veverkaVv veverkaVv komentáře u knih

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Tato kniha nebyla zrovna to nejlepší, co jsem kdy četla. Situace se opakují, slovní výroky také. Sice jsem se někdy pousmála, ale knihu jsem dočetla jen proto, že většinou dočtu vše. Na cesty se také vypravuji, mám hodně zážitků někdy více, někdy méně úsměvných , ale rozhodně bych se divila, kdyby bylo vše jak je napsáno, 100% pravdivé.

08.10.2022 3 z 5

Strom člověka Strom člověka Patrick White

Tato kniha není vůbec lehké čtení. Člověk se musí dostat na úplně jinou vlnu. Hrdinové řeší své věci, život i živobytí klidně, bez velkých emocí a dnešních stresů. Chvíli to trvalo, než jsem si zvykla na rozvláčný styl psaní a velmi klidně popisující jazyk denní skutečnosti. Asi dvakrát jsem váhala, zda dočíst nebo odložit a vzdát to. Ale nakonec ten klid, nezvyklé prostředí a touha zjistit jak to dopadne, zvítězila. Mlčenlivý život hlavních postav je v dnešní době téměř nepředstavitelný. Jejich vnitřní život je však stejně bohatý, mají stejné starosti s dětmi, sousedy, citlivě vnímají změny ve společnosti . Jazyk spisovatele je velmi obohacující a košatý. To, že jsem knihu dočetla a snad i pochopila záměr, považuji za své malé vítězství.

12.06.2022 3 z 5

Dokud žijí motýli Dokud žijí motýli Hanni Münzer

Kniha je lepší, než jsem předpokládala. Čekala jsem přímo slabé odpočinkové čtení, ale výsledek mě mile překvapil. Je to napsané mile, ale s velkou znalostí různých lidských povah i velmi rozdílného věku. Moudrost a zkušenosti starších nejsou nikterak vnucovány, ale mile podány. Není to krvák, ale i nad touto knihou není ztráta se zamyslet.

19.03.2022 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Kniha se četla dobře. Pro mě vcelku odpočinková záležitost, nezklamala. Ilustrace přínosné.

03.03.2021 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Moje očekávání bylo veliké, ale byla jsem trošku zklamaná, asi jsem očekávala dynamičtější děj. Ale nemusí být vše plné krve, stačí i silný příběh. Každý se v hlavním hrdinovi může najít, každý máme své chyby a touhu vyrovnat se s nimi.

18.02.2021 2 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Jako vždy, zapeklité, napínavé. Děj dobře propracovaný. Těším se na další díly ....

01.05.2024 5 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Tohoto spisovatele mám docela ráda, vždy se v ději najde něco překvapivého, něco co nutí v četbě pokračovat. Teď jsem však byla trochu zklamaná. Na můj vkus překombinované, musela jsem se dost soustředit a několikrát vracet, abych vše dobře pochopila. Hlavní postavy již s předchozích dílů znám, takže v tomto problém nebyl, ale opravdu mi tato kniha moc nesedla.

15.02.2024 1 z 5

Konečná stanice Bagdád Konečná stanice Bagdád Andy McNab (p)

Kniha se mi nečetla moc dobře, ale je třeba, abychom se i o takových událostech něco dozvěděli. Válka v Perském zálivu a výsadek osmi britských válečných hrdinů, kteří měli splnit úkol - zneškodnit odpalovací rakety, vypráví přímý účastník seržant Andy McNab. Akce se nezdařila a část vojáků padlo do zajetí, kde byli podrobeni mučení nejen fyzickému, ale i psychickému. Při čtení si člověk není schopen představit utrpení, kterým procházeli a jen jim přeje, aby se dostali v pořádku zase domů. V dnešní době velmi aktuální téma.

29.01.2024 4 z 5

Co dělat, aby tělo nebolelo: Rady fyzioterapeuta při bolestech pohybového aparátu Co dělat, aby tělo nebolelo: Rady fyzioterapeuta při bolestech pohybového aparátu Radka Doktorová

Kniha mě zaujala už v obchodě a vůbec nelituji nákupu. První věc, kterou považuji za plus je to, že brožurka je psána srozumitelně, je to dílko českých autorů. Se znalostí české mentality, pohodlí, nechuti se hýbat. Forma se velmi dobře přizpůsobuje i obyčejným lidem neobtěžuje příliš odbornými výrazy a je srozumitelná všem. Pěkný popis částí těla. Teď jen vytrvat v cvičení a snažit se o pravidelnost.

