vladka321 vladka321 komentáře u knih

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Knihu jsem si užila. Už jenom vylíčení celkové atmosféry ponurého domu a hornické osady nechává čtenáře v určitém napětí. Nové, moderní věci, jako třeba počítačové hry, smartphon, hypermakety se v této knize prolínají se staletými tradicemi klasického šlechtického sídla. Nejvíce mě překvapily především zákony, rodinné právo, které je v knize velmi příjemně zakomponováno a neruší celkový dojem s poněkud hororově laděným příběhem.

02.01.2020 5 z 5

Tvář Tvář Dean Koontz

Tato kniha mě moc nezaujala. Není to můj styl.

29.12.2019 1 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Autentičnost knihy, bez stop osobní pomsty za taková prožitá zvěrstva je dokonalým obrazem hlavního hrdiny. Kdy hrdinství si představuji přesně takto. Dovětek kapitána Wilma Hosenhelfa formou deníku a vytvoření mostu mezi Wladyslawem Szpilmanem a Wilmem Hosenfeldem je dovršením absolutní jedničky této knihy mezi knihami s podobnou či stejnou tematikou. Bez rozmyšlení plný počet hvězdiček.

04.12.2019 5 z 5

První rodina První rodina David Baldacci

Zajímavá kniha, zajímavý námět a také jistota, že přesně takto by to asi v Bílém domě vypadat nemělo... Neprověřená minulost, možnost spekulací, první dáma si protokolu a bezpečnosti navzdory prosazuje svou...
Nicméně musím uznat, že asi člověk, když vidí kdo je u moci, kdo vládne, kdo může rozhodovat o osudech a životech mnoha miliónu lidí a má trochu fantazii, tak prostě takovýto příběh dokáže krásně až realisticky podat. Ovšem představa, že by to bylo tak jednoduché, ututlatelné a ještě s možností vytvořit prvnímu páru tolik přestupků a trestních činů najednou je popravdě hodně snová záležitost!

03.12.2019 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Velmi pěkně popsané příběhy v jednotlivých liniích. Propracované, nebo spíše až dopracované, poněvadž končí smrtí hlavních postav. Autor nikterak nezabředl do hloubky a přesto příběh, ač v několika časových osách krásně a lehce plyne. Vtáhne vás do děje, máte pocit, že společně se slepou dívkou se vám bystří sluch. S německým chlapcem prožíváte peklo nacismu, do něhož byl vhozen a plaval, jak jen nejlépe uměl.
Kniha je krásná, ale poslechnout si to na audio nahrávce v podání Davida Matáska a Terezy Vilišové je dokonalé.

28.11.2019 5 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Do poslední stránky, do posledního řádku, do poslední věty napínavé a velmi čtivé. Dokonale propracované postavy, skutky, ba dokonce jen myšlenky jak zločince, tak obětí. A ve finále i zločinec se stal obětí a oběť zločincem. Prostě pěkná a propracovaná detektivka.

25.11.2019 5 z 5

Mengeleho zoo Mengeleho zoo Gert Nygårdshaug

Vzít člověku vše - matku, otce, sourozence, přátele, celou vesnici, sny a plány, radost i naději. Opatřit ho znalostmi, pomstou, fantazií... Pud sebezáchovy v brzké dospělosti člověk povětšinou pozbývá a soucit zmizel v dávné době, kdy o vše přišel! Ukázat, že zlo vítězí, že ničit ve jménu rozvoje a civilizace je povoleno. A nic, nic není nad vládu a bohatství. Klidně se můžou ničit rostliny, zabíjet zvířata, vyhlazovat lidé - stačí mít peníze, hodně peněz. A jdete-li proti proudu, proti "uznávané"straně, stáváte se teroristou. Jste-li s opěvovanými můžete konat, jak libo a ještě pro vás budou plakat.
Tato kniha je obžalobou systému. Poukazuje, jak jemná je nitka mezi dobrem a zlem a ač jsem zpočátku pro Mina smutnila, poté mu fandila. Následně se o něj bála a ve finále, když prohlásil, že dvě atomové bomby na Japonsko byly asi málo, tak ho i zatracovala. Přesto jsem ráda, že se nakonec našel, že pochopil, že o vraždách, ať už na jakékoliv straně to není.
ALE JAK, JAK SE Z TOHOTO ZAČAROVANÉHO KRUHU DOSTAT - KDYŽ UŽ JE VŠE TAK ROZJETÉ. Tuto knihu bychom si všichni měli přečíst a hodně, hodně přemýšlet. Je tam napsáno více, než se jeví!!!

