veneta veneta komentáře u knih

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Poutavé ( po všech stránkách )

31.07.2017 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Kdybyste chtěli přečíst jedinou knihu během letní dovolené, je to TATO:-)

09.07.2017 5 z 5

Jízdní kolo, vynález, který sblížil svět Jízdní kolo, vynález, který sblížil svět Pavel Eliáš

Čtivé,poutavé, fascinující, pro všechny cyklisty - nadšence.

01.05.2017 5 z 5

Kry Kry Anna Beata Háblová

Zkrásní
kdo porozumí básním

04.11.2016 5 z 5

Kettlebell Simple & Sinister Kettlebell Simple & Sinister Pavel Tsatsouline

Souhlasím s předchozími komentáři. Jen bych dodala, není to - jako většina podobných - kniha "pro chlapy! Ale ženy mohou také...". Je to o síle, buď silný/-á být chceš a jsi, nebo... alespoň čti! :-)

30.08.2016 5 z 5

Co se děje s potravinami při přípravě pokrmů Co se děje s potravinami při přípravě pokrmů Jana Dostálová

Útlá kniha, která rozhodně stojí za zakoupení( nikoli jen přečtení :-) ) každému, koho zajímá, co jíst a čeho raději méně. Důvody k doporučovaným postupům jsou vysvětleny stručně a jasně. Skoro jsem byla překvapená, na kolik otázek se dá jednoduše odpovědět i v oblasti přebujelé stravovací džungle...

30.08.2016 5 z 5

Boží hora Boží hora Erri De Luca

...je o kráse všedního života. Jen milovat a pracovat, víc není nutné.

27.06.2016 5 z 5

Škorpilova škola běhu Škorpilova škola běhu Miloš Škorpil

Pěkné, praktické a na rozdíl od amerických je kniha i o tom, jak vyčerpání, přetrénování a zraněním předcházet.

09.06.2016 4 z 5

Vůle Boží - zbožná fráze? Vůle Boží - zbožná fráze? Ladislav Kubíček

Fascinující! Útlá knížka o totalitě a pravdě.

24.05.2016 5 z 5

Bohem zapomenutí lidé Bohem zapomenutí lidé Albert Cossery

Neznám mnoho takových knih.......trochu mě děsila, ale nešlo přestat ji číst. Těžko představitelná bída a bezmoc tu nejsou popsány nijak buřičsky či s morálním apelem, nýbrž s lehkostí a hravě. S každou povídkou autor otevírá zvláštní bludiště čtvrtí, do kterých by se sám málokdo z nás odvážil, ale zároveň čtenáře vede vybranou ulicí a příběhy lidí, aby ho pak nechal v klidu, v polospánku, s vlastními myšlenkami...

14.04.2016 5 z 5

Láska dobré ženy Láska dobré ženy Alice Munro

Trvalo mi docela dlouho, než jsem se knihou prokousala, byla jsem v pokušení vzdát a nedočíst. Ale překonala jsem to a poslední dvě povídky za to opravdu stály!

29.02.2016 3 z 5

Prázdné ruce Prázdné ruce Maria Calasanz Ziesche

Pro věřící notné pohlazení, pro nevěřící možná trochu naivně zpracované životní osudy neobyčejného člověka. Nerada bych, aby kvůli stručnosti vyznělo, že věřící jsou naivní snílci. To ne, jen asi lépe rozumí síle shůry, která zároveň text více ozřejmuje.

11.02.2016 5 z 5

Cesta Cesta Jack London

Vtipné a kdo rád slang, tady si užije!

25.01.2016 3 z 5

Muž, který miloval ostrovy Muž, který miloval ostrovy David Herbert Lawrence

Strhující, úžasná povídka. V bibliofilském vydání asi nejdražší, jakou jsem kdy četla, těžko získatelná, přesto okouzlující a výstižná. Je plná nečekaných obratů, často v jediném souvětí. Může se zdát trochu skličující, ale není v ní temný stín nicoty. Jak výstižně poznamenal překladatel, je o "rozkladu, ale ne zániku".

30.04.2015 5 z 5

Totem vlka Totem vlka Ťiang Žung

Kniha, která se "zakousne" a několik nocí nepustí.
Jako vítaný bonus byl i "trochu" jiný pohled na ekologii. Má v sobě logiku tradice podpořené letitou zkušeností: stále jde o to samé, totiž o rovnováhu.

09.04.2015 5 z 5

Pálenka: Prózy z Banátu Pálenka: Prózy z Banátu Matěj Hořava (p)

Tato kniha je jiná, jiná než všechny, které jsem dosud četla. Tak trochu vyčnívá a každý popis bude vysoko přesahovat. Próza? Poezie?
Je to jako být přítomen usebrání přítele. Autor vzpomíná, ale na pozadí jeho vzpomínek vyplouvají vzpomínky vlastní, ryzí, nešizené. Neuhýbá před něžným popisem každodennosti ani před těžkými ranami života. Celá kniha je o kruté kráse bytí. A slova v ní zastavují čas...

11.03.2015 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Psáno jazykem v současnosti již takřka nevídaným, potěšení pro každou čtenářskou duši. Avšak děj se mi zdá příliš roztříštěný. Jako zářezy na pažbě pušky, z nichž se dá souvislost jen tušit. Neříkám, že to nemůže být vítané či přitažlivé, ale já se v tomto labyrintu nechtěně ztrácela.

02.03.2015 3 z 5

Cesta člověka podle chasidského učení Cesta člověka podle chasidského učení Martin Buber

Úžasné čtení! Zásadní a přeci srozumitelné.

26.11.2014 5 z 5

Cyklistika Cyklistika Peter Konopka

Skvělá kniha! Čtivá, zajímavá, se spoustou praktických rad a vysvětlením základů cyklistického tréninku a to tak, že zaujme, aby bylo pochopeno, ale neotráví zbytečnými podrobnostmi. Jsou v ní konkrétní doporučení pro různé věkové i výkonnostní kategorie, což pro mě, která se silniční cyklistikou začínám, bylo doslova okouzlující. Autorem je lékař a cyklista, jeho bohaté zkušenosti podané v knize jsou předloženy přinejmenším k vyzkoušení.

12.08.2014 5 z 5

Vaříme expres Vaříme expres Nigella Lawson

Trochu jsem se obávala, že tohle bude další z kuchařek, kterou zasunu do knihovny "pro strýčka Příhodu". Ale mám ji v kuchyni a často do ní nahlížím, ať už pro inspiraci, nebo jen pro pobavení. Jídla jsou opravdu rychlá a chuťově skvělá. Přísad není mnoho a ledacos se dá nahradit tím, co máme doma a tudíž rádi.

28.04.2014 5 z 5