Viki0 Viki0 komentáře u knih

Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Petr Janeček

Myslím, že je to hezká a zábavná knížka. Je zpracovaná pěkně, příběhy sice nejsou obzvlášť strašidelné, ale stačí třeba na večer s kamarády. Příběhy byly většinou krátké, knížka přečtená za jedno odpoledne.

18.06.2018 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Sice delší, ale opět úžasný díl z této série. Některé části jsem četla s trochu menším nadšením, ale to nemění nic na tom, že je to pro mě 2. nejlepší díl.

09.05.2018 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Další napínavý díl, který se mi velmi líbil.

11.03.2018 5 z 5

Zrození zabijáka Zrození zabijáka Darren Shan (p)

Zrození zabijáka je pro mě jedna z nejhorších knih, které jsem zatím četla. Darrenovy knihy mám ráda, jeho série Demonata patří mezi mé nejoblíbenější série, ale Zrození zabijáka je podle mě vážně propadák. Zdá se mi nesmyslný věk hrdinů v první části knihy, druhá část mě docela bavila, další dvě části propadák. Děj je prostě o ničem, činy hrdinů nemají smysl, nemají žádný cíl nebo úkol, jak už u těchto knih bývá zvykem. Larten prostě jde, něco udělá a náhle dělá zase něco jiného, aniž by to k něčemu bylo. Do dalšího dílu se v blízké době rozhodně nepustím. Kdo ví, třeba v tom časem najdu něco svého, ale prozatím to je pro mě jen nepovedená kniha, která nemá nějaký smysluplný děj.

20.02.2018 2 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

Opět další napínavý díl z této úžasné série. Bylo tu podle mě více akce než v předchozím, opět se tu řešily nějaké rodinné vztahy a další odkrývání celého děje. Můj názor na některé postavy se stále mění. Děj byl opět dobře promyšlený a napínavý, ale musím uznat, že předchozí se mi četl o trochu lépe.

10.02.2018 5 z 5

Simpsonovi komiks - Čarodějnický speciál - Srandy plný strašfest Simpsonovi komiks - Čarodějnický speciál - Srandy plný strašfest Matt Groening

Toto je jeden z mála komiksů, které jsem četla, moc komiksy nemusím. Ovšem tento nebyl špatný. Ostatní díly jsem nečetla, takže nemohu oproti nim porovnat, ale ilustrace se mi líbily. Příběhy mě moc nezaujaly, byly krátké a takové o ničem, ale v dobu, kdy jsem komiks četla, se mi to líbilo.

17.01.2018 3 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Úžasná kniha, která mě bavila od začátku až do konce. Děj byl napínavý. Autorka vymyslela dokonalý svět, který je propracovaný do posledního detailu, postavy mají svůj charakter.
Musím říct, že než jsem knihu začala číst, tak jsem od ní čekala něco trochu jiného, ale kniha mě příjemně překvapila. Doporučuji všem, kdo mají rádi fantasy. Už se těším, až vyjde 4. díl.

17.01.2018 5 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Opět příjemné čtení, stejně jako u předchozího dílu. Děj byl napínavý a velmi čtivý, zároveň takový odpočinkový. Tento díl mě bavil trochu více než první. Prostředí tábora působilo příjemně, děj byl dobrodružný a odhalilo se zde mnoho věcí, které jsem nečekala. Překvapilo mě i chování některých postav, některé jsem si oblíbila více, některé se mi zprotivily. Konec mě trošku zamrzel, přesto to ale pro mě nebylo tak emocionální, jak autorka nejspíš zamýšlela. Pokud jste četli první díl, rozhodně se pusťte i do tohoto.

07.01.2018 5 z 5

Výprava za teplem Výprava za teplem Jeff Kinney (p)

Musím říct, že tento díl mě bavil více než předchozí, myslím, že zde byly trochu humornější pasáže.

26.12.2017 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Opět skvělá a napínavá kniha. Co také od Harryho čekat, že?

26.11.2017 5 z 5

Zefa, zákeřná krakatice Zefa, zákeřná krakatice Adam Blade

Prvních pět dílů z této série jsem četla už asi před 5-3 lety. Tento díl mám doma už také dlouho, ale až teď jsem se rozhodla, že ho konečně přečtu, protože jsem si chtěla tuto sérii připomenout. Knížku jsem měla přečtenou za hodinu, možná méně. Měla cca 120 stran, je pro menší děti a rychlému přečtení napomohlo ještě velké písmo, velké mezery mezi řádky a také obrázky, které často byly velké přes celou stranu. Sice bylo hezké si tuto sérii zase připomenout, ale knížka mě nenadchla. Děj byl velmi jednoduchý, bez zápletek a také bez napětí. Menším dětem se určitě bude líbit, trocha toho “dobrodružství” tam je, ale rozhodně to není to, co vyhledávám.