21.11.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi bolestivý příběh - příběh, který se dotkne každého. Nemá cenu psát zde ódy, vše již bylo řečeno přede mnou. Kniha je psána jednoduchým jazykem, stránka za stránkou se tak rychle otáčí, jak čtenář chce, aby vše dopadlo dobře, aby přes tu všechnu smůlu a hrůzu se objevil alespoň paprsek naděje, paprsek lásky, paprsek zadostiučinění...

18.11.2019 5 z 5

Lstí a klamem - znepokojivý pohled do nitra Mosadu Lstí a klamem - znepokojivý pohled do nitra Mosadu Victor Ostrovsky

Jsou věci, které by snad ani člověk nechtěl vědět. O to strašnější je, že je to pravda, že je to skutečnost.

17.11.2019 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Velmi zajímavý námět. Konec jsem opravdu neočekávala a musím říci, že mě rozuzlení neskutečně překvapilo a vehnalo mi slzy do očí. Jak mě Jenna trochu štvala tím, že vše organizovala jako 13ti leté děvče, tak závěr byl dokonale propracovaný a opravdu dojemný.
Často jsem i přemýšlela nad chováním slonů. Mnohé jsem se o nich dozvěděla, o jejich zvyklostech, o jejich rituálech, o jejich duši. Jsou to krásná zvířata a z jejich citlivosti bychom se měli učit. My všichni, my na tom pomyslném žebříčku inteligence nejvýše...!!!

16.11.2019 5 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Mě se kniha moc líbila. Příjemná detektivka, výborná zápletka, děj měl spád, závěr nebyl odseknutý. Prostě prima počtení a ještě ke všemu detektiv nemluvil sprostě, což bylo milé překvapení.

10.11.2019 5 z 5

Jak se léčit vhodnou stravou Jak se léčit vhodnou stravou Jörg Zittlau

Tato kniha se mi líbila a budu z ní i nadále čerpat. Je fajn, že dříve, než se uchýlí pisatel k radám, zmíní příčinu potíží, zamyslí na proč k nim dochází, zmíní příznaky. Poté už dojde na rady a doporučení. Kniha je zajímavá :), doporučuji.

08.11.2019 4 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Kniha dostála téměř aspektu, který hlavní hrdina kritizuje a to shovívavosti k lumpům. Alespoň, co se vykreslení postav týče. A je to možná tím, že darebák se lépe chrakterizuje. Celkem významně jsem v knize postrádala větší zájem o život obětí - nedočetla jsem se o nich téměř ničeho. Jen strohé konstatování jejich zmizení se stručným sdělením o jejich životě. Patrně to tak opravdu chodí z důvodu, aby si detektiv nevytvořil pouto s obětí. Ale prostě a patrně i díky obžalobě systému na blahovůly k agresorům jsem toto hledisko postrádala. Jedinou velmi dobře vylíčenou obětí byla "dcera" hlavního protagonisty. Otevřený konec dodal detektivce větší dramatičnosti a chuti dále si vybrat tohoto autora ke čtení.

07.11.2019 4 z 5

Principálova dcera Principálova dcera Jostein Gaarder

Bravurní dílo, kde každá věta, každé slovo je promyšlené. Jednotlivé synopse výborně působí samostatně a dohromady dávají až neuvěřitelný smysl. Kdo způsobil, že člověk dokáže žít svojí fantazií, dokáže s ní obchodovat a kam až takové podnikání může dojít? Proč je člověku lépe ve fantazii a bojí se žít vlastní život? Jak dokáží rodiče ovlivnit a nasměrovat z nich vzešlou osobnost? Kniha je dokonalá!!!

