vincek1 vincek1 komentáře u knih

Dračí carevna Dračí carevna Juraj Červenák

Po přečtení knihy Ocelové žezlo jsem se na tuto knihu těšil a teď po přečtení mám trochu smíšené pocity. Vyprávění se mi zdá takové nějaké skokové, jakoby nenavazující plynule, stejně tak jako dosti velká porce nadpřirozena. Nakonec jsem dočetl v rekordním čase, částečně proto, že jsem byl tlačen knihovnou, která chtěla knihu pro dalšího čtenáře. To je asi tak vše, teď přemýšlím o třetí části, no uvidíme.

24.05.2018 3 z 5

Osudná třináctka Osudná třináctka James Patterson

Zatím první kniha, kterou jsem od tohoto autora četl. Mám raději klasické detektivky, ale občas zabrousím i do thrillerů. Scény v této knize mi připomínají us filmy se S. Segalem a podobnými borci. Konečně něco podobného jsme zažili i za minulého režimu, ale tam se jednalo zase o nesmrtelné špiony. Trochu mně také odradila zadní strana knihy, přišlo mi to, že autor knihy chrlí, jako Baťa cvičky. Nechci odradit, protože je to i poučné, ještě, že žiji tady.

12.03.2018 3 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Předem chci napsat, že knihy pana Vondrušky mám rád. Stejně tak jeho postoj k přítomnosti. Přesto mne tato kniha trochu zklamala, je sice pravda, že celý děj je dle mého více "akční" než v minulých, ale současně se mi zdálo, že se několikrát opakovaly některé pasáže. Připadalo mi to, že se natahuje děj. Je to můj názor a nic nemění na tom, že knihy p. Vondrušky patří k mým oblíbeným.

21.02.2018 3 z 5

Města, která utvářela starověký svět Města, která utvářela starověký svět John Julius Norwich

Pěkně, dle mého až moc stručně napsaná kniha pojednávající o "nejdůležitějších" městech historie světa. Doporučuji všem, kteří se zajímají o historii a nechtějí se prokousávat odbornými příručkami a přesto se něco dozvědět.

04.01.2018

Služebná a vrah Služebná a vrah Sam Thomas

Po přečtení několika kapitol mi kniha připomněla tv seriál -Vraždy v Midsomeru. Sotva se vyšetřovatelé trochu rozhlédli po první oběti, už tady je další. Komplikované vyšetřování, které se nemohlo opřít o otisky prstů, DNA a další, nyní obvyklé metody muselo být opravdu komplikované. Navíc nedotknutelnost určité skupiny lidí (ostatně i dnes se s ní setkáváme), vyžadovalo opravdové mistrovství. Pěkný popis prostředí, ukazuje na pečlivou přípravu autora. A co jsem opět ocenil mapka, která pomůže čtenáři v orientaci i když hledání příslušných písmenek legendy také vyžadovalo téměř "detektivní" postup a hlavně lupu. Ostatně bez té se neobešel ani slavný a nedostižný S. Holmes. Doporučuji, pěkné čtení.

28.11.2017 4 z 5

Svatý rváč: Román o Jeronýmovi Pražském Svatý rváč: Román o Jeronýmovi Pražském Milena Štráfeldová

Moje první kniha této autorky a nezklamala. Při četbě jsem měl pocit, jako když čtu detektivku s tím rozdílem, že jsem věděl jak skončí. Ostatně kdo by z hodin dějepisu nevěděl. Kniha měla napětí a zápletky. Vsuvky, kdy autorka konzultuje svoji knihu byly také zajímavé a jedna poznámka mě dokonce donutila si v knihovně půjčit knihu Encyklopedie středověku od Le Goffa a udělal jsem dobře o tom, ale budu psát samostatně k uvedené knize.

06.10.2017 5 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

První "historická detektivka" pana Červenáka kterou jsem četl a nezklamala. Mám rád knihy p. Vondrušky a tahle se mi zdála v podobném duchu, ale je jiná, nevím čím, ale je. Těším se na další, pokud je budou mít v "mé" knihovně.

03.05.2017 4 z 5

Takové počtení o běžné práci policistů.

