Strom života

Když král keltského kmene Volků sjedná mír se svým protivníkem a pozve ho na své hradiště v Eburonu, všichni věří, že pro zemi nadešel čas pokoje a blahobytu. Slavnostní hostina ale končí zradou a dýkou, a králův mladý syn Allecnos si jen v poslední chvíli zachrání život dramatickým útěkem z hradiště. Prozíravý druid Aios pošle Allecna až do dalekého Říma, aby ho dostal z dosahu nepřátel, kteří po něm pátrají. Za několik let se Allecnos rozhodne přidat k Caesarovu vojsku, které táhne do Galie, aby se střetlo s Germány. Musí vědět o římském způsobu boje co nejvíce, protože po ničem netouží víc než se dostat zpátky k Volkům, pomstít smrt svého otce a navrátit jejich rodu královský trůn. Výpravný román popisuje dramatické boje o moc, stejně jako běžný život keltské doby v 1. století př. n. l....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261936/big_strom-zivota-261936.jpg 4.432

Kniha Strom života

veverkaVv

Velmi objemná kniha české autorky byla na mém nočním stolku skoro půl roku, než jsem měla pocit, že se na ni těším. A vůbec jsem nebyla zklamaná. Historické popisy událostí byly někdy velmi podrobné, ale jen tak bylo možno se na dávné události navázat a pokusit se je pochopit. Základní linie děje - nenávist, láska, hrdost, vlastenectví, kamarádství, víra, pocity a motivy hlavních hrdinů, dějinné souvislosti a pod. se různě prolínají a jako celek pomáhají pochopit i tak vzdálenou historii.
Velmi dobrá četba s ucelenou dějovou linkou. Doporučuji

Shardlake
18.01.2020

Tento výpravný román se mi během čtení zalíbil, i když tam zpočátku byly trochu nezáživná místa. Popisovat období 1. století před naším letopočtem tak, aby čtenář vydržel s napětím číst až do konce jistě pro autorku nebylo snadné. Ke konci knihy jsem zjistila, že fandím více Lanicovi než Allecnovi, který byl v pozici krále časem zaslepen mocí a zničil tak přátelství, které bylo mezi nimi od dětských let. Lanicos mu přesto dokázal odpustit a jsem ráda, že se na konci příběhu zachránil, i když v knize bylo plno míst, kdy už to vypadalo, že zemře. Doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi historické příběhy a rádi čtou hodně tlusté knihy. Časem si ráda přečtu další knihy této autorky.

Dandy1
12.08.2019

Mám ráda tlusté knihy, ale tady byla spousta stran zbytečná. Prvních 200 stránek jsem chtěla knihu zahodit. Autorka nedokáže udržet čtenáře po celou dobu četby. I když příběh byl moc pěkný, nevím jestli budu číst nějakou její další knihu.

Hade
25.07.2019

Bohužel přes obrovskou snahu odloženo na stránce 400. Spousta zbytečných mnohastránkových pasáží, nekonečné konverzace o ničem, málo akce a mnohem víc nudy. Jeden z nejhorších historických románů, které jsem četl. On to vlastně není vůbec historický román, spíše historická fantasy pro krásnější část pohlaví. A že by se Galům v 1. stol. před Kristem mohlo podařit porazit přesilu římských legionářů, bytˇ vysloužilců nebo zběhů, to je naprosto mimo mísu

Tave
12.02.2019

Naprosto dokonalá knížka, se kterou se člověk "sečte" ani neví jak. Děj vás nenechá chvilku klidnými a během toho, jak postavám fandíte, trnete v napínavých okamžicích a rozčilujete se nad nevyzpytatelným osudem, uteče vám téměř 700 stran úplně samo. Před Ivanou Špičkovou smekám klobouk.

hasmanka
10.01.2019

Na knihu jsem se chystala déle, trochu mě odrazovalo, jak je objemná, ale mužští hrdinové se mi nakonec hodili do letošní Výzvy. Lanica jsem si ostatně velmi brzy zamilovala, neboť lidí s jeho vlastnostmi po světě moc nechodí. Tudíž jsem si jich chtěla užít alespoň v tomto příběhu z dávných dob, které autorka navíc popisuje s takovou přesvědčivostí a důkladností, až máte dojem, že u toho musela být. Po necelých sedmi stovkách stran jsem byla s příběhem natolik sžitá, že bych dala nevím co za pokračování. Tohle čtení jsem si prostě až dětinsky užila!

Bobina74
01.11.2018

Jedním slovem LUXUSNÍ. Začátek sice trochu odrazující - množství postav s ještě složitějšími jmény, spousta historie....rozhodně se nenechte odradit, protože potom už vlak pádí na plný plyn a vy nestačíte číst - noc je najednou hrozně krátká na čtení. Veliká poklona autorce, že se do tak obsáhlého díla pustila. Na knize je vidět mraky kvalitně odvedené práce a já se stále musela ujišťovat, že se jedná opravdu o českou autorku.
P.s. : jdu do další její knihy, ať mně to Pendolíno neujede ;-)

Marcelllus
10.10.2018

Kniha je velice čtivá a plná zajímavých informací. Jsem hrdá, že je napsaná českou spisovatelkou.