vlkove vlkove komentáře u knih

Harry Potter – Velká kniha o kouzelných filmech Harry Potter – Velká kniha o kouzelných filmech kolektiv autorů

Krásná kniha plná nostalgie.

15.03.2023 5 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Hodně slabé. Kniha se nese jakoby ve vážném duchu, hl. hrdinka je depresivní dospívající co má ukrutně těžký život, bohužel celé je to napsané těžce neuvěřitelně. Ze čtení jsem měla celkově špatné pocity.
Čekala jsem oddechovou fantasy, bohužel, doporučuji vybrat spíše jinou knihu.

15.03.2023 2 z 5

Hejno bílých vran aneb Když opustíte děcák Hejno bílých vran aneb Když opustíte děcák Pavel Cechl

Kniha krátkých rozhovorů a příběhů lidí vyrůstajících v dětském domově. Pěkný vhled.

05.03.2023 4 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Krásná kniha která na pár stranách řekne naprosto vše.

02.03.2023 5 z 5

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Moc hezké a uklidňující čtení. Dominika je sympatická holka. Kniha je milá, nenáročká a přečtená za pár chvil. Oceňuji množství fotografií, skvěle knihu doplňují. V knize bych chtěla více popisu cesty samotné, ale to je jen taková drobnost. Ráda se vrhnu i na ostatní knihy autorky.

20.02.2023 4 z 5

To To Stephen King

Tak jsem pokořila svou osobní výzvu a přelouskala tuto monstrózní knihu. Bála jsem se, protože horory vůbec nečtu, ale ve výsledku to nebylo až tak moc děsivé, spíše to bylo napínavé čtení.
Kniha určitě patří mezi díla, která stojí za to a budou existovat ještě dlouho.
Některé části se četly svižně a vtáhly a některé části byly nudnější. Oceňuji rozsah a popis děje do nejmenších detailů, promyšlenost postav a celkově dobrou myšlenku.
Jediné co bych tedy vytkla a hodně mě to nešlo přes mysl je postava Beverly, která je jako jediná holka ze skupiny popisována dosti zvláštně a autor z nějakého prapodivného důvodu neustále potřebuje poukazovat na její sexualitu a vlastně skoro nic jiného, na rozdíl od jiných postav, u ní neřeší. Stejně tak vůbec nemohu přenést poslední scénu dětí v kanále. Brr.
Vyjma tohoto je to opravdu nadčasové čtení.

19.02.2023 5 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Jsem v rozpacích. Kniha mě vůbec nevtáhla, osudy hlavních hrdinů mi přišly nezajímavé, čtivost knihy nebyla ideální. Tak nějak jsem z knihy necítila žádné emoce a příběh vyzněl do ztracena. Přišlo mi, že kniha nemá žádnou pořádnou dějovou linku.
Od podobných knoh vždy dostanu koktejl plný emocí a lásky, s hlavními hrdiny žiju dokud jejich příběh neskončí. Zde jsem tohle úplně nedostala.
Mezi německými autorkami romantik je toto spíše podprůměr.
Knize dávám 3 hvězdy jelikož se mi líbilo prostředí Berlína a kniha nebyla napsaná úplně špatně.

28.12.2022 3 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Moc pěkná nenásilná romantika. Příběh pomalu plyne. Neočekávejte žádné velké zvraty.
Strhávám hvězdu za nesamostatnost hlavní hrdinky a také za nedostatek nějakých žhavějších scén.

27.12.2022 4 z 5

Alenka v Říši divů - Obrazový průvodce k filmu Alenka v Říši divů - Obrazový průvodce k filmu Jo Casey

Popravdě asi nejslabší obrazový průvodce k filmu, který se mi dostal do ruky. Obrázky hezké, jen textu je málo a není nikterak osvěžující. Jen krátké popisky k postavám či místům, vždy tak maximálně pár řádků. Opravdu, zde se to moc nevydařilo.

22.12.2022 2 z 5

Zatmění: Oficiální ilustrovaný průvodce filmem Zatmění: Oficiální ilustrovaný průvodce filmem Mark Cotta Vaz

Pěkné fotografie, nějaké ty doplňující informace, já jsem spokojená.

