Verunka926 Verunka926 komentáře u knih

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Čtení prvního dílu této známé série jsem si užila, nicméně určitě se nezařadí mezi mé nejoblíbenější knihy. Příběh mě bavil, vztahu mezi Katniss a Peetou jsem fandila a lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem si více neoblíbila Peetu. Líbilo se mi, že děj rychle utíkal a než jsem se nadála, už jsem dočítala poslední stránku. Musím se ale přiznat, že absolutně netuším, co bych měla očekávat od dalších dílů a jestli se do nich mám vůbec pouštět.

22.05.2022 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Skvělá knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Určitě se těším na další knihy od Colleen.

14.05.2022 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Tak tohle byla jízda. Strašně moc mě kniha bavila a takto originální téma jsem již dlouho neviděla. Příběh byl vtipný, rychle odsýpal a velmi jsem si ho užila.

07.04.2022 4 z 5

Holka na suchu Holka na suchu Laura Silverman

Z této knihy jsem byla velmi mile překvapená. Dostala jsem ji jako dárek a absolutně jsem netušila, o čem má být. Příběh mě moc bavil, protože mám ráda prostředí sportu, a ačkoli dávám přednost 'bad boyům', Lincolna si prostě nešlo neoblíbit. Je škoda, že moc lidí tuto knihu nezná.

02.04.2022 3 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Celá série je skvělé odpočinkové čtení a tento díl tomu není výjimkou. Za mě sice trochu slabší než předchozí díly, ale pořád mě kniha moc bavila a těším se na další díly.

19.03.2022 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Kniha mě v průběhu čtení donutila se zamyslet hned nad několika věcmi. Příběh mě dost bavil, ačkoli byl napsán takovým zvláštním způsobem (což mi ovšem nevadilo), protože byl zase trochu jiný oproti těm, které jsem doposud četla.

12.03.2022 4 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Kdybych knihu četla dříve, byla bych z ní určitě nadšenější. Takhle jsem bohužel hodně věcí shledávala klišoidních a předvídatelných. Příběh byl ale jinak zajímavý a moc se mi líbila hlavní postava, Hazel.

12.03.2022 3 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Podle některých je tato kniha lepší než Dopisy ztraceným, ale já si to nemyslím. Příběh to byl docela fajn, ale nějak mě nebavil tolik jako Dopisy. Hlavní postavy byly podobně staré jako já, ale někdy jsem si nad jejich chováním ťukala na čelo. Mám pocit, že už jsem z podobných knih trochu vyrostla, ale na odpočinutí je to fajn čtení.

10.03.2022 3 z 5

Gargantua a Pantagruel. Svazek 1, Kniha první až třetí Gargantua a Pantagruel. Svazek 1, Kniha první až třetí François Rabelais

Četla jsem jenom kvůli škole a vůbec se mi to nelíbilo.

03.03.2022 1 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Kniha podle mě nepatří mezi bezkonkurenčně nejlepší fantasy, nicméně nemohu ani říct, že by to byl propadák. Příběh rychle odsýpal a jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet v dalších dílech.

19.02.2022 3 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Fajn kniha se zajímavým příběhem, ale nijak ohromená nejsem. Ještě uvidím, zda se pustím do dalších knih.

18.02.2022 3 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Mám ráda knihy ze sportovního prostředí, proto se mi tato kniha opravdu velmi líbila. Nezlobila bych se, kdyby byla trochu kratší, ale jinak to byl suprový příběh. Určitě se těším na další autorčiny knihy.

14.02.2022 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Moc pěkná a milá knížka, která se velmi rychle četla, nicméně očekávala jsem trochu více lyžování.

16.01.2022 4 z 5

Jméno této knihy je tajné Jméno této knihy je tajné Pseudonymous Bosch (p)

Kdybych byla mladší - tak 10/11 let - myslím, že by se mi kniha moc líbila, ale nyní bohužel musím konstatovat, že jsem ráda, že ji mám konečně za sebou, protože jsem ji četla jen kvůli čtenářské výzvě.

09.01.2022 2 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Bohužel mě tento typ literatury moc nebere, takže za mě taková normální průměrná kniha.

03.01.2022 2 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Jejda, tak této knize jsem naprosto propadla. Strašně moc mě bavilo sledovat příběh Biancy a Jacksona a tolikrát jsem nasmála! Kromě hlavních postav mě bavily i postavy vedlejší - např. Rayford, ten byl prostě skvělý. Rozhodně mám v plánu si přečíst i další autorčiny knihy.

30.12.2021 5 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Byla to fajn kniha, ale nijak ohromená z ní nejsem. Příběh utíkal poměrně rychle, ale přišel mi strašně jednoduchý a k hlavním postavám jsem si také skoro žádný vztah neutvořila. Doporučila bych spíše mladším čtenářům, jak už tu mnoho z vás psalo.

28.12.2021 3 z 5

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

Tato kniha mi obrovsky sedla do nálady a pořád jsem měla nutkání číst dál a dál. U příběhu jsem se chvílemi culila a chvílemi měla na krajíčku. Rozhodně jsem nadšená.

24.12.2021 5 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Ze začátku se mi moc nedařilo se začíst, což mě dost mrzelo. Po zhruba 100 stranách se to zlepšilo, nicméně úplně jsem se do příběhu ponořila až přibližně v poslední třetině. S tím, že jsem se nemohla začíst také možná souvisely poměrně dlouhé kapitoly, které mně zkrátka moc nevyhovují a postupně u nich ztrácím pozornost... Světem mi kniha hodně připomínala Lovce stínů od C. Clare ovšem méně propracovaný. Ale pokud bych od tohoto odhlédla, příběh jako takový se mi moc líbil, jelikož svět lovců stínů mě fascinuje. Roxy, jakožto hlavní hrdinku, jsem si celkem oblíbila a hodně jsem na ní oceňovala, že se jen tak nevzdávala. Jejího spolubojovníka Finna jsem si také oblíbila a stejně tak i Shawa s jeho vtipnými průpovídkami. Z vedlejších postav se mi zalíbil i Ripley a docela mrzí mě, že se tam neobjevoval více.
I já musím pochválit Glosář a popis osob, protože mi dost věcí dovysvětlil, a je škoda, že není na začátku.
Ačkoli tedy knihy Strmý pád i Nedotýkej se byly lepší, tato fantasy série si myslím také zaslouží vaši pozornost.

05.11.2021 4 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Ze začátku jsem se do příběhu nemohla moc začíst a děj mě nebavil. Četla jsem ale dál a kniha mě bavila víc a víc. Líbilo se mi, že to bylo zase trochu něco jiného a ve výsledku jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

28.10.2021 4 z 5