Vladus9 Vladus9 komentáře u knih

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Potřebovala jsem nějakou knihu do povinné literatury jakožto zástupce detektivky. Rodiče mají detektivky moc rádi, mají desítky knih na toto téma. Sáhla jsem zrovna po této, protože mám ráda Vánoce. Bylo to napínavé, četlo se to jedním dechem a vraha jsem tedy neuhádla. Agatha byla hlava!

Úzkostný pacient Úzkostný pacient Radkin Honzák

Velice děkuji panu doktorovi za tuto knihu, ale i za jeho vstřícný, lidský a otevřený přístup k pacientům s duševními nemocemi. Kniha mi dala hodně, vysvětluje příčiny a následky, co, proč, jak... Našla jsem v ní mnoho odborných, a přesto tak srozumitelných odpovědí na moje otázky. Jsem moc ráda, že se pan doktor zabývá i psychosomatickými bolestmi a nemocemi. Pacientům s úzkostmi ji doporučuji!

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knihu jsem četla jedním dechem, kreslila jsem si k tomu schéma: kdo kde s kým proč..., občas jsem se ztrácela. Příště si vezmu větší papír. Otevřený konec bych potřebovala nějak uzavřít.

Babička Babička Božena Němcová

Knihu jsme měli v povinné literatuře ve škole, asi jsem byla jediná ze třídy, komu se kniha líbila. Díky tomu jsem si přečetla i jiné knihy od Němcové. Ale naprosto rozumím tomu, když se někdo s touto literaturou neztotožní.

Sodoma Gomora Sodoma Gomora Jarka Kovaříková

Je to už pár let, co jsem tuhle knížku četla a moc se mi líbila. Pamatuji si, jak měla malá Jaruška trápení, že má příliš velké a odstáté uši, tak si je přilepila lepidlem k hlavě.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

...Když mě uviděl, ušklíbl se a řekl: no, maucta! Tak přece pozdravil!

Zákon rezonance Zákon rezonance Pierre Franckh

Kniha o seberozvoji, o pocitu štěstí, uspokojení a pozitivním myšlení. Moc se mi líbilo, že kniha je podložena i fyzikálními důkazy, a že - na rozdíl od některých amerických autorů, kteří se tomuto tématu také věnuje - není tak tlustá, neomílá se tam na x desítkách stránkách furt to samé dokola. Sama jsem si vyzkoušela, že pozitivní myšlení opravdu funguje. Vracím se k ní, když někdy tápu, stačí si ji otevřít a zase mám ten dobrý směr.

Zeptej se táty Zeptej se táty Jan Balabán

Moc jsem se s knihou nepotkala. Změť postav, výkřiků, myšlenek, musela jsem se hodně na čtení soustředit a neustále přemýšlet "u koho teď jsem, kdo teď zrovna mluví". Viděla jsem i divadelní zpracování, přišlo mi to jako ta kniha - rozervané, rozdrásané, zmatené... Ale chci si ji přečíst znova a třeba to bude jasnější.

13.07.2017 2 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Helenka dospěla, ale i tak si udržela svou bezprostřednost a jedinečnost.

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

To je proste top! Na kostele zvoni zvon, seru, seres, sere on! A jak ta seru, na mou veru, tak mi prislo na mysl, jak sral knize Premysl. To uz z hlavy nikdy nedostanu.

K moři K moři Petra Soukupová

Behem cteni jsem mela sto chuti vtrhnout do deje a zacit jecet: budte uz zticha, nany pitomy! Tak uveritelny dej, myslenky, pocity... Tesim se na kazdou dalsi knihu P. Soukupove.

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Knihy od P. Soukupove ctu jednim dechem. Vyborne popsane myslenky desetileteho ditete, podezrivam autorku, ze si chodi tajne cist cizi deniky. Ale vrta mi hlavou, jak sakra muze nekdo jen tak zmizet? :-)

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, stale jsem mela pocit, ze ta holka musi prece existovat. Libi se mi styl psani a popis pribehu. Moc jsem Marte fandila, aby to pro ni dopadlo co nejlepe, tak moc mi ta kniha prisla uveritelna.

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Libi se mi skvele popsane postavy, jejich vlastnosti a charakter, o kterych mam pocit, ze je mohu skutecne nekde potkat. Nekdy jsou mi ty uveritelne dialogy tak zname az protivne, ze mam chut prestat cist a zacit premyslet, co bych ji(m) rekla ja sama, jak bych jednala.