21.12.2022 4 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

t komu aby byl člověk spokojený
nepotřebuje víc
než pár přátel
smích a vzájemné souznění

- nic víc nic míň
(str. 112)

21.12.2022 4 z 5

Mera: Proti proudu Mera: Proti proudu Danielle Paige

Místy až moc zjednodušený a uspěchaný příběh. Vztahu hrdinů jsem prostě nevěřila.

21.12.2022 3 z 5

Dobrá kniha plná praktických poznatků. Ocenila bych jen trochu méně odborných informací a omezila bych značné opakování stejné věci.

09.11.2022 4 z 5

Liberty Meadows - Ráj Liberty Meadows - Ráj Frank Cho

Krásné ilustrace, ale stripy jsou nezajímavé a nevtipné bohužel.

18.10.2022 2 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Na knihu jsem se hodně těšila, ale bohužel. Hloupá hlavní hrdinka, nudný děj, vlastně dost nezajímavé tajemství a spousta erotiky. Třeba sérii Papírová princezna nebo Krev za krev tohle nesahá ani po kotníky. Naivní a nudné.

08.10.2022 2 z 5

Myslivcův rok - Jaro Myslivcův rok - Jaro Jan Vrba

Krásné popisy přírody a různých dějů v ní, avšak zcela se neztotožňuji s autorem a jeho názory.

20.09.2022 3 z 5

Pastely Pastely Václav Malina

Moc krásná kniha, kdy na pravé straně je vždy kresba a na levé straně báseň o pěti řádkách. Miluji krátké básně kdy vás pět útlých řádek dokáže dostat do kole.
Kresby jsou hezké.
Tématy básní jsou příroda, roční období, láska a osamělost.

Přikládám báseň, která mě zaujala.

Polní cesta se ztrácí
kde jinde nežli v polích
Žít sám se nevyplácí
ve dvou to zase boli
Nejlíp jsou na tom ptáci

09.08.2022 4 z 5

Zelená Karkulka Zelená Karkulka Jana Zemanová

DRUHÁ SV. VÁLKA POHLEDEM DÍTĚTE

Jazyk knihy je příslušní době svého vydání (1947), ale i přesto je text psaný jednoduše a pochopitelně. V době vydání byla kniha doporučována pro děti od devíti let.

Popis:
Třináctiletá Janička, která bydlí v Praze, popisuje svůj život v letech 1944 a 1945. Na začátku knihy jsou popsány tři krátké dětské příhody a poté se již kniha soustředí na hlavní dějovou linku, která se týká z větší části jejího bratra sloužícího na frontě třetí říši. Kniha končí posledními boji o Prahu a koncem války.

Děj knihy neopomíjí témata zahrnující gestapo, výslechy, válečné utečence, odboj, německou propagandu atd.

Dnes již literatura není aktuální. V době vzniku však ještě nebyla známá naše pozdější historie zahrnující ruskou okupaci, a i proto autorka na konci knihy oslavuje osvobození ruskými vojáky trošku více než osvobození vojáky americkými.

Kniha obsahuje několik hezkých černobílých ilustrací od Jana Gotha, ale jinak si myslím, že dnes se jedná pouze o nostalgickou knihu nebo pro zvědavce své době příslušící náhled do dětské literatury své doby.

08.08.2022 3 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Hezká klasická YA fantasy o Strážcích a Démonech. Určitě ve svém žánru se jedná o nadprůměrnou knihu.
Kniha je křížencem Svůdné trilogie a série Město z kostí. Doporučuji.

07.08.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tohle není žádná YA dystopická kniha. Jedná se o drsné, naturalistické a pro slabé povahy nevhodné čtení.
Kniha obsahuje scény z jatek, laboratoře a chovu kusů (lidí) určených k porážce.
Kniha není uceleným příběhem, ale spíše popisem nastalé situace.
Jelikož se pohybuji v zemědělské sféře, tak žasnu nad přesným popisem chovu lidí, který připomínal podmínky chovu hospodářských jatečných zvířat.

Totální ztráta lidskosti.

POZOR: obsahuje násilí na lidech a násilí pováděné na zvířatech, NENÍ VHODNÉ PRO SLABÉ POVAHY

05.08.2022 4 z 5