10.12.2022 5 z 5

Strom života Strom života Ivana Špičková

Velmi objemná kniha české autorky byla na mém nočním stolku skoro půl roku, než jsem měla pocit, že se na ni těším. A vůbec jsem nebyla zklamaná. Historické popisy událostí byly někdy velmi podrobné, ale jen tak bylo možno se na dávné události navázat a pokusit se je pochopit. Základní linie děje - nenávist, láska, hrdost, vlastenectví, kamarádství, víra, pocity a motivy hlavních hrdinů, dějinné souvislosti a pod. se různě prolínají a jako celek pomáhají pochopit i tak vzdálenou historii.
Velmi dobrá četba s ucelenou dějovou linkou. Doporučuji

18.09.2021 5 z 5

Mozek Mozek Robin Cook

Je to asi kniha, která ani nezklame, ale ani úplně nenadchne. Myslím si, že umí víc. Samozřejmě, že stav, který v ději je popsán, je hrůzný a neomluvitelný.

29.08.2021 4 z 5

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Pro mě zatím nejstravitelnější kniha od tohoto spisovatele. Reálná, někdy až hrůzně pravdivá. Vztahy několika vyvolených a snaha dostat se mezi ně. Někdy i za velmi vysokou cenu. Svět, kde lidský život i hrdost nemá valnou cenu a většina je přepočítávána na peníze, vliv a manipulaci s ostatními. Kruté, ale velmi dobře čtivé.

04.08.2021 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Přiznávám, že tuto knihu jsem přečetla díky "výzvě", ale není to můj nejoblíbenější žánr. Hlavní postava mi připadá někdy úplně naivní, až tupá. Zamilovaný příběh i pocity dívky v pořádku, ale mám dojem, že děj je uměle natahován, aby pokryl všechny díly. Z filmového zpracování jsem viděla pouze ukázky a určitě se na celou ságu nebudu dívat. Ale i tato literatura má místo na našem trhu, ať nás čte víc.

02.04.2021 2 z 5

Slepičí polévka pro duši Slepičí polévka pro duši Jack Canfield

Spíše odpočinkové čtení i když některé příběhy si zaslouží větší zamyšlení. Neurazí, ale není to můj šálek čaje.

16.04.2024 3 z 5

Zúčtování Zúčtování John Grisham

U tohoto autora jsem byla překvapena vývojem děje. Nečekala jsem, že tato kniha bude jiná, než ostatní, které jsem od něho četla. Nejvíce mě zasáhla prostřední pasáž, kde jsou líčeny útrapy válečných zajatců. Konec není překvapivý, spíše očekávatelný.

22.03.2024 3 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Příběh je napsaný zručně a poutavě. Velmi mě zaujala pasáž, kdy se psycholog projeví nejen jako profesionál, ale i lidsky, jednu situaci nezvládne a použije násilí na podezřelého. Je to pochopitelné, ale často se to v ostatních dílech nezmiňuje. Jinak je kniha čtivá a patří, dle mého ke špičce tohoto autora.

15.03.2024 4 z 5

Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Omlouvám se autorovi, ale kniha se mi četla velmi těžce, není to můj oblíbený žánr.

24.10.2023 1 z 5

Vše, co vím o lásce Vše, co vím o lásce Dolly Alderton

Ryze odpočinkové čtení. Chvílemi připomíná nejmenovaný film, ale když si čtenář zvykne na občas mírně ztřeštěný děj, stále se opakující zážitky s muži, alkoholem a hlavně kamarádkami a jejich potížemi, najde se tam i dost důležitých momentů. Hrdinka postupně zraje a vyslovuje i moudra, zamýšlí se nad životem a jeho smyslem. Nebyl to ztracený čas.

27.05.2023 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Tato kniha mě moc nenadchla. příliš složité a né moc přehledné. Spisovatel umí lépe.

01.05.2023 1 z 5