Veronika33 Veronika33 komentáře u knih

Naturalista Naturalista Andrew Mayne

Príbeh mal veľmi veľký potenciál, ale bohužiaľ nebol využitý naplno. Aj napriek mini kapitolkám dej vôbec neodsýpal, naopak bol veľmi chaoticky spracovaný. Vedecké poznatky mohli byť spestrením knihy, ale ich použitie bolo násilné, veľmi ubralo pútavosti a plynulosti príbehu. Koniec čistá katastrofa, narýchlo ukončená kniha, hlavný hrdina "terminátor", slabota. Opäť sa mi potvrdilo, že knihy označené médiami ako bestsellery fakt nie sú pre mňa.

19.06.2019 3 z 5

Hlboko v lese Hlboko v lese Cass Green (p)

Tak to to je podľa môjho vkusu. Fakt dobrý príbeh, štýl písania veľmi pútavý, stupňovanie napätia výborné, zaujímavé postavy. Knihu som si neskutočne užila. Teším sa na ďalšie knihy od autorky. Odporúčam.

19.05.2019 5 z 5

Predtucha Predtucha Gillian Flynn

Zo začiatku som sa celkom slušne zažrala do deju,svižné, pútavé, fajn. Keď sa Nerdy dostala do domu Susan, zostala som totál zmätená, úplne iný štýl písanie. Všetko bolo také nedotiahnuté, posplietané, čudné. Ako pekne a čisto poviedka začala, tak ako urýchlená motanica skončila. Pripadá mi, že mala určený rozsah a aby ukončila poviedku tak dej zhustila, ale nevyšlo to úplne. Veľmi čudné.

19.05.2019 3 z 5

Stratila sa Anna Stratila sa Anna Alex Lake

Príbeh ma celkom bavil, aj bol pútavý, jediný mínus knihy bol, že som páchateľ odhalila už na začiatku. Napriek tomu som si knihu užila. Nie je to najlepší psychologický thriller,ktorý som čítala, ale ani žiadna nuda. Ako oddychovejší thriller, celkom fajn voľba.

19.05.2019 4 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Toto fakt nie, téma veľmi zaujímavá, ale spracovanie prehnane popisné až extrémne nudné. Knihe som dala šancu, ale vzdala som ju. Pri mojej obrovskej zásoba kníh (cca 2000ks), sa fakt nechcem do kníh nútiť a pretrpieť ich, čítanie si chcem užívať. Takže knihe dávam zbohom, snáď si nájde nového majiteľa, ktorý ju ocení viac ako ja.

19.05.2019 odpad!

Handrová bábika Handrová bábika Daniel Cole

Ďalší zaručený bestseller, ktorý u mňa nejako neuspel, ja vážne nejdem s davom :P. Neviem či to bolo slovenským prekladom, ale začiatok knihy sa mi zdal veľmi krkolomne napísaný. Keď sme sa dostali hlbšie do príbehu, dej celkom dobre odsýpal, najmä kvôli mojím obľúbeným krátkym kapitolkám a striedaní postáv. Koniec resp posledných cca 70 strán, zrazu zvrat som nechápala prečo čo ako...totálne nastal chaos v celku pútavom príbehu (ako keby ju dopísal niekto iný) a koniec otvorený. Nie som si úplne istá či ma kniha natoľko upútala, aby som uvažovala o prečítaní autorovej druhej knihy. Fakt neviem..

07.05.2019 4 z 5

Nevinná krev Nevinná krev James Rollins (p)

Kniha bolo snáď rovnako pútavá ako jej prvý diel, fakt sa ani chvíľu nenudíte,ale... celú dobu som mala pocit,že všetky zvraty sú len predohrou pred nejakými super bojom a ono nič, všetky prekážky, zvraty, situácie sa mi zdali v rovnakej úrovni. Nemyslím, že by ma príbeh sklamal, skôr som asi čakala niečo iné. Napriek tomu som si knihu užila a teším sa na ukončenie tejto série.

07.05.2019 4 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Na knihu som sa dlho tešila, bola vychvaľovaná na všetky strany. Čakalo ma však sklamanie, totálne depresívny príbeh v kombinácií s prevažne nesympatickými postavami. Kniha sa pomerne ľahko čítala, ale ten dej ma teda moril. Uvidím, čo prinesie jej druhá kniha, ale mám z nej trošku obavy.

07.05.2019 3 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Kniha bola trošku iná ako som čakala. Téma druhej svetovej vojny bola len naznačená, ústrednou témou bol skôr životný údel Ráchel od útlej mladosti až po starobu. Niektoré úseky boli podrobnejšie rozobrané iné len tak letom svetom. Príbeh prebiehal v 2 časových rovinách a postavách. Dejová linka s Ellou ma veľmi nebavila bola rozvláčná až nudná. Celkovo nebola kniha zlá, ale ani extra pútavá. Opakovane ju už čítať nebudem.

