vladislav6610 Online vladislav6610 komentáře u knih

Zapomenutý zločin Zapomenutý zločin Vlastimil Vondruška

Rychlá prázdninová detektivka, spojení dvou románových postav.

03.07.2023 4 z 5

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Autor vás bude, stejně jako vyšetřovatele, vést po různých hypotézách. Když si budete jistí, že všechno víte, zjistíte, jak jste se mýlili. Zaslouženě plný počet hvězdiček.

24.06.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Klidně bych nechal "první" konec. Uvidíme, jestli se Aristokratka ještě vrátí.

24.01.2023 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Nejrychleji "zhltnutá" Aristokratka a důvod, proč přečíst i tu "poslední".

16.01.2023 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Nezvyklé vyšetřování, každý sám za sebe a najednou se vše vyřeší. Uvidíme příště, tentokrát slabší.

05.01.2023 4 z 5

Trable anglického šlechtice v Čechách Trable anglického šlechtice v Čechách Václav Erben

Trochu jiný Exner, než jsme zvyklí.

08.12.2022 4 z 5

Jak se mají Mayové aneb Proč bychom se neděsili Jak se mají Mayové aneb Proč bychom se neděsili Zdeněk Šmíd

Oblíbená parta,oblíbený autor. Škoda, že už nic nenapíše.

12.11.2022 5 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Původně jsme knihu vezl manželce, ale po nahlédnutí do ukázky na přebalu jsem začal číst sám. Cesta vlakem krásně uběhla a já jsem rád, že jsem svojí ženušku předběhl. Kniha je vtipná, má spád a stojí za přečtení.

14.10.2022 5 z 5

Setkání s Dianou Phipps Sternbergovou Setkání s Dianou Phipps Sternbergovou Dana Huňátová

Zajímavé setkání s významnou a přitom úplně obyčejnou ženou.

14.10.2022 5 z 5

Panna ve zbroji Panna ve zbroji Mark Twain (p)

Překvapivé a pro mě nečekaně podrobné na Marka Twaina.

23.09.2022 5 z 5

Jak šel táta Afrikou Jak šel táta Afrikou Ota Pavel

Když mám jednou za čas pocit, že je všechno nějak špatně, vracím se ke svým oblíbencům. Ota Pavel je jedním z nich, nesmrtelný, lidský, opravdový. Rád se vracím.

06.09.2022 5 z 5

Přes Zábradlí k Cimrmanům Přes Zábradlí k Cimrmanům Jan Hraběta

Cimrmani jsou můj šálek kávy, takže jednoznačně plný počet hvězdiček.

06.09.2022 5 z 5

Kočky v patách čili fejetony z cest Kočky v patách čili fejetony z cest Rudolf Křesťan

Fejetony a Rudolf Křesťan, pohoda, klid, humor. Co víc si přát.

17.08.2022 5 z 5

Příběhy ze Šumavy v komiksech Příběhy ze Šumavy v komiksech Radek Drahný

Zajímavý pohled na historii Šumavy.

13.08.2022 4 z 5

Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Miroslav Bobek

Krátká nahlédnutí do života ředitele ZOO, jeho kolegů a hlavně zvířat. Nejde o román, ale o zápisky a s tím by měl čtenář počítat.

08.08.2022 4 z 5

Perunův hněv Perunův hněv Arnošt Vašíček

Zajímavý pohled a propojení současnosti s beskydskými pověstmi.

29.07.2022 4 z 5

Zpožděné pohádky ze šumavských lokálek Zpožděné pohádky ze šumavských lokálek Roman Kozák

Železnice je svět sám pro sebe, šumavské železnice, to jsou ale svět pohádkový. Tak jako zpožděný vlak jednou přeci jen dorazí, vyšly i pohádky "právě včas".

13.07.2022 5 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Opět jeden zapeklitý případ který nakonec zvládne rozluštit jen Oldřich z Chlumu.

25.06.2022 5 z 5

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Mám raději pozdější případy Jiřího Adama z Dobronína a jeho pomocníků, ale jinak kniha splnila má očekávání.

10.06.2022 4 z 5

Půlnoční jezdec Půlnoční jezdec Miloslav Švandrlík

Pan Švandrlík by si s knihou asi ještě trochu pohrál než by šla do tisku,nicméně je to příjemné odpočinkové čtení a pěkné poděkování autorovi-humoristovi.

31.05.2022 4 z 5