26.11.2017 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knihu jsem začala číst teprve teď, i když se na to chystám už velmi dlouho. Už jsem viděla filmy, takže jsem nečekala, že mě knihy nějak extra nadchnou. Hned první den jsem se do knihy začetla a nemohla se od ní odtrhnout. Nenajdete zde jedinou nudnou stránku bez napětí. Je to asi nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, za což jsem samozřejmě ráda a jsem z toho nadšená, zároveň je mi však líto, že mé dosud nejoblíbenější série se posunuly o místo níže (to konkrétně Demonata a Spirit animals). Harry Potter je asi téma, o kterém bych se mohla rozepsat na hodně dlouho, ale tady se to pokusím trochu zkrátit. Co mě trochu zklamalo je filmové zpracování, které je samozřejmě úžasné, ale hodně (podle mě) důležitějších scén tam chybí. Také je mi líto, že tam nejsou nějaké postavy, které v knize jsou. Tím však nechci filmům nějak křivdit, jsou úžasné. Myslím, že Harryho četl už úplně každý, ale pokud je tady někdo, kdo to stále odkládá jako já, rozhodně se do toho hned dejte.

28.10.2017 5 z 5

Stín smrti Stín smrti Darren Shan (p)

Díl byl opět napínavý. Musím říct, že vyprávění z pohledu Grubbse mě stále baví nejvíce. Je mi líto, že to musím napsat, ale za mě je toto asi nejslabší díl ze série, i tak je ale skvělý.

16.10.2017 5 z 5

Nesmrtelní ochránci Nesmrtelní ochránci Eliot Schrefer

Myslím, že druhá série nemohla začít lépe. Dle mého názoru zde bylo více prvků fantasy než v předchozích dílech. Děj byl jako vždy napínavý. Jediné, co bych chtěla zmínit, je, že některé nové vedlejší postavy mi byly nesympatické, a to hlavně svým chováním. Knihu určitě doporučuji, pokud jste četli první sérii.

15.10.2017 5 z 5

Příběhy Velkých strážců Příběhy Velkých strážců Brandon Mull

Tato kniha mě velmi potěšila. V průběhu celé první série mě zajímala minulost a život čtyř Padlých, když byli ještě Velcí strážci. Kniha mě nezklamala a těším se na další díl z nové série.

03.09.2017 5 z 5

Strom věčnosti Strom věčnosti Marie Lu

Myslím si, že první série nemohla být ukončena lépe. Hlavní hrdiny jsem si zamilovala. Jsem ráda, že je i druhá série. Už se těším.

03.09.2017 5 z 5

Vzestup a pád Vzestup a pád Eliot Schrefer

Zatím nejakčnější díl, který mě také nejvíce zasáhl. Jdu číst další, ale na toto budu myslet ještě dlouho. Konec jsem vážně nečekala, to mě docela dostalo a daná postava mě vážně zklamala. Jsem zvědavá, co se odehraje v příštím díle.

25.07.2017 5 z 5

Zrádné vody Zrádné vody Tui T. Sutherland

Opět mě kniha překvapila a potěšila. Děj byl zajímavý už od začátku. Postupně byl ale napínavější a konec mě vážně dostal.

23.07.2017 5 z 5

Svět draků - Tajemství dračí říše Svět draků - Tajemství dračí říše S.A. Caldwell (p)

Tuto knihu jsem četla už dávno, teď jsem ji našla ve své knihovně, protože jsem přerovnávala knihy. Je pro mladší čtenáře, textu tam není moc. Co ale musím říct je, že jsou tu krásné a propracované obrázky.

12.06.2017 3 z 5

Slza obrazem Slza obrazem Petr Lexa

Co k tomu říct... Jako velká fanynka Slzy jsem tuto knihu musela mít. :D Textu tady najdete minimum, ale to je jasné, když je to fotokniha. Každý, kdo má rád Slzu, bude nadšený. K fotkám jsou jen krátké popisy, abychom věděli, kde třeba byly pořízeny apod.
Na konci je delší rozhovor s Petrem a Lukášem.

12.06.2017 5 z 5