verulik196 verulik196 komentáře u knih

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Moc ráda jsem se vrátila do tohoto světa víl, byť jen na krátkou dobu. Kniha sice nebyla tak napínavá jako ostatní díly, ale já jsem s tím počítala, takže nejsem zklamaná. Nyní mi již nezbývá než vyhlížet, kdy vyjde další pokračování. Snad to bude brzy ♥

29.10.2018 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Málokdy na mě udělá kniha dojem tak, jako Probuzení Simona Spiera. Je vtipná, milá, upřímná a tak nějak celkově roztomilá. 10*!

15.10.2018 5 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Tak a dočetla jsem i poslední díl. Byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne a jak do sebe zapadnou všechny kousky skládačky. Nyní už vím, že autorka svým postavám vymyslela celkem hezký a zajímavý konec a není důvod být na ni naštvaná. Snad se od ní dočkáme i nějaké další knihy.
Jinak celkově se mi série líbila, nebylo to ale nic až tak ohromujicího, co bych musela vychvalovat na každém kroku. Četla jsem už lepší knihy (ale i horší, samozřejmě).

10.10.2018 5 z 5

Tygrova plavba Tygrova plavba Colleen Houck

Tygrova plavba se mi opravdu hodně líbila, ta myšlenka s draky je skvělá. Už beru do ruky další díl!

02.10.2018 5 z 5

Tygrova stezka Tygrova stezka Colleen Houck

Pokračování série je zdařilé, už se těším na další díl!

24.09.2018 5 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Pro jednou jsem zase narazila na skvělou fantasy sérii. Místo klasického amerického prostředí se kniha odehrává v Indii, což velmi oceňuji. První polovina je na pět hvězdiček, v druhé mi ale na Kelsey hodně vadila jedna jistá věc, a proto jsem se nakonec rozhodla pro čtyři.

16.09.2018 4 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

První půlka knihy byla nic moc, Viky se jen utápěla ve svých pocitech, chyběla akce. V druhé polovině se to ale změnilo. Černooká se začala více projevovat a kniha konečně dostala spád, který mi byl všude na internetu slibován. Jde vidět, že v autorce něco je, a věřím, že dalšími knihami překvapí jen příjemně.

08.09.2018 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Kniha Potrhaná křídla se mi hodně líbila. Má zajímavou atmosféru 50. let, sympatické postavy a originální příběh. Je to moje první kniha autorky, ale určitě ne poslední.

03.09.2018 5 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Knihu jsem si přečetla ze zvědavosti, abych zjistila, o čem ten slavný (nebo alespoň mě to tak jednu dobu přišlo) seriál je.
Krátce řečeno, mám z ní hodně smíšené pocity. Začnu nejprve tím pozitivním. Líbí se mi celá ta myšlenka s kazetami. Četla jsem už mnoho knih, ale na nic ani vzdáleně podobného jsem dosud nenarazila. Knížka je taktéž čtivá a celkově mě bavila.
Tak v čem je problém? Čekala jsem, že Hannah měla opravdu, jakože opravdu těžký život, jenže ono to zas tak strašné nebylo. Chápu, každý je jinak citlivý, co jednoho rozbrečí, s druhým ani nehne.. ale sebevražda byla opravdu přehnaná reakce. Jaké je tedy poselství této knihy? Proč si to s lidmi vyříkat, když se můžete zabít?

30.08.2018 3 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Ginny Napořád.. Ginny není žádná tuctová hrdinka s klasickým přemýšlením a vyjadřováním a to se samozřejmě odráží ve stylu psaní, který se mi z počátku hůř četl. Brzy jsem si ale zvykla a do příběhu se zamilovala. Za mě rozhodně palec nahoru!

27.08.2018 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Problémy obou postav jsou vyhnány do extrému a šance, že se spolu setká nejtlustší holka Ameriky a kluk s tak vzácnou poruchou, je minimální, na druhou stranu to ale dělá příběh zajímavým. Knížka je čtivá, vtipná, optimistická, milá... Však zjistěte sami. Dávám 4,5 hvězdičky. (čteno v angličtině)

20.08.2018 4 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Poslední díl nezklamal! Rozhodně doporučuji.

13.08.2018 5 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Druhý díl byl rozhodně napínavější, zajímavější a celkově lepší než předchozí díl. Snad se úroveň dalšího dílu nesníží!

09.08.2018 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Mrazivý oheň se mi zdál přibližně stejně čtivý a napínavý jako autorčina první série. Není to žádné veledílo, četla jsem mnoho lepších knih, ale přesto se knížka četla úplně sama a byla jsem rychle na konci. Jako oddechovku doporučuji.

06.08.2018 4 z 5

Cizinec / Pád Cizinec / Pád Albert Camus

Četla jsem pouze Cizince. Příběh se mi líbil, děj rychle ubíhal, a tak jsem to měla rychle přečtené. Byla to dobrá volba jako povinná četba. 4*

02.08.2018

Perlička na dně / Ostře sledované vlaky Perlička na dně / Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Četla jsem jen Ostře sledované vlaky, příběh mě moc nezaujal, je psán takovým zvláštním stylem. Dávám dvě hvězdičky.

01.08.2018

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Na knížku jsem se nesmírně hodně těšila a měla vysoké očekávání. I přesto ale nejsem vůbec zklamaná. Autorka podává Charlottin příběh takový, jaký je, bez přikrášlování. Není to žádná romanťárna ani odpočinkové čtení, je to ale kniha, která vám ještě dlouho zůstane v hlavě.

29.07.2018 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

U této knížky jsem především ocenila, jakým stylem je napsána. Neměla jsem problém se začíst ani se orientovat v ději. Co se příběhu týče, musím uznat, že se mi líbil, přestože rybaření jde naprosto mimo mě. Mohu jen doporučit.

24.07.2018 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Moc pěkná kniha. Do příběhu jsem se s chutí pustila a vyprávění Alexiného poněkud odlišného života si užívala. Knížka mě nutila každou chvíli přemýšlet, jestli to, co čtu je skutečné, nebo ne... Určitě přečtěte.

22.07.2018 5 z 5

Kulička (19 povídek) Kulička (19 povídek) Guy de Maupassant

V rámci povinné četby jsem četla jen první povídku - Kuličku.
Poté, co jsem se prokousala trochu delším úvodním popisem, se z toho vyklubala pěkná povídka s hlubší myšlenkou. 4*

19.07.2018