vlkove vlkove komentáře u knih

Držet břitvu na tepu doby Držet břitvu na tepu doby Adam Pýcha

Každé mé hodnocení knihy je osobní, ale o poezii to platí dvojnásob. Mám ráda poezii, jsou to zpěvy duše. Ke každému z nás však promlouvají jiná slova. Někdo slyší to a někdo to. A ke mně tyto verše nedopluli, není to však vina autora ale mého rozpoložení mysli.
Rýmy jsou chytré, básně mají tvar a hloubku. Kniha se mi líbí graficky a co více, oceňuji každého kdo dnes bojuje za vydání básnických sbírek. Člověk potřebuje potravu pro duši, a v podobě poezie je jí dnes zatraceně málo.

Přikládám báseň, která mě zaujala.

ZOBU

Dnes v práci bossing tropí boss
prý nepracuji dost
prý sukne krátká není moc
prý v úsměvu chybí oddanost
něco ROI
výkonnost či konverznost
blowjob sen
nikdy nezná strop, ale já nemám zlost
jedu level drozd

zobu za tebe
zobu za sebe
zobu za barvu
zobu za nebe
zobu dvakrát víc, když se to rozjede
zobu tak, až se to rozjebe

klidně středa
klidně Velikonoční neděle
aby Kristus řval...

Jen kvůli tobě, bejby, vstal jsem levou nohou z postele!

30.07.2022 3 z 5

Léto, jak má být Léto, jak má být Jen Calonita

Příjemné letní oddychové čtení. Hlavní hrdinka byla na pěst, ale jinak nemám co vytknout. Vhodné i pro mladší čtenáře. #taborovychknihneninikdydost

25.07.2022 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Velice dobře odvedená práce. Chválím jak obsah, tak formát a grafické zpracování. Knihu všem doporučuji. Rozhovorů bych snesla klidě i více, je to až neuvěřitelné jak je KLDR izolováno a jak málo toho celkově víme.

21.07.2022 5 z 5

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

Rozhodně to bylo mnohem lepší než předchozí díl série. Prostě taková klasická Amo Jones, hodně erotiky, hodně tajemství a pořád a pořád dokola.
Začátek byl hodně pomalý a některým náležitostem příběhu jsem úplně nevěřila, ale nějak se s tím smířím.
Je to prostě takové čtení, kdy když znáte autorku, tak už se ani nedivíte a jen čtete dál a čekáte co zase autorka dá dohromady.
Knihu bych přirovnala k prvnímu a druhému dílu série, kdy děj je zašmodrchaný ale ještě to částečně dává smysl. I když předpokládám, že když někdo čte tuto sérii, tak se moc na smysluplnost nezaměřuje.

20.07.2022 4 z 5

Lnáře: Osvobození 1945 Lnáře: Osvobození 1945 Bohuslav Balcar

Nikdy neuškodí dozvědět se trošku více o událostech v okolí svého bydliště.
Ucelená publikace mapující osvobození Lnář v roce 1945. Kniha obsahuje základní historické souvislosti a tři výpovědi pamětníků.
Kniha je pěkně zpracována, historické souvislosti jsou popsány srozumitelně. Publikace také nese větší množství dobových fotografií, což oceňuji.
Co bych vytkla je výskyt několika překlepů, malé písmo a nepřehledné kapitoly, které bych určitě chtěla vidět trošku lépe oddělené a graficky lépe zasazené.
Celkově pěkná brožurka, možná bych snesla i nějaké obsáhlejší dílo o těchto skutečnostech.

07.07.2022 4 z 5

Osud Osud Aprilynne Pike

SÉRIE KŘÍDLA

HODNOCENÍ SÉRIE: 68 %

KŘÍDLA: První kniha série mě opravdu příjemně překvapila, a i když měla mírné tempo, tak jsem ji opravdu četla jedním dechem. Kniha byla z celé série nejlepší. ⭐⭐⭐⭐

KOUZLENÍ: Druhá kniha série mě také oslovila. Bylo to příjemné a okouzlující čtení. ⭐⭐⭐⭐

ILUZE: Třetí kniha série byla typickým vycpávkovým dílem. Nulový děj a nudné rozhovory o ničem. Neúměrná délka a umělé natahování příběhu. Velké zklamání. ⭐⭐

