Vampiras Vampiras komentáře u knih

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Chris je dle mého jeden z opravdu nadaných spisovatelů poslední doby. Čtenáře doslova vcucne děj od prvního řádku a graduje v něm pocit neutuchajícího vzrušení smísený s velkou dávkou zvědavosti jež Vás nekompromisně žene kupředu ... I když je příběh hodně emoční a ve chvíli kdy přijde na scénu malý "Červ" je pro slabší povahy i nestravitelný je takřka nutností se nad tímto pozastavit a zopakovat si "Jde JEN o knihu! " Za mě určitě doporučuji !!! ;)

09.02.2017 5 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Velmi pomalý rozjezd s naslednou gradaci.I kdyz byl Thanner jakozto postava vazne dobre vymyslen; bohuzel musim uznat,ze Spoustec jimz jsem zacala seznameni s W.D. me naprosto nadchnul a latka tak je velmi vysoko.Za tento titul davám 3,5 bludišťáka :-P

04.06.2018 3 z 5

Pojato dokumentarne, clovek jez jde po celkovem pribehu se nejednou zasekne v datech a jmenech.

27.08.2017 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Druhý titul od Chrise jež jsem měla šanci přečíst. Po psychologické stránce Vás jakoby kniha drží a čtete jak šílenci. Bohužel s poslední dočtenou stránkou nepřichází ono uspokojení jež Vás zalije po 100% kvalitní práci ze strany autora. Děj mi tentokrát přišel poněkud utahaný a čtenář je často vytržen z hlavního dění díky nové kapitánce Blakeové jež věčně hudruje a dále i skrze Mollie-Moniku jež by tam ani nemusela vlastně být. S troškou fantazie by možná i mohla Mollie být jako námět na slušné jádro dalšího "dílu" ...

Nemohu se tedy zbavit pocitu, že tentokrát Chris příliš kombinoval :(
7/10

06.03.2017 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Hlavní zápletka jakoby se táhla a vlastně se pořádně ani nic nedělo. Rozuzlení a konečné vyřešení mi přišlo poutavé,dobře vymyšlené ale banálně napsané.Jakožto prvotina od Chrise-budiž,ale není to můj první titul z jeho "dílny" a tak jsem zhýčkaná již propracovanějším dějem, napnutou zápletkou, bližšími detaily aj. ;)

31.01.2018 3 z 5

Titul mne nalákal tajuplností a poodkrytím tajných zákoutí nejstaršího řemesla. Bohužel mé nadšení postupně odpadalo když jsem zjišťovala stránku po stránce jak ledabyle a nahodile je deník vypsán a že je mi jako bych četla deníček puberťačky.

11.09.2017 1 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

De Sade se vždy vyžíval ve chlípnostech a zvrhlosti což je vlastně jako jeho druhé jméno. Vždy šokoval svými výroky, stylem života a prvotně v rámci zvrhlosti svých knih.

Při koupi této knihy jsem byla nachystána na kde jakou nechutnou nemravnost a tak jsem se s chutí dala do čtení.
Začátek je zbytečně zdlouhavý i když líbilo se mi popisování osob jež vystihoval se vším jež se jen dalo. Knihu jsem musela několikrát odložit v náporu nechutnosti a znovu se k ní vrátit, protože mne jednoduše zaujímalo co bude dál a zda dokáže tento mistr Zvrhlík nastínit ještě zvrhlejší scénu. Měla jsem tu možnost shlídnout i filmové zpracování jež není ani zdaleka tak silné jako knižní předloha.

21.06.2016 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Děj se bohužel táhl bezmála 3/4 knihy a v jednu chvíli prostě jen tak chytil spád a vy jste jak na tobogánu pálili vstříc rozuzlení... Nakonci jste však jen "žuchli" do předvídatelného konce :(

01.05.2017 4 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Poutavá klasika jež byla předlohou pro stejnojmenný film.Asvak zastávám názor,že kniha dává vždy víc prostoru k fantazii a každý si tak nad příběhem Normana Batese udělá "svůj" obrázek ;)

31.05.2018 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha sama o sobě je velmi dobrá. Silné čtení z reality a blízce popsané pochody hlavní "hrdinky". V rámci povinné školní četby bych zařadila do seznamu pač si myslím,že tohle čtivo by mělo projít rukama pubescentům nejpozději při nástupu na SŠ. Kniha mě však nejednou doslova naštvala a kroutily se mi palce u noh z názorů a myšlenkových pochodů Christiane.

14.01.2018 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

čtivé, místy detailně popsané,ale jsou i chvíle kdy mě kniha neudržela a táhlo se mi. Avšak celkový dojem mám velice dobrý :)

18.11.2016 4 z 5

Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžích Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžích Joyce Reardon (p)

S chutí jsem si knihu pořídila a začala číst...I když jsem ji dočetla brzy celou, byla jsem v důsledku zklamaná.

15.10.2016 2 z 5

Kniha upírů Kniha upírů Ditte Bandini

Jakožto člověk jež tíhne k vampírismu jsem čekala,že mne kniha něčím obohatí,ale bohužel se tak nestalo ... Čekala jsem něco víc než komerční pojetí a místy vtíravé názory.

21.06.2016 2 z 5