedy nebylo nic moc. Tahle kniha byla o dost lépe napsaná.

17.11.2021 4 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Sakra! Já tam moc chtěla aby tahle kniha byla skvělá. Bohužel, mně to nesedlo.
Neberte mě špatně, autorka píše dobře ale nesedl mi komplet příběh. Prostě se mi nelíbilo vystavení světa, příšery, škola, láska... Postavy nebyly moc sympatické a přišlo mi to takové celé hodně zjednodušené. Nejspíše je kniha určena mladším čtenářům.
Od autorky jsem četla sérii Archiv a ta se mi moc líbila. Určitě se pustím do zbylých knih autorky, především do těch určených pro starší čtenáře.
Vždy nemůže být posvícení.

13.11.2021 3 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Dobrá kniha. Pěkné prostředí hor a chatek v divočině. Propracované postavy. Vyprávění z více úhlů pohledu. Možná jsem čekala, že kniha bude brutálnější ale celkově je to dobré čtení.

11.11.2021 5 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Dočteno.
Kniha Hříšní světci se mi opravdu líbila. Neočekávejte žádnou Maasovou, tohle je trošku náročnější, nepatrně mi to atmosférou připomnělo knihu Medvěd a slavík. Ale opravdu jen atmosférou.
Autorka vám v této knize nedá nic zadarmo. Jste vrženi do děje, potkáte spoustu postav a prostě musíte plavat.
Děj je pomalejší až do strany 200.
Neříkám, že je to nejpropracovanější fantasy ale mně to přišlo originální.
Před čtením zkuste kouknout na ukázku, kniha je psaná trošku těžkopádnějším stylem.
Dávám 4/5 ⭐.
Moc se přimlouvám za vydání dalších dvou dílů této série.

07.11.2021 4 z 5

Procházky po pražských hřbitovech Procházky po pražských hřbitovech Petr Kovařík

Moc hezká publikace.
V úvodu je věnováno několik stran obecnému popisu pražských hřbitovů a způsobům pohřbívání, zbytek knihy je seznam všech pražských hřbitovů, jejich popis, fotografie s popiskem a seznam nejvýznamnějších osobností potřbených na popisovaném hřbitově.
Kniha je velice podrobná, určitě by byla vhodná i pro studium.
Já osobně jsem nejvíce ocenila fotografie.

06.11.2021 5 z 5

Komiksová filozofie Komiksová filozofie Kevin Cannon

Opravdu hodně povedený komiks. Já jsem se na své cestě za vzděláním filozofie nikdy ani náznakem nedotkla, což mi bylo líto. A tak jsem si na úvod do oboru vzala tento komiks. Bylo to super. Pěkné ilustrace, přehledné kapitoly a jen základní informace, tak akorát pro začátečníka.
Přiznám se, že i přes tuto lehkou formu, je pro mě obor velice složitý a ne vše jsem schopna pobrat. Knihu si určitě pořídím do své knihovny a budu se k ní vracet.

28.10.2021 5 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Prvních 100 stran bylo vážně dobrých ale autorka začala příběh šidit.
Rozhovory jsou opravdu divné a Levi je napsán velmi neuvěřitelně, takhle by se normální člověk nevyjadřoval. Akční situace byly popsány velice zkratkovitě, což mě mrzí. Nelíbilo se mi kam se příběh posunul, celé je to takové hodně málo uvěřitelné.
Nápad dobrý, kniha byla čtivá, nic jiného asi ani říci nejde.
V rámci nějakého YA sci-fi, je toto někde pod průměrem.

Pro překladatelku: Člověk co nastoupí na střední je prvák, ne prvňák. Prvňák je žák nastupující na základní školu.

26.10.2021 3 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Za mě zatím nejlepší kniha ze série. Téma učitel - studentka mám ráda. Hlavní hrdinka se mi moc zamlouvala.

Jen pokud mohu dodat, tak se mi nezamlouval překlad, věty byly často kostrbaté a občasně byla využita nehodící se slova.

24.10.2021 5 z 5

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

Krásné příběhy, které pohladí po duši.

21.10.2021 5 z 5

Je to na draka Je to na draka Louise Rennison

Ta holka je prostě blázen ale mě to nepřestává bavit.

20.10.2021 4 z 5