Nespútaní Nespútaní Sophie Jordan

Kniha o čosi slabšia svojím obsahom ako prvý diel. Na môj vkus mala Davy trošku viac zranení ako je nutné k udržaniu napätia v príbehu, pôsobilo to už prehnane a ani Arnold Schwarzenegger by sa za jej výdrž nehanbil. Inak som si knihu užila, opäť veľmi pútavá.

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Veľmi pútavá dystopia. Zaujímavý námet, spracovanie aj postavy. Knihu som si užila a určite si ju ešte niekedy zopakujem. Odporúčam pre fanúšikov tohto žánru.

16.04.2019 5 z 5

Proměna Mary Dyerové Proměna Mary Dyerové Michelle Hodkin

Kniha sa mi páčila rovnako ako aj prvý diel, tento bol však trochu chaotickejšie napísaný. Dej trochu viazol, situácie sa opakovali, príbeh sa veľmi nevyvíjal. Napriek tomu je kniha pútavá. Jediné čo ma mrzí je, že kniha skončila totálne otvorene a ďalší diel pravdepodobne už preložený nebude. Škoda.

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Klasika. Príbeh je perfektne vymyslený a dostatočne pútavý.Túto knihu som čítala už niekoľkokrát a určite si ešte niekedy dám repete. Odporúčam.

26.03.2019 4 z 5

Čo sa stalo Mare Dyerovej Čo sa stalo Mare Dyerovej Michelle Hodkin

Kniha má neskutočne bavila, dej krásne odsýpal vďaka kratším kapitolám. Príbeh bol bez hluchých miest a dostatočne pútavý. Posledných 50 strán ma zaskočilo ako sa dej začal vyvíjať a najmä paranormálna linka príbehu, trocha to vadilo. Uvidíme čo nám prinesie ďalší diel.

26.03.2019 4 z 5

Bellagrand Bellagrand Paullina Simons

Tento diel série bol asi najslabší, tretinu knihy zabila svojou minimálnou pútavosťou politika. Zvyšok už bol záživnejší, ale tiež žiadna sláva. Chápem, že autorka chcela vysvetliť čo dohnalo rodičov Alexandra k odchodu do Ruska, ale tento diel sa mi zdal ako zbytočné predlžovanie príbehu. Viackrát si ho asi už neprečítam, nezaujal.

26.03.2019 3 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Tretí diel bol o niečo lepší ako Měděný jezdec, ale na Taťánu a Alexandra to nemalo. Začiatok bol veľmi pomalý a nezáživný, príbeh sa tiahol s neustále opakujúcim sa dejom. Potom sa kniha rozbehla a ja som si ju užívala. Posledných cca 50 strán sa mi už zdalo nadbytočných, knihu to trošku zabilo. Ako celok sa mi však kniha páčila.

10.03.2019 4 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Tak to to bola iná káva ako Měděný jezdec. Dej neuveriteľne rýchlo odsýpal, napomohlo tomu striedanie deja a postáv. Musím povedať, že tento diel som si neskutočne užila. Kniha bola pútavá a bez hluchých miest. Som zvedavá ako sa bude vyvíjať dej v ďalšom dieli tejto ságy.

21.02.2019 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Kniha ma hneď zo začiatku zaujala svojím námetom, bolo zaujímavé dozvedieť sa ako 2.svetová vojna prebiehala v Rusku. Miestami to však bolo stereotypné prispievali k tomu často opakujúce situácie. Ako celok by som však knihu brala ako pecku, nebyť časti kde Alexander prišiel za Taťanou do Lazareva, to bolo veľmi rušivé a červená knižnica sa môže predtým schovať. Tam som sa zasekla a aj uvažovala, že nedočítam. Nakoniec som sa prekonala, ale kvôli tomu úseku musím knihu hodnotiť ako priemer. Viackrát ju čítať pravdepodobne nebudem.

21.02.2019 3 z 5

Irská kuchařka Irská kuchařka Mary Beth Keane

Po dlhej dobe super pútavá kniha so zaujímavým námetom. Presne tento typ kníh zbožňujem. Odporúčam a isto si ju znovu prečítam.

16.01.2019 5 z 5

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

Ďalšia kniha od autora, kde mi vadilo skákanie v deji bolo to veľmi rušivé, ale na rozdiel od prvej knihy v sérií, kde to bolo cítiť v celom deji, tu sa to konalo iba cca v 1/4 knihy. Napriek tomu som si knihu užila, bola neskutočne pútavá a do poslednej chvíle som nevedela kto je "záporňák". Miestami bol príbeh trošku zvrhlejší. Celkovo knihu odporúčam, pravdepodobne si ju ešte prečítam, sklamal ma len koniec, zdal sa mi trochu odfláknutý, uspechaný.

16.01.2019 4 z 5