OSUD: Závěrečná kniha série už také nebyla to co první dva díly, oceňuji alespoň přiměřenou délku, nějakou tu akci a ucelené ukončení série. Se zápletkou si šlo více pohrát a mohlo v knize být více zvratů. Postavy v této knize už mě vůbec nezajímaly a spíše lze říci, že mě až otravovaly. Kvality prvních dvou dílů už Osud nedosáhl. ⭐⭐⭐

SHRNUTÍ SÉRIE: Jak mě první dva díly série nadchly, tak mě zbylé dva díly zklamaly. Bohužel, je to škoda, šlo z toho vymáčknout více nebo zůstat u komorního příběhu jedné teen holky. Pokud máte rádi víly, tak do této série jděte. Počítejte s pomalejším tempem a hodně velkým teen nádechem. Série je spíše pro mladší čtenáře, i když mě oslovila i v mých dvaceti čtyř letech.

07.07.2022 3 z 5

Plav! aneb Průvodce absolventa SŠ přípravou na reálný život: podzim 2016 Plav! aneb Průvodce absolventa SŠ přípravou na reálný život: podzim 2016 Jana Brabcová

Docela dobře zpracovaná příručka. Občas by však mohly být informace podány více polopatě a uspořádány do přehlednějších celků.

28.06.2022 4 z 5

Star Trek Star Trek Alan Dean Foster

Platí co se píše v komentářích níže. Jen malé doplňky oproti filmu. Zábavné čtení, doporučuji stejně jako film.

23.06.2022 4 z 5

Silný příběh. Nejvíce mě tedy dostala část kdy hlavní hrdinka musela dělat ženu pro útěchu. Bylo mi až fyzicky špatně.
Co bych knize vytkla, tak je jednodušší sloh a nekvětnaté věty. Hodně to knize ubíralo. Mohla z toho být takové dejme tomu kronika dvacátého století Koreji. Co bych úplně oželela je příběh ze současnosti, který mi ke knize tak nějak nesedl. Takže za to strhávám jednu hvězdu. Jinak určitě kniha stojí za přečtení. Občas je dobré si minulost připomenout.

20.06.2022 4 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Proč ne. Tajemné, čtivé a občas i strašidelné čtení. Autora mám ráda, tuto jeho knihu bych zařadila na stupni osobní oblíbenosti až na konec, ale i přesto to bylo dobré.
Dostala mě scéna s hady.

17.06.2022 4 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Ty jo, tak tedy první zklamání z německé stáje autorek romantik. Četla jsem knihy od Laury Kneidl a Mony Kasten, ty byly hodně dobré.
Co ke knize říci, nepropracované a nepromyšlené postavy napsané dost šablonovitě, podivně rychle se vyvíjející vztahy, utahaný začátek příběhu a nesympatická hlavní hrdinka. Velké zklamání. Moc ráda čtu o těchto zlomených hrdinkách, ale zde mi to přišlo strašně umělé a nemělo to tu pomyslnou jiskru. Celý sloh autorky je značně jednoduchý a moc nezaujme.
Bohužel tato autorka se dvou předchozím jmenovaným autorkám nemůže absolutně rovnat, škoda.

01.06.2022 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Prvních 80 stran pro mě bylo čistým utrpením. Pak se to zlomilo a vyklubal se z toho opravdu silný příběh. Hodně smutné čtení.
Moc se mi líbí vypravěčka v podobě smrti, je to dost výstižné.
Filmové zpracování celkem věrně kopíruje události v knize a mně osobně se líbilo.

