vladislav6610 vladislav6610 komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Nejrychleji "zhltnutá" Aristokratka a důvod, proč přečíst i tu "poslední".

16.01.2023 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Klasika, která patří k těm nejlepším. Navíc se mi vybaví různá zpracování a představitelé Harpagona: Louis de Funès, František Filipovský, Viktor Preiss, Bolek Polívka, ad.

16.05.2021 5 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Původně jsme knihu vezl manželce, ale po nahlédnutí do ukázky na přebalu jsem začal číst sám. Cesta vlakem krásně uběhla a já jsem rád, že jsem svojí ženušku předběhl. Kniha je vtipná, má spád a stojí za přečtení.

14.10.2022 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Klidně bych nechal "první" konec. Uvidíme, jestli se Aristokratka ještě vrátí.

24.01.2023 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Překlad Pavla Eisnera je úžasný a proto jsem se trochu obával číst verzi Antonína Přidala. Zbytečně. Jde vlastně o úplně jinou knihu, která je možná ještě lepší. Každému doporučuji přečíst obě verze.

05.05.2024 5 z 5

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Autor vás bude, stejně jako vyšetřovatele, vést po různých hypotézách. Když si budete jistí, že všechno víte, zjistíte, jak jste se mýlili. Zaslouženě plný počet hvězdiček.

24.06.2023 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika, co víc si přát.

09.02.2021 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Když vás přepadne stesk po milované duši.

21.04.2020 5 z 5

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Jako vždy, rychlý závěr, ale takové už jsou série pana Vondrušky.

28.06.2021 4 z 5

Intimní historie: Od antiky po baroko Intimní historie: Od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

Na co jste se vždy chtěli zeptat při návštěvě hradu nebo zámku a nepřišlo Vám to vhodné.

01.01.2021 5 z 5

Manželské zrcadlo Manželské zrcadlo Vlastimil Vondruška

Víra, čest, nevěra a hamižnost, ale také láska a žárlivost. Svět se za ta léta moc nezměnil.

26.11.2020 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

detektivka na zpříjemnění dne

01.08.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

V počátku se kniha"bránila" čtení, nemohl jsem se začíst a pospojovat jednotlivé osudy. Ale vytrvalost se vyplatila a závěrečných sto stran byl přímo úprk, kdy raději čtenář ani nejde spát, aby nemusel knihu odložit. A to obzvlášť, když má člověk v rodině členy, kteří mají k "bohování" a podobným praktikám velmi blízko. Doporučuji.

27.10.2018 5 z 5

klasika, odpočinkové i k zamyšlení

29.06.2018 5 z 5

Návod k použití železnice Návod k použití železnice Jaroslav Rudiš

V knize jsem se opět projel po známých a oblíbených trasách. Tratě, vlaky a nadraží. Vlastně můj život.

06.04.2024 5 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Opět jeden zapeklitý případ který nakonec zvládne rozluštit jen Oldřich z Chlumu.

25.06.2022 5 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Pro chvilku klidu, za podzimní mlhy. Pan Vondruška detektivky umí.

09.10.2021 5 z 5

Bez znalosti ostatních knih by se čtenář asi hůř orientval, přepis scénáře nijak neruší, naopak, zapojuje představivost.

03.02.2021 4 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Po Budžesovi je čtenář nejdřív trochu zklamán, pak se objeví vážnější děj. Trochu komedie a tak trochu tragedie. Zkratka život jak si ho někteří ze 70. let pamatujeme. A najednou je o čem přemýšlet, vzpomínat a srovnávat. Není to už takové odpočinkové, o to zajímavější.

17.01.2021 4 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Kdo všechno musí zemřít ve jménu pomsty? Čím víc podezřelých, tím více mrtvých.

25.12.2020 5 z 5