Strom života

Strom života je zatím nejrozsáhlejší historický román spisovatelky Ivany Špičkové. Autorka se ve svém díle věnuje několika postavám, které jsou zajímavě vykresleny a prezentovány. Ovšem náboj vynikajícího románu je vtom, že se nevěnuje jenom jejich lidskému příběhu, ale i jejich vzájemné interakce a náboji společných vztahů, které se v průběhu času mění. Historicky je román zasazen do 1. st. p.n.l. (cca roky 50) a věnuje se stále tajemným Keltům. Román se mohl klidně odehrát třeba i někde u nás…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/261936/strom-zivota-261936.jpg 4.815

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Millennium Publishing

Bobina74
01. listopadu

Jedním slovem LUXUSNÍ. Začátek sice trochu odrazující - množství postav s ještě složitějšími jmény, spousta historie....rozhodně se nenechte odradit, protože potom už vlak pádí na plný plyn a vy nestačíte číst - noc je najednou hrozně krátká na čtení. Veliká poklona autorce, že se do tak obsáhlého díla pustila. Na knize je vidět mraky kvalitně odvedené práce a já se stále musela ujišťovat, že se jedná opravdu o českou autorku.
P.s. : jdu do další její knihy, ať mně to Pendolíno neujede ;-)

Marcelllus

Kniha je velice čtivá a plná zajímavých informací. Jsem hrdá, že je napsaná českou spisovatelkou.

TheMelorry

Musím přiznat, že začátkem knihy jsem se prokousávala, ale poté co jsem lépe seznámila s postavami a příběh se rozjel, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Její obsáhlost podle mě vůbec není na škodu, autorka dokázala vše velmi věrně a čtivě napsat a mimo to, že prožívá osudy hlavních postav, objevuje se zde mnoho informací ze života Keltů, Římanů a Germánů. Za mě velmi povedená kniha.

Redbitter

Neuvěřitelně čtivá kniha. Nenechte se zastrašit její '' tloušťkou''. Je to úžasná kniha, každá stránka je perfektní a jsem velice ráda, že spisovatelka je z ČR. :)

vendula4464

Nejdříve jsem se trochu polekala objemnosti knížky, ale jak se začtete, ubíhají stránky velmi rychle... Číst tuto knížku bylo velmi vyčerpávající, ani jedna kapitola Vám nedá vydechnout. Pořád jsem byla v napětí a nedokázala se odtrhnout. Obdivuji mistrný styl vyprávění, znalost prostředí, zvyků a dokonalé vykreslení postav a charakterů. Knížka Vás vcucne do své doby, nečekaně mění charaktery většiny hrdinů a Lanicovi a Coriace jsem držela palce ze všech nejvíce:-)

Annnulika

Skvěle napsaný příběh. Ani jsem nečekala, že mě tato kniha tak chytne. Děj byl zajímavý od začátku až do konce, mnohokrát jsem měla problém knihu odložit. Lanica jsem si hned oblíbila a Allecnos mě dost často vytáčel. Hold moc dokáže člověka změnit, to platí ve všech dobách... I když byl kniha dlouhá, nebránila bych se pokračování ;)

AlenaF

Výborně napsaná kniha, velice mě upoutala a četla jsem, četla .... Nemohla jsem odložit. Doporučuji. Těším se na další knihy této autorky.