vincek1 vincek1 komentáře u knih

Pretorián Pretorián Simon Scarrow

Kniha opět nezklamala. Oproti minulým částem zde bylo méně krve a zajímavé byly náznaky o životě v tehdejším Římě, já osobně bych vítal větší porci. Závěr byl komplikovanější, než bych čekal. Po přečtení knihy se začínám pídit po tématech, která se týkají této doby a hlavně života v této době. Navíc na konci knihy Speciální příloha Simona Scarrowa a rozhovor s autorem. Doporučuji vřele.

11.02.2016 5 z 5

Praotcové Praotcové Luděk Frýbort

Kniha má podtitulek-Pokus o románovou rekonstrukci, podle mého se jedná o zdařilý pokus, ve smyslu donutit čtenáře, aby se zamyslel nad tématem knihy. Obzvláště v nynější době, době migrace uprchlíků do evropy je kniha hodna zamyšlení i když rozdíl v kultuře je nyní podstatně větší. Doporučuji všem čtenářům, kteří mají zájem se dozvědět něco, co může odpovídat původu našeho národa.

03.02.2016 4 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Knihu jsem přečetl poměrně rychle a to i při současném předvánočním "běsnění", které zabere hodně času. Děj běží a vypadá to, že se snad nezastaví. Závěr knihy nebyl ani kvapný, ani tzv natahovaný, nebo "useknutý". Byl prostě takový jaký má být.
Doporučuji a těším se na další knihy této autorky.

14.12.2015 4 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Zajímavě napsaná kniha, která se čte skoro sama. Jen závěr mi přišel tak nějak podivný. Nic to, ale nemění na tom, že jsem knihu přečetl velice rychle. Doporučuji.

05.12.2015 4 z 5

Železný půlměsíc Železný půlměsíc Juraj Červenák

Nevím, ale připadá mi, že každý díl je lepší než ten předchozí. Že by pan Červenák zrál jako víno.
Když knihu člověk čte v nynější době, kdy je Evropa plná doufám, že jen opravdových uprchlíků, jde mu mráz po zádech. Doporučuji i když občas je té krve více než v dnešním tisku.

26.11.2015 5 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Kniha se mi zdá ze zatím vydaných nejkomplikovanější. Množství osob někdy ztěžuje orientaci v příběhu. I přes to jsem knihu přečetl prakticky za dva dny. Nejvíce mě zaujal mistrný popis zimní nálady, až jsem se musel občas koukat jestli i u nás nepadá sníh. Doporučuji všem příznivcům pana Vondrušky i ostatním.

27.10.2015 4 z 5

Svitky z londýnského mostu Svitky z londýnského mostu Jana Šouflová

Kniha vypráví příběhy z netradičního a z počátku těžce pochopitelného prostředí londýnského mostu. Zajímavé popisy osob, a stavby. Dokonce jsem si našel popis mostu, který skrýval vlastně malé město. Historická data, příběh a fantasy zde jsou v krásné shodě. Doporučuji.

27.10.2015 4 z 5

Satanovo jaro Satanovo jaro Zdeněk Pošíval

Proti první knize se mi tato zdála o něco slabší, ale stejně všem doporučuji si ji přečíst.

31.08.2015 3 z 5

Třetí tajemství Třetí tajemství Steve Berry

První kniha od Berryho, kterou jsem četl. Zajímavé díky popisu prostředí a života ve Vatikánu, jen mi trochu vadilo, až pohádkové řešení problémů hlavních hrdinů, hlavně v závěru knihy. Připomínalo mi to filmy o Indiana Jonesovi. Přesto jsem knihu přečetl v rekordním čase. Zkusím některou další knihu.

10.05.2015 3 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

První kniha od této autorky, kterou jsem četl. Krásně napsané a přesto, že má více jak 500 stran, nemá hluchá místa, nebo, jak já říkám "text na splnění počtu stran". Příběh je plný zvratů a také zajímavých pasáží z lékařského prostředí a v neposlední řadě legendy a tajemno. Už se těším na další knihy p. Bolton.

23.04.2015 5 z 5

Svatyně Svatyně Ken Bruen

Čtivá kniha, trochu nádech "americké drsné školy". Ještě trochu více alkoholu a mohla by to být povinná četba v léčebnách. Je to má první knížka tohoto autora a zkusím další.
Zajímavé je členění knihy na krátké kapitoly, připadlo mi, že se jakoby snadněji četla, než román kde se jede "furt" pryč.