04.11.2019 5 z 5

Léčba Bylinami - Jak nalézt zdraví pomocí léčivých bylin Léčba Bylinami - Jak nalézt zdraví pomocí léčivých bylin Laura Mantovani

Výstižné popisy bylin, jejich výskyt, užití, vlastnosti, uchování. Kniha velmi zevrubně doporučí přírodní léčbu bylinami, jejich aktivní složky, jejich sběr, uchování, přípravu. Je zde mnoho praktických rad a doporučení. Kniha je přehledná, jasná a s množstvím poznávacích fotografií.

01.11.2019 5 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Ange

Jak už tady bylo psáno - dobrý námět, ale vše tak nějak nedodělané a příliš dlouhé. Jako by matka vévodkyně de Noalliesová žila cele odloučena od své dcery Angeliky na stranách této knihy a po těch deset let se nic zásadního nedělo. Takže ano, začátek dobrý, konec snad ještě lepší, ale ten balast uprostřed mohl být vynechán.

01.11.2019 2 z 5

Dárky z bylinek Dárky z bylinek Gabriela Bickel

Knihu jsem dostala a opravdu se mi líbí. Je zde mnoho návodů na krásné pidi dárečky z bylinek, na elixíry z bylinek, na bylinkové koupele, čaje, soli, oleje... a co více i z minerálů. To je prostě paráda. Dát někomu například likér s léčivým minerálem a tento ještě umně zakomponovat do ozdoby při zabalení, je opravdu milou pozorností.

31.10.2019 5 z 5

Malé dějiny filosofie Malé dějiny filosofie Hans Joachim Störig

Kniha je souhrnem filosofie, myšlení, náboženských teorií, zamyšlením nad existencí člověka... Je to kniha, která nepotřebuje akademické znalosti, vzdělání a přitom si člověk užije přehledu myšlenech, zamyšlení, porovnání... Mě se kniha líbí. Je to takový základ, který je vlastně součástí člověka vzdělaného, člověka, který má alespoň průměrný rozhled.

25.10.2019 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Velmi dobrá kniha, silný námět, perfektní vžití se do příběhu. Totálně jiná kultura s nepochopitelným smýšlením. Z knihy, především z její druhé části jsem byla v tak smutném emočním presu, že nejsem schopna pochopit, jak se takto dá žít. Jak není pomoci, není východiska, pro ženu jako pro člověka v této zemi, kultuře, náboženství...

23.10.2019 5 z 5

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Tuto knihu jsem si půjčila společně s Povídkami na tělo od stejné autorky a popravdě - po oněch povídkách jsem se další autorčinu knihu vážně nutila číst. Ovšem nerada mám resty a tak jsem dočetla až do konce. Začátek bych řekla byl žalostný. Nicméně časem se vlastně všechno ustálilo, názory se začaly prohlubovat. Martina začala opravdu přemýšlet nad svým životem a ten se také rozhodla opravdu vzít do svých rukou. Utříbila si myšlenky, konání, úsudky a ejhle je z ní opravdovská ženská, která se nám tady doslova a do písmene vyznala ze svých prohřešků, vlastních lidských pudů, postojů a pomyslně se totálně odhalila, svlékla do naha své niterní teorie. A já, která má tak ráda životopisy jsem četla vlastní životopis někoho, kdo nám dal všanc sám sebe, své myšlenky, své životní teorie, svůj lidský posun. Za mě dobré, zajímavé a jsem ráda, že jsem četla o žijící osobě. I když tedy její eskapády ranného produktivního věku bych až tak nemusela. Ale za tu pravdu a obnažení dávám čtyry zasloužené hvězdy.

22.10.2019 4 z 5