Verika Verika komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Čtivá kniha. V dnešní době si už ani nedokážeme představit život židů za války. Doporučuji.

28.05.2020 5 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

I druhý díl série sestřičky mě velmi oslovil. Příhody již známých sestřiček žákyněk se rozrostl i o zápletku noční sestry Violet. Kniha mě místy nutila k smíchu, ale často i k slzám dojetí. Těším se na další pokračování.

30.07.2022 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Knížku jsem četla až poté, co jsem viděla film. Malinko jiný děj, ale knížka je určitě lepší. Je čtivá, napínavá a smutná. Nicholas Sparks nezklamal.

21.06.2018 5 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Třetí díl série Sestřičky je taktéž velmi čtivý. Osud sestřičky Millie je v tomto díle velmi bolestivý. Zajímavé jsou i historické události předválečné doby.

08.01.2023 5 z 5

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Kniha mě zaujala svým námětem - deset let, deset setkání. Příběh hlubokého přátelství dvou lidí, čtený chvilku z pohledu Stephanie a chvilku z pohledu Jamieho se mi líbil. Zajímavá byla psychologie vztahu a emoce. SMS zprávy, které si posílali, obsahovaly odkazy na písničky, kterými si chtěli něco říct. Na poslední stránky knihy jsem přes slzy neviděla. Rozhodnutí, které v životě chceme udělat, je třeba někdy udělat v čas.

19.07.2020 5 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Další osudy sestřiček z nemocnice Nightingale. Tentokrát se kniha věnuje hlavně Frannie, Helen a hlavní sestře Kathleen, která řeší svoje zdravotní potíže. Dora nám přináší milé překvapení.
Těším se na další pokračování, i když mám obavy, co do děje přinese 2. světová válka.

02.04.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moje první knížka od této autorky. Příjemný romantický příběh z prostředí Dánska. Během čtení jsem ráda poznávala styl hygge a měla chuť na skořicové šneky. Mám chuť Dánsko navštívit a zjistit, jestli je pravda, že jsou lidé v Dánsku šťastní.

20.06.2022 4 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu, kdybych ji četla, asi bych nedočetla do konce. Příběh knihy se odehrává ve dvou časových pásmech. Ve věku 100let, byl pro mě příběh zajímavý a velmi vtipný. Ale příběh, kde je hlavní hrdina ještě mladý, mě vůbec nezaujal. Zaváněl politikou a to není nic pro mě.

20.06.2022 2 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Knihy od paní Vasilkové mám velice ráda. Vždy se jedná o nějaký životní příběh, který může potkat kohokoli z nás. Kniha je čtivá a pojednává o tom, jak je důležité mít dostatečné, ale zase ne přehnané sebevědomí, o empatii i porozumění a samozřejmě o lásce.

29.06.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Pěkně napsaný příběh pejska nalezence. Příběh vypráví sám pes. Kniha doplněna hezkými ilustracemi. Doporučuji.

01.08.2020 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Zajímavý příběh sestřiček žákyněk, kdy jsem nahlédla do jejich pracovního i soukromého života. Kniha se četla moc pěkně, stránky utíkaly, nasmála jsem se u hygieny zubů.
Jen prvních 100 stran jsem musela číst dvakrát, hodně postav, za chvíli jsem nevěděla kdo je kdo, musela jsem si udělat poznámky. Občas mě vyvedla z míry chyba v textu, jako, že jedna postava na jedné stránce měla dvě jména nebo že v kavárně neobsluhovala číšnice, ale sestřička.
Na další pokračování příběhu se ale moc těším.

10.07.2022 5 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

Další pěkný díl sestřiček z období Vánoc 1941. Některé sestřičky odjíždí z Londýna vypomáhat na venkov. Do děje se vrací i oblíbené postavy. Děj se tentokrát odehrává i na infekčním oddělení, kde jsou hospitalizované děti se záškrtem.

28.05.2023 5 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Tento díl je smutný, plný náletů, bombardování, zraněných i mrtvých. Nicméně četl se moc pěkně. Oblíbila jsem si novou postavu, dobrovolnici Eve Ainsleyovou.

11.05.2023 5 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Tento, čtvrtý díl Sestřiček, byl za mě zatím nejlepší. Sestřičky, jejichž osud sledujeme od prvního dílu (Dora, Millie, Lucy,..), jsou před závěrečnými zkouškami. Fandila jsem nové postavě Jess Jagové a sledovala, jak si vede, trochu naivní Effie ÓHarová. I když v tomto díle, by mohla série Sestřiček končit, těším se na její pokračování.

04.03.2023 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Knížku jsem si přečetla na doporučení dcery. Nelituji, moc pěkná knížka o vztahu mezi matkou a dcerou. Líbily se mi psané pohledy ze strany matky i dcery. Knížka ukazuje, jak je důležitá komunikace, aby si skutečnost každý nevykládal jinak.

20.07.2021 4 z 5

Tichá noc Tichá noc Danielle Steel

Knihy Danielle Steel patří mezi mé oblíbené. Ani tato kniha mě nezklamala, jen začátek příběhu se mi zdál hodně zrychlený, málo propracovaný. Emmu jsem si oblíbila. Kniha je plná lásky a empatie a také ukazuje, že se člověk nikdy nemá vzdávat svých snů.

26.01.2023 4 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Chvilku trvalo, než se příběh rozjel, ale pak díky napínavému ději, jsem knihu nemohla odložit.

11.11.2018 4 z 5

Se psem mě baví svět Se psem mě baví svět Igor Chaun

Příběhy od známých osobností. Některé obzvlášť povedené. Ilustrace jako živé.

06.05.2018 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

2/3 knížky se mi četli moc pěkně. Zajímavé vyprávění spisovatelky o životě v jiné zemi, o nemoci, jejich pocitech a uzdravení. Poslední třetina knihy se četla hůře. Spisovatelka se dost často opakuje. Přesto jsem ráda, že jsem knížku dočetla do konce.

17.01.2015 4 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Kniha mě zaujala obálkou i anotací. Hlavní hrdinka Anna mě štvala ze začátku svých chováním, ale nakonec jsem ji fandila. Během čtení knihy jsem se několikrát od srdce zasmála.

16.02.2022 3 z 5