28.02.2015 4 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Hezká kniha, při které jsem přemýšlel, kde je hranice udržení pozornosti ve vztahu k počtu stran.
Více jak 600 stran to je porce, ale nijak mě to nenutilo přeskakovat strany, spíše jsem litoval, že se blíží konec. Nechci se opět zbytečně zastavovat u tématiky žena-autorka a román, ale přece jen té erotiky, jak jsem již psal, je tady až, až. Naštěstí to neubralo na zajímavosti. Doporučuji i když jsem muž. Většina hodnocení byla totiž od čtenářek.

10.02.2015 4 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Pěkná, poutavě napsaná kniha, která zabaví a nenásilnou formou i poučí o životě popisované doby. Abych neopakoval hodnocení ostatních uvedu jen něco co mě zaujalo. Zajímavé bylo číst přímo propracované popisy milostných scén. Ať už šlo o dobrovolné, nebo vynucené. Opět jsem se přesvědčil, že když píše knihu žena tak je tam toto téma poměrně dost zastoupené. Každopádně byl to protipól scén při kterých padaly hlavy a krev tekla proudem. Takže asi to je dobře napsané. Knihu bych doporučil všem, kteří čtou rádi o středověku.
P.S. Mám už připravenou další část, ale mezi tím přijde detektivka z naší doby.

22.01.2015 4 z 5

Restaurátor Restaurátor Julián Sánchez

Kniha, která mě zaujala svým názvem a obálkou na které bylo napsáno, že se jedná o další knihu autora, která následuje po bestseleru Starožitník. Ale nic z toho se mi nezdá. Není to ani thriller, ani detektivka, ani návod jak napsat román. Prostě kniha podle mě s malým k. Místy se sice autor snaží psát poutavě, ale to je vše. Doufám, že záležitosti kolem basketbalu mu jdou lépe než psaní.

14.01.2015 2 z 5

Soumrak templářů – Hledání svatého kříže Soumrak templářů – Hledání svatého kříže Tony McMahon

Podle mého pěkná, zajímavá a poučná kniha. Obzvláště v nynější době. Čte se lehce a zápletky jsou vymyšlené tak, že je těžké se od četby odtrhnout. Někdy bych při četbě bral proklínané reklamy, které známe z tv, alespoň by si oči odpočinuly. Jinak knihu doporučuji všem, kteří se zajímají o historickou beletrii.

13.12.2014 4 z 5

Pro jméno a čest Pro jméno a čest Naďa Horáková

Knihu jsem si půjčil v knihovně, hlavně proto, že o minulosti této části naší vlasti jsem toho až tak moc nečetl. Od knihy jsem se, stejně jako ostatní "komentátoři" nemohl chvílemi odtrhnout. V mém případě to, ale bylo často kvůli propletenosti příbuzenských vztahů jednotlivých osob. Kdybych chtěl být ironický tak tato část území je vlastně, díky několika plodným jedincům, jedna velká rodina. Tím, ale nechci říci, že se nejedná o zajímavé čtení. Uvidím co se mnou udělá další kniha paní Horákové.

04.12.2014 3 z 5

Gladiátor Gladiátor Simon Scarrow

Romány pana Scarrowa jsem vlastně začal číst na "doporučení" mého oblíbeného autora pana B. Cornwella. Všiml jsem si na titulní straně knihy Pod znakem orla podtitulku " Taková konkurence dá spisovateli zabrat." B. Cornwell.
Nezklamal jsem se, knihy jsou velmi čtivé. Poslední díl, o kterém píši se mi zdál svým způsobem nejlepší. Postupem času "zrají" nejen hlavní hrdinové, ale zdá se mi, že i autor "zraje" jako víno. Těším se na další příběhy a vřele doporučuji.

04.11.2014 5 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška opět nezklamal. Podle mého poutavě psaný příběh s novými hrdiny. Knihu jsem opět přečetl jedním dechem a zdá se mi, že zapeklité pátrání bylo trochu v duchu A. Christie, to znamená zajímavé. Jediné co mě překvapilo, bylo závěrečné nasazení "policejního" psa. Tenhle prvek mi zde neseděl. Jinak, ale pěkné čtení.

10.10.2014 4 z 5

Vražda na Den práce Vražda na Den práce Lee Harris (p)

První kniha, kterou jsem od této autorky četl. Zdála se mi zdlouhavá a zápletka mi připadala tak nějak uměle rozmělňovaná. Uvidím jaká bude další kniha.

25.03.2014 3 z 5

Záhada kamene mudrců Záhada kamene mudrců Jan Bauer

Zatím, podle mě nejslabší kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetl. Děj není sice nezajímavý, ale chybí mu, podle mě určitá jiskra, která by čtenáře zaujala.

22.02.2014 2 z 5