27.05.2022 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Ne, ne a ne! Během čtení jsem měla chuť vytrhat si všechny vlasy. Takhle se normální postavy prostě nechovají. Cože všude došla voda? Vezmu batoh, naplním ho lahvemi a jdu za sousedy aby věděli, že já mám vody dost. Nejraději bych aby všechny postavy v téhle knize umřeli už první den! Hlavní hrdinka je úplně blbá, chová se nelogicky, a i když všude kolem probíhá apokalypsa, ona se snaží být šlechetná a nejlépe by chtěla rozdala všechnu svou vodu hned v první minutě. Alyssa si vůbec neuvědomuje, že až jim dojde voda, tak prostě umřou, ale ne budeme se s lidmi bavit civilizovaně, i když nás zabijou pro kapku vody.
Příběhu moc nepřidává ani bratr hlavní hrdinky, který je naprosto nechutně rozmazlený.
Musím říci, že snad nikdy mě takto kniha nevytočila. Takhle by se postavy při nedostatku vody rozhodně nechovali.
Asi mám s panem Nealem Shustermanem problém, jelikož jak kniha Bez šance, tak kniha Sucho, mají naprosto strašně promarněný potenciál.
Kniha mohla být tak moc dobrá, mohla vytěžit maximum. Žíznivý lidé, vláda, přání přežít, ale stal se z toho odbytý nedomyšlený příběh. Mně vůbec nevadí, že je kniha YA, ale to přeci neznamená, že to bude takto špatné. Mohla to být kniha s naprosto zničujícím přesahem. Bohužel.
Je to čtivé, rychle to ubývá, má to hezkou obálku, toť vše.
Oproti tomu fanouškům žánru doporučuji třeba knihu Vteřinu poté, která je propracovaná, uvěřitelná a má velký dopad.

22.05.2022 2 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Pohádka pro dospělé. Kniha je čistě romantickým a velice čtivým počinem. Neočekávejte žádná těžká témata, složité mezilidské vztahy nebo přehnanou akci. Kniha vlastně nemá ani žádný pořádný děj. Přesto je to krásné ženské a nenáročné čtení na dlouhé večery. Doporučuji.
Jen mi v knize trošku neseděla náhlá z ničeho nevyplývající okouzlenost prince hlavní hrdinkou, ale to je jen maličkost.

20.05.2022 4 z 5

Slabin snář Slabin snář Eva Pelikánová

Nápad dobrý, ilustrace nádherné ale verše mě nenadchli. Verše jsou hodně povrchové a neobratné. Oproti mým oblíbeným sbírkám se verše zdají hodně školácké. Přišlo mi to jako kdyby se autorka chtěla vypsat ze svých pocitů. Pro začátek dobré a věřím, že autorka se časem vypíše.

14.05.2022 2 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Moc povedená kniha. Oceňuji, že je to samostatná kniha. Moc se mi líbil příběh i zpracování. Postavy byly propracované a do hlavní hrdinky jsem se dokázala nejednou vcítit. Rodiče Beth a Jeff byli teda solidní psycho.
Opravdu moc pěkná kniha s romantickou linkou a se spousty těžkými situacemi. Moc doporučuji třeba fanouškům knih od Mony Kasten nebo Colleen Hoover.

14.05.2022 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Je vidět, že autorka psát umí. Bohužel mi těžce nesedl příběh. Nuda, nuda a šeď. Strašně nezajímavé a zdlouhavé. Čekala jsem, že v knize bude hrát větší roli mafie, zde ale šlo čistě o jakousi romantiku, kterou já mám ráda ale tady to nějak nevyšlo. Docela mě překvapuje vysoké hodnocení. Knihu jsem četla na doporučení.

10.05.2022 2 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Kristin Cast

Další super díl, mám k tomu jen pár připomínek.
V knize je spoustu překlepů a chybějících písmen.
Už mi občasně začínají štvát dlouhé rozhovory o ničem. A taky mě štve neustálé několikačetné opakování informací.
Poslední věc. Jak to sakra autorky chtějí vyřešit se Zoey a kluky?

09.05.2022 4 z 5

Sex za časů královny Viktorie Sex za časů královny Viktorie Fern Riddell

Kniha pro lidi, kteří se o podobné historické hrátky zajímají. Pro mě vcelku nudné a knihu určitě nemusím mít dále v knihovně.

28.04.2022 2 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Hodně nenáročná fantasy s dystopickými prvky. Nic složitého s originálním námětem, zpracování řadím mezi lepší průměr. Nečekejte žádné extra zvraty, je to takové hodně volně plynoucí. Postavy zajímavé ale zatím nedokáži posoudit zda sympatické. Pro mě velká oddychovka, náročností bych to přiřadila k sérii Univerzita výjimečných (Joelle Charbonneau).

28.04.2022 5 z 5