Vaceda Vaceda komentáře u knih

Tři studie o trestním právu v českých zemích v 17. a v první polovině 18. století Tři studie o trestním právu v českých zemích v 17. a v první polovině 18. století Karel Malý

Dobře napsané, čtivé dílo, které podrobuje rozbor nejen Obnovenému zřízení zemskému.

Mezníky českých právních dějin Mezníky českých právních dějin Vilém Knoll

Myslím, že naprosto perfektní dílo a vodítko pro právní dějiny.

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Tento díl trochu strádá, je to pravda, na druhou stranu si myslím, že je to nadále důstojné dílo a pokračování povídek v komiksové podobě. Na předchozí povídku Dům ze skla skutečně nemá, nicméně je velmi těžké udržet si standard. Kresby jsou však opět krásné a já osobně doceňuji snahu držet značku Zaklínač živou.

07.05.2020 4 z 5

Batman: Návrat temného rytíře Batman: Návrat temného rytíře Frank Miller

Zprvu na mě tohle dílo neudělalo příliš velký dojem. Podivná zastaralá kresba. Televizní vysílání, které bylo v mezičase využíváno pro nastínění děje, bylo zprvu velmi neomalené a celý děj zdržovalo. Nicméně děj nakonec nabral na otáčkách a celá knížka je velmi, ale velmi povedená.

07.05.2020 4 z 5

Batman: Soví tribunál Batman: Soví tribunál Scott Snyder

Já si velmi cením, že hned na druhé stránce se podařilo nastínit, kdo je jaká postava, neboť pro mé první dílo z univerza Batman, a neznal jsem spoustu věcí, které je třeba znát k pochopení díla. Kresby jsou samozřejmě velmi pěkné a moderní. Občas mi chybí konzistentnost souboje. Neboť jednou se nepřítel jeví takřka neporazitelný a o pár stránek dále, potom co Batman zaznamená řadu zranění, už dotyčný nepřítel tolik problémů nečiní.

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Fenomenální, skutečně fenomenální kousek, neuvěřitelné krásné kresby, navíc přední strana od autora Hellboye Mike Mignoly, božské. Příběh je velmi důstojným nástupcem knižních povídek. Má propracovanou zápletku a k tomu dokonalou ilustraci. Doufám ve vícero těchto děl.

28.04.2020 5 z 5

Grandville Grandville Bryan Talbot

Musím uznat, že mi některé kresby až tolik nevyhovovaly, ačkoliv si velmi vážím pojetí secesního steam punku a také několika děl od Muchy, především vchod do metra. Dále se mi taky líbila myšlenka Napoleona jako lva a posléze jeho portréty od slavného Davida.

28.04.2020 3 z 5

Při výkonu služby Při výkonu služby Greg Rucka

Velmi povedené, velmi pěkné. Je velmi těžké nacházet motivaci pro práci, při které víte, že nad Vámi stojí někdo lepší, někdo silnější, někdo kdo to za Vás udělá. Neustálá přítomnost Netopýra nepříjemně dýchá na záda prostých policistů.

27.04.2020 5 z 5

Zaklínač a jeho svět Zaklínač a jeho svět Marcin Batylda

Pěkné, velmi pěkné ilustrace, které se samozřejmě drží zejména herní série. Ve svém čtení jsem tuto knihu použil zejména jako doplnění informací a o vzniku světa, které jsou v knižní sérii kusé. Dalším výhodou je exaktně zpracovaná mapa, která se v knižní sérii taky nenachází. V poslední řadě jsem si nejvíc užil bestiář, který mi přišel velmi zajímavý, ostatní informace v této knize považuji za obsolentní a je lepší je získat během čtení knižních povídek a beletrie.

18.01.2020 5 z 5

Pravá ruka zkázy Pravá ruka zkázy Mike Mignola

No prostě rubačka jak má být. A jak to máme rádi.

01.05.2019 5 z 5

Umění války Umění války Sun-c'

Zajímavé, minimálně zajímavé. Je tam mnoho proměnných, ale myslím, že by to mohlo fungovat, koneckonců tento muž sjednotil Čínu.

01.05.2019 5 z 5

Spoutaná rakev Spoutaná rakev Mike Mignola

Tato knizka je elementarni pro pochopeni noveho filmu od Marshala.

19.04.2019 5 z 5

Probuzení ďábla Probuzení ďábla Mike Mignola

Opět velmi osvěžující komplexní čtení, ačkoliv musím říct že to míšení jednotlivých mytologií je místy trochu rušivé.

12.04.2019 5 z 5

Sémě zkázy Sémě zkázy Mike Mignola

Obvykle komiksy nečtu, ale Hellboy, po hereckých výkonech Rona Perlmana mi sedl natolik, že jsem tomu podlehl a nelituji ani na vteřinu.

10.04.2019 5 z 5

Základy práva Evropské unie pro ekonomy Základy práva Evropské unie pro ekonomy Vladimír Týč

Některé pasáže čtivější než druhé. Některé judikáty SDEU by mohly být více rozepsány.

28.01.2019 3 z 5

Správní právo procesní Správní právo procesní Soňa Skulová

Je to ve své podstatě přepsaný zákon. Téměř žádná přidaná hodnota. Ale myslím, že ve finále mi pomohla.

28.01.2019 2 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Naprosto zcela fenomenální stavební kámen českého dramatu. Nádherné vykreslení veškerých okolností, i okolí samotného. Maryša jakožto zlomená bytost, byť do posledního konce, navzdory všemu, hrdá.

28.11.2018 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Krásné, skvosné, velmi příjemné dílo, které mi mnohokrát vykouzlilo úsměv na tváři. Jedním slovem to bylo takové "Lidské" .

06.11.2018 5 z 5

Jeden deň Ivana Denisoviča Jeden deň Ivana Denisoviča Alexandr Isajevič Solženicyn

Jeden den, jeden dlouhý, nekonečný, bezútěšný den. Jeden další zmařený život, díky rozhodnutí jednoho člověka. Jeden velký pocit marnosti, jeden velký pocit Zmaru. A jen jeden cíl - přežít.

01.08.2018 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Jak zoufale málo stačí lidem ke štěstí.

20.07.2018 1 z 5