Trable anglického šlechtice v Čechách

Trable anglického šlechtice v Čechách https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68265/bmid_trable-anglickeho-slechtice-v-cecha-YfI-68265.jpg 4 118 23

Kapitán Exner série

Ve známých skalních útvarech nedaleko menšího venkovského města nalezne smrt osamělý důchodce. Jako obvykle se tu náhodou ocitne kapitán Exner a má vyřešit případ, do něhož je navíc nešťastně zapleten skutečný anglický šlechtic, který v Čechách pobývá…

vladislav6610
08.12.2022 4 z 5

Trochu jiný Exner, než jsme zvyklí.

vvikingg
25.10.2022 1 z 5

nedočteno, slabota

Avinea
21.11.2020

Připojuju se k zde převládajícímu názoru - z celkem čtyř "exnerovek", které jsem dosud četla, mě tato zaujala nejméně. Zatímco ostatní mě bavily a chytly, tady to bylo takové nijaké a přeskakovala jsem pasáže...

Ava365
23.08.2020 3 z 5

Tak tahle kniha se moc nepovedla. Dle mého - nejslabší z celé série.

georginaa
07.07.2020 2 z 5

Tak jako pro ostatní čtenáře této série, i pro mě tento příběh byl nejslabší. Jako kdyby spisovatel neměl už nápad, a chtěl to dopsat za každou cenu narychlo. Překousala jsem se tím, protože jsem chtěla dočíst celou sérii. Ale k této knize se už asi nikdy nevrátím.

jprst
28.05.2020 3 z 5

Tak tohle nebyla žádná sláva. Plusem je, že i takový detektivní příběh autor umí napsat dostatečně poutavě, a to i bez zbytečného přehánění. K přečtení to je, ale pocit, že bych se k této knize chtěl někdy vrátit se nedostavil, ačkoliv k dřívějším autorovým detektivkám se občas vracím rád.

rafan65
23.07.2019 4 z 5

Slušná kniha ale četl jsem lepší.

wena
14.03.2019 4 z 5

Po přečtení knihy jsem zjistil že moje sousedka je paní Mrštíková. Kniha se čte rychle a příběh ubíhá až k rozuzlení. Trochu fádní konec ale takový je prostě kapitán Exner.

postrach
11.09.2018 5 z 5

O.k.Souhlasím s názory,že tato exnerovka,nepatří k nejlepším.

ondrej.b
23.06.2018 3 z 5

Ze série s kapitánem Exnerem zatím asi nejslabší příběh. Nebylo moc možností, kdo by byl pachatelem, takže žádné velké překvapení se nekonalo. Jinak opět hezky vykresleno prostředí a postavy, jak to autor v těchto příbězích umí.

Blanchidlo
28.05.2018 2 z 5

Tenhle díl se mi četl velmi těžce. Zápletka neslaná,nemastná,stejně jako celý děj. Ačkoli mám detektivky s kapitánem Exnerem velice ráda,Trable anglického šlechtice patří z mého pohledu ke slabšímu výtvoru.

Marika Vanova
16.03.2018 4 z 5

Výborně jsem se pobavila, svou noblesností a elegancí mě Michal Exner uchvacuje. Těším se na další.

Nifredil
06.03.2018

Moc příjemná detektivka, další z řady s frajerem kapitánem Exnerem , jedna z těch lepších od pana Erbena. Není moc co dodat, rozhodně příjemné čtení v daném žánru a osobně mě nepřestává pořád a pořád udivovat, že tohle mohlo v době socialismu vyjít.

Chesterton
27.12.2017

První a poslední Exner, kterého jsem odložila :(( Následující v sérii ani nebudu zkoušet :(( Skvělý autor již trochu ztrácí dech:))

Keddie
26.10.2017 4 z 5

Trochu zdlouhavé a takové bezdějové. Ale popis prostředí, jemný humor a celková atmosféra výborná.

Maiky211
15.10.2017 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Celkem čtivé, některé pasáže se mi četly trochu hůře, ale přesto ve mne kniha zanechala pozitivní dojem.

wooloong
01.10.2017 4 z 5

Taková česká detektivka. Žádné potoky krve a sérioví vrazi. Prostě jeden mrtvý důchodce, jedno uvěřitelné a vcelku i pochopitelné morální selhání, trochu zdlouhavé vyšetřování, které nakonec vede ke kýženému dopadení pachatele.

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Na svou dobu odvážný spisovatelův počin. Detektiv v socializmu jezdící v mercedesu a proutník ... Jinak detektivky od Erbana jsem měla moc ráda už jako malá a s chutí jsem se k nim vrátila. Skvělé.

Majdule
28.02.2017 3 z 5

Tak tahle původní česká detektivka je spíš smutný příběh o tom, že hodní lidé dělají špatné věci. Ta zápletka smrti starého důchodce a zmizení anglického šlechtice je podle mě slabší než jiné Exnerovi případy. Exnerova plachost a hraná nedůvtipnost hraničí s hloupostí, ale přesto si Erben zachovává profesní zručnost, díky níž je i tahle exnerovka lepší než řada jiných detektivek.

LuBu
29.04.2016 5 z 5

Za mne výborná detektivka, tak jako většina Erbenových knížek.

české krimi české detektivky kapitán Exner

Václav Erben
česká, 1930 - 2003