20.03.2017 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Po knize Slib, druhá kterou jsem od tohoto autora přečetl, zatím. Jen pořadí se mi jaksi nepovedlo, protože Podezřelý vlastně začíná "spolupráci" obou hlavních hrdinů. Jinak četba pro odreagování od běžného života v naší zemičce. Až si čtenář řekne, "ještě, že se něco podobného neodehrává u nás", podruhé zatím a doufám, že nadlouho.

24.02.2017 4 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Prostě pan Vondruška.

19.02.2017 4 z 5

Čtrnáctý hřích Čtrnáctý hřích James Patterson

Pěkně napsaná detektivka, která čtenáře zaujme a konkrétně já jsem ji těžko odkládal. Co mi dělalo trochu problém, dost velké množství jmen, ale to se časem srovnalo. Trochu závěr, ale to ať každý posoudí sám.

12.02.2017 4 z 5

Středověk v nás Středověk v nás Martin Nodl

Souhlasím s hanocri, zajímavá, přehledně napsaná kniha o období, které konkrétně mě zajímá. Knihu jsem měl vypůjčenou z knihovny. Zkusím ji sehnat, protože je to opravdu zajímavý pramen, který se hodí mít doma.

12.02.2017 3 z 5

Sharpovo Waterloo / povídka Sharpovo výkupné Sharpovo Waterloo / povídka Sharpovo výkupné Bernard Cornwell

Další přečtená kniha série a opět obdiv k autorovi, který dokáže přímo mistrovsky popsat válečné peripetie odehrávající se na bojišti u Waterloo. Rád se také občas podívám na rekonstrukce slavných bitev v tv, ale přečíst si román o tomtéž je, jak se říká, jiná káva. Těším se na další pokračování vyprávění o životě mého oblíbeného hrdiny.

22.11.2016 4 z 5

Smrt ve stříbrné zbroji Smrt ve stříbrné zbroji Otomar Dvořák

Příběh na pozadí historických skutečností je dle mého dost stručný, ale i tak se mi kniha líbila.

28.10.2016 4 z 5

Odkaz mrtvého kostelníka Odkaz mrtvého kostelníka Milan Růžička

Podle mého svižně napsaný děj. Jen občas matou přeskoky v čase, ale to je dosti obvyklá záležitost v knihách napsaných v posledních letech. Pouze ten proslulý zahradník (vrah) se dá rozpoznat přibližně po dvou třetinách knihy.

04.10.2016 4 z 5

Záhady českých dějin Záhady českých dějin Jan Bauer

Témata z dějin našeho národa, která se stále objevují v podání různých autorů. Co autor, to trochu jiný pohled a proto já osobně mám tenhle druh literární tvorby rád. Doporučuji, není to sice beletrie, ani literatura faktu, ale je to pěkné čtení.

02.10.2016 4 z 5

Gutmeyerovo bohatství Gutmeyerovo bohatství Alain Berenboom

Trochu jiná detektivka, psaná, dle mého srozumitelným jazykem pro každého. Chvílemi se mi sice zdál být děj zdlouhavý, ale rozhodně nebyl nezajímavý. Doporučuji všem, kteří si chtějí odpočinout od příliš krvavých příběhů.

11.08.2016 3 z 5

Praha osudová Praha osudová Philip Kerr

Zajímavé čtení a co hodnotím nejvíce, výborně načtená doba, ve které se příběh odehrává. Například popis života běžných obyvatel Berlína. Už mám další, v pořadí třetí knihu tohoto autora připravenou a jsem zvědavý.

14.07.2016 4 z 5

Stříbrný orel Stříbrný orel Ben Kane

Kniha se pěkně četla, i když jak už napsal krispin66 pravděpodobnost přežití opravdu pohádková. Když se tak ale člověk zamyslí, lepší tahle pohádka než ty které můžeme denně číst v tisku. Jinak příběh mi trochu připomínal Císařský oheň, ten mi však připadal propracovanější.

29.04.2016 4 z 5

Vražda v Greenwich Village Vražda v Greenwich Village Lee Harris (p)

Knihu jsem dočetl s jistým zklamáním. Nebyl jsem v Americe, konkrétně v NY, ale popis každé cesty hlavní hrdinky byl jako matematická rovnice. Samé číslo, lomeno a zase číslo, ale tak to v tomto městě je zařízené i když to knize moc neprospívá. Podrobný popis místa, kde se děj odehrává by snad byl k něčemu čtenáři, který ve městě bydlí, ale ostatním je k ničemu. To je vše.

18.04.2016 3 z 5